Tvář vody (2017)

Až podivně podhodnocený mi připadá tento malý zázrak v dnešní salvě smradlavých komiksových ždímaček. I přes jasnou cestu jít vyprášit zlatavého plešouna uznávám jednoznačnou poctu filmovému řemeslu a um vyprávět citlivý příběh monstra a němé ženy komplet bez předsudků v tehdejší nejisté Americe plné předsudků. Tolik krásných scén v tónované zeleno-modré, úžasně designovaná potvůrka, nádherná dobová hudba, scéna v zatopené koupelně, dokonce ani taneční vsuvka na pódiu mi nevadila. Prostě Guillermo mě svojí atmosférou připomínající Amélii z Montmartru dostal. 85%

Chraň nás od zlého (2014)

Žánrovka točící se v hojně využívaném exorcismu. V tomto případě zajímavě pojatého z party vojáků nakažených zlými silami z války. Film převážně operuje s nervózní tmou, blikajícími světly, nepřirozenými zvířátky, deštěm a obličej posedlého Seana Harrise tomu pěkně přikrmuje. I přes spousty míst, kde jasně čekáte nějaký nehezký výjev si nestihnete zakrýt oči a lekačka proběhne správně vaším nervovým systémem. Eric Bana jako Special OPS důvěryhodný a Édgar Ramírez jako kněz velice příspůsobivý dnešní konzumní společnosti, ve které by po pravdě mohlo vypuknout prvotní zlo okamžitě..bez toho aniž by se to kdokoli snažil pochopit. 75%

The Terror Within (1989) odpad!

Mutant jak z reklamy..když nejsi v pohodě, dej si snickers... :) 5%

Metanol (2018) (TV film)

Velice smutná etapa novodobé republiky, která se doufám nebude opakovat. Silné ztvárnění skrz paní Kopáčovou více než pouhý televizní film. 85%

Do vesmíru se Stephenem Hawkingem (2010) (seriál)

Veliký pán, který zaměstnal spousty dalších v jeho teoriích o prostoru a času. Krásný dokument, kterým lehce a snadno provede sám Hawking zakoutími tajuplného prostoru i ty největší laiky. Za těchto pár dílů jsem se dozvěděl jednoduchým způsobem víc o vesmíru než za 15 let ve škole. 90%

Milada (2017)

Viděna původní verze s titulky jako výpověď pro cizince. Pokud do anglických vět prokládáte ´´Miládka, Bohoušek, Anička, Verunka´´ zní to téměř komicky pro nás. Navíc v anglickém jazyce to vše zní tak strašně neosobně oproti českému jazyku. Postavy říkali jasně dané věty, do kterých horko těžko promítali svůj herecký um skrz vzdychání, aby alespoň trochu dali postavám krev do žil. Vizuálem se to blížilo k dramatickým seriálům pro History Channel, což není úplně špatně, ale na celkovou atmosféru hrůzné komunistické zvůle velice málo. Málo pro Miladu Horákovou. Zasloužila by si větší epos. V první řadě pro mladou českou generaci nejdřív, nežli pro svět, abych byl sobec. 50%

127 hodin (2010)

Ten kámen, který sem přilétl před miliardou let čekal jen na mě, celej svůj život jsem k tomu směřoval... 80%

Ztratili jsme Stalina (2017)

Přesně taková provokujícíc satira, dráždící až na hranici vkusu by měla vznikat častěji. Evropské koprodukci se zase jednou povedlo natočit film, který prostě někdo nezvládne ani po tolika letech. (ČÍM TO ASI BUDE?) Suchý humor v nadupanější první polovičce mě dostával se Stevem Buscemim po dlouhé době do kolen. 75%

Ratchet a Clank: Strážci galaxie (2016)

Vedle náročnějších děl od Pixaru vypadá lišák s robůtkem jednodušeji spracovaný. Spíše jen pro dětský dopolední program v tv nežli trhák do kin. Občas i pobaví, ale nedojme. 60%

Dabing Street (2018) (seriál)

Občas až absurdně pojaté role, ale musím uznat, že s přibývajícími díly jsem se více a více sžíval s charaktery, které se hlavně v poslední epizodě stávaly díky sentimentálním scénám zralejšími. 70%