S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Frederik Česnek průvodce s jeho neochvějnou naivně dětskou pózou milosrdného frantíka a schopností nacpat se i do těch nejmenších světových kuchyní profesionálních i soukromých domů a chudinských dvorků vám ukáže, že jídlo spojuje napříč kontinenty..dokud jim všechno vychechtanej nesežere. 75%

13 minut (2021) (TV film)

Auto je v rukách řidiče zbraň, nezapomínejte na to jezděte ohleduplně a opatrně..za 1 vteřinu se může zbourat úplně všechno...

Krtek - špionem v Severní Koreji (2020)

Nakonec jsem čekal více z hrůz za neprostupnou zdí KLDR, ale dočkali sme se zajímavé nachytávky mezinárodního obchodu, kdy jsou severokorejci schopni obchodovat a vyrábět cokoliv, kdekoliv, když to přinese do země nějaké šušně. V otevřené světové ekonomice se nedá stále stát za zdí a vyhrožovat každému jadernými zbraněmi, když vám umírá obyvatelstvo na hladomor. Sem zvědav jak dlouho to ještě takhle izolovaní vydrží. Doufám, že se dožiju změny, protože lituji lidí tam kam se narodili. Kime styď se...

UFC 263: Adesanya vs. Vettori (2021) (pořad)

První překvápko Paul Craig a jeho vymazlená zem, tak lehce přejel Hilla až mi ho bylo líto při vyhlášení s vymknutým loktem. Maia začíná ztrácet na komplexnější bojovníky a opět krvavý Diaz. Kdyby tam furt nechodil jak zhulenej gangsta tak by si tam nechodil jen pro prachy a možná by i někdy vyhrál. :)  Moreno new champion a přeji mu to, protože on je fakt raketová myš neskutečná. Vettori technicky nemá na Israela nic. Ani sílu ho hodit, možná bejčil a viděl se v Blachowiczovi, ale to je fakt jiná power. Další na řadě bude opět Whittaker, který by mohl ohrozit taktikou trůn uvidíme. Do budoucna bych řekl, že je Israel trochu zaseknut v MW, protože technicky a vzrůstem na něj asi nikdo v jeho váze nemá a naopak v LHW zase on nemá sílu. Tam jsou všichni velký jako on a navíc maj mnohem větší ránu a nakonec i váhu, která prostě hraje roli. V jeho fyzické připravě je paráda na váze 90 kilo, ale dožrat se za den alespoň na 95kilo je asi problém. Jiří bojuje s 96-97kilama a myslím, že je tam jeden z nejlehčích při zápase.

Otec (2020)

Tentokrát žádné manipulace s oběťmi démonického Dr. Lectera, tentokrát citlivý a křehký příběh starého muže, který se stává obětí mozkové choroby a má pocit, že vše kolem něj mizí, objevuje se a mění každým dnem po probuzení včetně nejbližší osoby dcery. Filmaři zvolili scénografické hrátky a pár postav, které nejen mystifikují hlavního hrdinu taktéž i diváka. Názorně zobrazené stavy zoufající dcery a muže propadajícího se ve vlastním vnímání nejbližšího okolí včetně většiny zapomenutého života. Herecký výkon Olivia Colman a Oscarem ohodnocený Anthony Hopkins. 85%

Wrong (2012)

Máte rádi divné malé filmy? Tahle roztomilá absurdita by mohla na hodku a půl zabavit. Hnedka první je budík, ve kterém není hodina jako hodina 7: 59 ->7: 60 no a pak už se jen ztratil pes, soused odjíždí navždy ze svého domova, ale vůbec neví kam, ještě před chvílí sem měl na zahradě velkou palmu, ale teď je tam smrk? V práci prší a pozor po městě chodí pomátlý natěrač aut, ten mě rozsekal. Film postrádá racionální úchyt a působí spíš jako bizár z těch blbých snů, kde nic v detailech nesedí jak má a nemůžete s tím nic udělat. 60%

Monstrpavouk (2013) odpad!

Já tyhle céčkové bijáky chápu, ale prostě k filmovému standartu nemůžu hodnotit výše. Krvácí mi oči a z uší, když vidím sympatické herecké tváře propůjčené do braku, ve kterém díky pracnému scénáři neumějí do pěti počítat..speciální jednotka střílí z pistolí s tlumičem a zní to jak čistá padesátka? Těžký faily bez soucitu..15% pro oběť hlavy v kyselině. Hodnocení zde na CSFD je celkem dobrej bobek na filmy, které by si zasloužily aspoň 44% :)

Po trailech přes hory (2021) (seriál)

Jojo víc takýhle pořadů, člověk dostane motivaci jezdit a traily jak přírodní či umělé jsou srdcovka..obrovské díky všem, co je vyrábějí a provozují!!

Perfektní den (2015)

Dva dny obyčejné rutiny pro partu humanitárních pracovníků, kdesi v Bosně. Oběšenci, zaminované krávy, ozbrojenci na cestách, děti bez rodičů a mrtvola ve studni jenže bez provazu, kterým by se dala vyndat. Civilní projev herců se slušivých sušším humorem adekvátním k nehezké situaci na Balkánském poloostrově v devadesátkách. Sám jsem tam s partou kdysi byl a když po vás vyjede bývalý voják v Sarajevu v baru, protože jste z České Republiky, která se kdysi také zapojila do ´´humanitárního´´ bombardování, není to skutečně nic příjemného..75%

Armáda mrtvých (2021)

Zack Snyder opět ukázal jaký má cit prosazovat i méně kvalitní projekty do hlav netflixových konzumentů. Réžií, kamerou a scénářem kontroluje plně vývoj své zombie apokalypsy, která přes svůj jednodušší příběh oplívá nezničitelnými klipovými zpomalovačkami za přispění známých hitů a nabízí v těchto chvílích nezapomenutelný zážitek krvavé akce. Ve všem ostatním bych raději zapomněl, protože ta vatová stopáž nekonečných konverzaček stojí za kudlu do hlavy..jenže to je prostě ´´brand´´ pana Zacka, akci si musíte zasloužit.  50%