Tajemný muž (2012)

Těžko říct, jak na mne tento snímek zapůsobil. Nejspíš dost matoucím dojmem, ale moc se mi to líbilo. Přerod hlavní hrdinky v monstrum a pak zase zpět, i když jen v uvozovkách a s jistou dávkou soucitu byl opravdu zajímavý a chvílemi jsem si nebyl jist, zda sleduji stále ten stejný film. Začalo to jako Dr. Quinová, pokračovalo jako nějaký psychothriller o šíleném únosci a masovém vrahovi dětí a končí to jako parodie na Avengery nebo X-Meny, kdy tajná organizace zachraňuje zatracené životy. Doufám, že jsem nevyzradil příliš, ale musím uznat, že Jesica Biel je zkrátka má favoritka. 75%

Neváhej a zavolej… (2012)

Další laciná komedie na tři doby. Tentokráte o dvou hravých děvčatech, které povzbuzují chlapce po telefonu při jejich masturbaci. Jedna odkopnutá narcistickým nýmandem, druhá panna s pověstí štětky. Ve finanční nouzi se ta odkopnutá vrhne do společného spolubydlení s tou druhou, ač k sobě cítí odpor, vyvolaný dávným konfliktem. O ničem jiném vlastně ani není tento pokus o vtip, tedy nevím, jak to více rozvést. Pár světlých momentů se tam však nalézt dá, ale nejde o nic zásadního. Jedinou super vlastností tohoto filmu je, že na něj okamžitě zapomenete. 40%

Dům (1985)

Slavnému spisovateli, který přišel za zvláštních okolností o syna, se oběsí babička. Rozhodne se nastěhovat do jejího domu a napsat knihu o hrůzách, které zažil ve Vietnamu. Dům mu však jeho pobyt velmi znepříjemní. Typické hororové béčko, které nabídne spíše úsměvné momenty, než ty děsivé. Milovníci starých časů si však určitě přijdou na své. 45%

P.S. Miluji Tě (2007)

Velmi hezký a dojemný příběh mladého muže, který se po odchodu ze světa zanechal své ženě vzkazy v dopisech a pomohl jí tak překonat jeho odchod a začít nový život. Vskutku originální a příjemný počin, od kterého jsem původně očekával něco úplně jiného. Uběhlo mi to ale opravdu rychle a najednou byl konec. Není to sice film, který bych si pouštěl každou Neděli, ale určitě se k němu rád vrátím, až ho třeba budou dávat v televizi. Myslím, že herecké obsazení a příjemná atmosféra vás do děje vtáhnou kdykoli. 85%

Hotel Transylvánie (2012)

Neskutečně legrační animovaný příběh o jednom zvláštním hotelu, který je lidským očím zapovězen.. až do jedné osudové noci. Opravdu vtipný a veselý animák, který mi hodně zvedl náladu a nejednou jsem se opravdu hluboce zasmál. Skvělé gagy a spousta rozmanitých příšer výborně pobavily. Poněkud ohraný příběh, který dělával klasickou pohádku pohádkou, mi moc nevadil. Po dlouhé době mohu s naprosto klidným srdcem dát plný počet, anžto tohle bylo naprosto fajn a myslím, že si jej zase někdy pustím. 95%

Legendární parta (2012)

Příběh Jacka Frosta, česky zřejmě dědy Mráze, a pár dalších postav, pro které v českých zemích ani nemáme ekvivalent. Vcelku pěkný animák se spoustou roztomilých vtipů a postav, boji dobra se zlem a dobrodružství. Bohužel ale postrádá hlubší dějovou linku a vše je tak trochu slabší. Zdá se mi, že to mohlo být lepší a je to možná i tím, že jsem čekal něco jiného, ale musím dát nižší hodnocení, ač je to animák a ty vždy hodnotím kladně.. Určitě stojí za zhlédnutí, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. 65%

Černí baroni (2004) (seriál)

Seriál, podle stejnojmenného filmu, je očividným tápáním ve tmě, které je jen bídnou agónií již tak slabého příběhu. Plejáda známých herců nemá vůbec žádnou šanci zachránit tak žalostnou situaci, která se nám tu přímo před očima formuje. Známé glosy tu neustále dokola omílají již velmi omšelí umělci velmi nepřesvědčivě a myslím, že kdyby toto dílo vůbec nevzniklo, vůbec nic by se nestalo. 20%

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Velmi slabý pokus o parodii, který nakonec obrátili filmaři a účinkující sami proti sobě.Vlastně ani sám nevím, co bych k tomu více dodal. Ubohé narážky na pěvecké a talentové soutěže mohly jen těžko vyznít komicky a nezachránila to ani "děvka" Electra se svým tělem. Chudák Sorbo se k tomu asi také přimotal, aby zas jednou diváci zahlédli jeho tvář, jež pomalu mizí v propadlišti dějin. Myslím, že toto dílko je krokem vedle ve všech směrech a být za každou cenu vtipný je mnohdy na škodu. 5%

Mocný vládce Oz (2013)

[ČSFD projekce] Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, zda tomuto počinu dát 3 nebo 4 hvězdy. Na jednu stranu to bylo vcelku vtipné a přeci jen šlo o pohádku, ale na druhou stranu hlavní hrdina mi byl vcelku nesympatický. Vlastně všichni herci. Za nejpříjemnější postavy bych považoval porcelánovou panenku a opičáka, což není zrovna hitparáda. Svižný děj a začátek, který se z černobílého čtverce rozplynul v barevný širokoúhlý záběr se mi vcelku líbily a považoval jsem to za velmi dobrý nápad. Celkově tomu ale něco chybělo a myslím, že zasloužené hodnocení se nabízí právě mezi 3 a 4 hvězdami. Jinak vcelku příjemná a koukatelná záležitost. 70%

Loudilové (2009)

Jistá snaha o zábavu a vtip tu v prvních momentech byla, ale pak se vše rozplynulo v hromadě trapných teen keců, které se mi přímo zarývaly do uší a mám podezření na vnitřní krvácení ze slinivky. Připadal jsem si opravdu velmi trapně. Myslím, že masturbovat uprostřed náměstí by mi připadalo milejší. Rvalo to ze mně kůži a já se nemohl dočkat konce. Opravdu film, který si pustíte jednou, pak vezmete kladivo a rozsekáte s ním vámi zvolený nosič. Tohle musel natočit opravdu pokřivený pán, který vsází na dnešní trend mokrých kalhotek a ztopořeného mužství. Příště by to chtělo porno. Tam by se to alespoň obešlo bez těch trapných keců. 35%