Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Světlana Witowská to zvládla na Moravce a k obsahu zodpovězených otázek či názorového pole obou kandidátů se nebudu vyjadřovat.

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad)

Karel Voříšek to zvládnul na úrovni pana Soukupa z televize Bahno. Prima cirkus. :)

Nejtemnější hodina (2017)

Snímek, ve kterém vám zajímavější podstatu energického muže v čele britského království ukáží spíše v druhé polovině. Historickou přesnost zobrazených pasáží pana Churchilla neposoudím, za to posoudím skvělý výkon Garyho Oldmana jako par excellence. 75%

Krásno (2014)

Tragikomický příběh, který si vzal na paškál známý bavič Ondřej Sokol by dopadl rozhodně lépe, kdyby do dvou hlavních rolí starých kamarádů obsadil někoho jiného nežli sebe a opět překvapivě, ultra vážného neorealistu Fingera. Sokol chtěl zřejmě nesnesitelně depresivního kamaráda vyvážit lehkovážnou rolí cynického srandisty, který mimo jiné, během jednoho dne dokáže pozurážet celé město Šumperk, a který si své nejlepší komické výstupy uždíbnul ze známého pořadu Partička. Jenže tím současně vznikla podivně nanicovatá dvojička postav. Jeden přespříliš improvizovaný a druhý až nechutně vážný a monotónní. To ale u Martina Fingera není nic nového. Pochvala za výkon Jany Krausové. 40%

Musíme se sejít (2016)

Ono to má nádech takové té nevinné bikové akce by home video na pokraji středního věku, zajímavé nápady, občas dobrý frk, ale tak amatérsky zahrané, což bych možná jinde ocenil, ale tady mě z toho boleli oči i uši. Na Zdeňka Trošku zřejmě nebyly finance. Mimochodem rozklikněte si Frauenberga, má zajímavou seriálovou účast. Sexbomby v kuřeti, Pokažený kohout a Pět mrtvých psů. Celej Troy McClure:) 20%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Po delší době záblesk americké nezávislé geniality. Dějové zvraty, neurvalý scénář a snaha neopustit pohnutý osud postaviček z maloměsta Ebbing. Rozhodně si zaslouží oscarové ohodnocení včetně výborných figur v podání McDormandové, Harrelsona a pro mne ještě interesantnějšího Rockwella. 85%

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Námět filmu o tleskajících studentících, kteří pracují v jakémsi kruhovém Silicon Valley byl jasně nastaven. Bohužel pro diváka i v podivném vývoji a zakončení. To, že nám hrozí ztráta soukromí a samorozhodování s příchodem vnucené technologie je jasné, ale proč s tím film pracuje dokonce jako se samozřejmostí, s kterou nelze nic udělat. Nastane vážná situace, kterou evidentně zavinila supr společnost, ale vše se prodává dál. Takových konfliktů a hlasů proti by mohlo povstat. Bohužel vám jen ukáží dospívající, hezoučkou Emmu a profi prodavače Toma, jak se lesknou ve slávě po vzoru Jobse. Srdíčko pouze zastesklo, když jsem viděl Billa Paxtona v roli nemocného táty a postupně si uvědomoval, že už ho víc nebude. R.I.P. Jinak očekávané téma filmu nijak nepřekvapilo ani nešokovalo, takový dětský film s hi-tech hračkami. Pokud chcete něco skutečně šokujícího a chcete mít techno-strach, doporučuji brilantní seriál Černé zrcadlo, ale to už asi znáte. 50%