Dukla 61 (2018) (TV film)

Další z televizně zpracovaných událostí minulého režimu. Tragédii, kterou stojí ukázat na velká plátna. Parádní herecké výkony jak hlavní tak vedlejší. Se slzou v očím jsem pozoroval skutečné postavy tiše plačící do tmy na konci filmu. 85%

Muž z oceli (2013)

Jedinej v současnosti uvěřitelnej mimozemšťan s pláštěnkou a ´´S´´ na hrudi! 80%

Solo: Star Wars Story (2018)

U mě má Han Solo smůlu hned proto, že byl jako doplňkovou story k velkým Star Wars uveden až po Rogue One. G. Edwards s týmem nasadili vysokou laťku v komplexnosti, v hloubce jak mimo dějově k hlavnímu příběhu, tak i zároveň k jeho velké ústřední důležitosti. Ron Howard se už nechal svézt po kostře a ve stylu, zkusím scifátko zamíchám Solem, Landem přisypu pár Stormtrooperů a lidi to nějak sežerou. No jo. Někdo říká jiné, já říkám nevybíravě prokecané. To se mi nestávalo u Hvězdných Válek, abych u filmu nervózně mumlal ´´tak už to ze sebe vysyp..a to ještě není konec..máš problém, nechceš si o tom promluvit?.. hlavně neumírej moc dlouho.´´ Prostě vyprávění postav v tomhle vesmíru je založené na skutcích a já jejich nadměrně zdlouhavé tokání musel unést s velmi unavenými víčky. Jestli tím chtěl Ron jen udělat hlad na nějakou akčnější pasáž, rozhodně se to povedlo se scénou vlakové loupeže, to byla ale taky snad jediná vyjímečná věc, kvůli které si budu tenhle kousek pamatovat..teda spolu s Emilií Clarke (ta holka se vám neokouká). Zároveň je i konec zklamáním, kde snad za trest místo nějaké rozhodující bitvy vaří tvůrci z opět delších dialogů postav a spousta překvapivých obratů v posledních 10 minutách mi přišla spíše vtipná nežli šokující. A když už to vypadá opravdu na konec.. jestli si z Rogue One pamatujete krutou vsuvku v podobě Dartha Vadera, i zde se jak přes kopírák objeví známý zloun, nebo alespon stejná rasa, poněkud však chladně sedící na svém trůnu. Wau se nekoná, ale doufat ještě budu. ´´May the force be with you´´ 65%

Strážci - Watchmen (2009)

I tato parta komiksových hrdinů mi jaksi unikla v mém dětství. Naštěstí jsem měl dost času v tří hodinové stopáži zjistit, kdo jsou, co umějí a proti komu bojují. Zvláště mě pak dostala postava Rorschacha a jeho surová brutalita jakožto odraz jeho vlastních zážitků a situací ve zkažené společnosti a vůbec dosti radikálního řešení, ke kterému se postupně dostáváte. To je hlavní věc, kterou bych bral jako pozitivum oproti dětinským Avengers nebo šášům z Justice League. 70%

Poslední útěk Jeronýma Pražského (2018) (TV film)

Nerad z toho vybrušuji, ale pokud bych žil v tehdejší době a měl možnost žít s ženou v podobě Jitky Čvančarové asi bych nechal církev církvi a Husa Husem, jenže to bych taky dost možná změnil dějiny a bůhví, jestli by husitské povstání vzniklo. Ondra Vetchý je velice uvěřitelný jakožto Jeroným Pražský a chválím i doprovodnou hudbu, protože ještě teď mám husí kůži z Kocábovi elektrické kytary v případě dřívějšího Jana Husa. :/ 70%

Válečná generace (2013) (seriál)

Už jsi fakt nevzpomínám, kdy naposled jsem viděl takhle báječně provedenou válečnou inscenaci. Skvěle napsané s parádní výpravou, inteligentně vyprofilované postavy, které si okamžitě zaberou místo ve vaší hlavě a je úplně jedno, že těch pět kamarádů hrdě a v nadšení vstupují do války rozehrané jedním z nejhrůznějších diktátorů naší historie. Válka je strašná ve všech jejích podobách, ať stojíte na kterékoliv straně a pozici. Tří dílná minisérie vám ukáže skoro každou z nich a současně skoro každou její formu utrpení. 90% ´´válka z vás dostane jen to nejhorší´´

Tábor 14 (2012)

Člověku šel mráz po zádech při vyprávění Sina. Už nikdy nebude vnímat tento svět jako člověk, který se nenarodil v pracovní táboře KLDR. Nejen fyzická ale i duševní deformace. 80%

Ink (2009)

Podivně stylizovaná fantasy ze snového světa se mi několik let válela v počítači, dnes jsem zjistil, že celkem zbytečně. Krom opravdu vyjeté vizualizace se mi únavné flashbacky zajídali spolu s ochotnickými výkony herců, slabým scénářem či do očí bijící laciností. Tohle všechno u mě posunují film někde k céčkové kvalitě. A pak mi vysvětlete prosím hodnocení na csfd?? 35%

Zmenšování (2017)

Malý velký film o velmi zajímavé formě řešení ekologického stavu planety. Bohužel jak se to pěkně se zápletkou osamocení rozjíždí, ujíždí po seznamení s asiatkou a siláckým Waltzem dále a dále, samotného mě to vykoupalo v mnoha otázkách, na které mi už film neodpověděl. Zřejmě moc velké sousto s těmi 13 centimetry. 65%