Bajkeři (2017)

Rozhodně velké zklamání. Námět sám o sobě zaváněl amatérismem v podobě přihnědlých seriálových kaší na prímě či noze a to se v sestavě kolem Kolečka často nestává. Chlapecký figury mě lezly akorát na nervy a vůbec jsem je nějak nepobíral. Že tam nikoho krom snažící se Vagnerové nezajímalo kolo pochopim jako zápletku, ale vyústěný, srdceryvný přechod k přírodě, ne protože jsem ujel 200kilometrů, ale kvůli nahatým zadkům mladých kólistek v lomu z nikoho z nich ještě bikera neudělal. A vůbec název Bajkeři? Za to bych je žaloval jako samotný nadšenec do cyklistiky! Kdyby zvolili název ´´Pitomci na kolech´´ procenta bych rozhodně přidal. 20%

Policajt ze školky 2 (2016)

Tohle už nemělo dnes vzniknout. Reitmanova látka patřila do devadesátek a Šváca si s tím poradil tehdy bravůrně. Po hromadě let a vrásek nějak současné děti neví co s Lundgrenem a Lundgren neví, co se sebou. Darla Taylor oháklá jak porno učitelka se zálibou ve starších mužích? Snad aspoň ty děti se bavili při natáčení. 15%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Robotičtí psi, kvíkající Elton, vybledlý padouch Julianne Moore a snaha o další nastavenou stylovku s deštníky, kravatami a tentokrát i s americkými blázny do zbraní z Texasu, peláší a nedostíhá památnou scénu se Skynyrdovou Free Bird. Tam to začalo a zatím i skončilo. 50%

Kletba z temnot (2012)

Paradoxně, čím více se démon dral ven z dívčího těla, tím méně jsem byl znepokojený. Zřejmě často probíraná látka vymítačských filmů, který měl v tomto případě nalézt originálnější úchop. První půle rozhodně lepší a tajemnější při pozorování změn v chování Natashy Calis, pochvala pro ni. 50%

Suburra (2015)

Velmi solidní dráma s artovým nádechem ponuré tváře italské mafie v ruku v ruce s politikou. Charakterní tváře a bezcharakterní nitro, podtrhuje odstup Papeže jakožto temnou předzvěst duchovního a byrokratického stavu světa. 80%

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Rádoby komedie cílí na jednoduše předvídatelný až zbytečně oplzlý humor s cákajícími fekáliemi. Přišlo mi, že se tam hlavní postavy musely sakra snažit přehrávat v podivných situacích, aby se divák sem tam pousmál. Zřejmě slabý scénář, se kterým nehnul ani sám mistr komik Robin. 35%

Gallipoli (1981)

Weir se tu zaměřuje především na sportovní naděje talentovaných běžců, kteří vymění možnou kariéru za poslední prožitky mladých srdcí a divokého očekávání před krutě nezvládnutou bitvou britské armády. 80%

Pásky z Nagana (2018)

Skvěle sestříhaná a obsáhle pojatá cesta do vysněného turnaje. Cesta přes bolševicko/komunistický režim až po nejasnou budoucnost v očekávání v novém demokratickém světě, nabídl první a poslední souboj největších hokejových hvězd tehdejší doby. S úsměvem odhaduju, že někde tam vznikla jakási vnitřní nelibost pana Reného Fasela k českému hokeji. Přesto, že zde pro dokument mluví, jak se patří slušně a nezaujatě, někde uvnitř ho to svědí, že zlatou medaili ukradl tým z Česka, né zrovna určenou jim. Na druhou stranu z ní malá republika vymáčkla, co se dalo, a že nastane i období stagnace po odchodu jedné z největších hokejových generací tušil i sám René. Ale to je přece sport. O čem jsem se také chtěl zmínit nebo spíše zeptat, jsou asi tři několikasekundové záběry zpoza branky Dominika Haška v ultra krásné kvalitě a mě strašně zajímalo, jestli by se nedaly takhle doupravit komplet zápasy nároďáku? Vypadaly jako by Nagano nebylo v roce 1998, ale v roce 2018. Nádhera! A odpovím si, ano všechny v HD kvalitě existují, ale bohužel schované v archívu...´´Svoboda znamená v angličtině Freedom?? To si ze mě děláte srandu?!´´ novinář Tal Pinchevsky :) 95%

Sexy tým (2006)

Naivně přiblblý filmek o zpocených ňadrech v mini plavkách. Smát se mi moc nedařilo, ale kvůli tomu jsem to stejně nesháněl. 30%

Cat Run (2011)

Chtěl jsem jen Rodena (of kórz stil béd jukrain sitizn), ale že dostanu i černohorskou bitku člověka s třemi amputovanými končetinami v porno kinu a tolik vnucených nechuťáren..to byl opravdu uctihodný výkon pánů scénáristů. 40%