Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

vysajto.cz Magnuskovi kariéra stoupá strmě vzhůru jako kouř z trampských dýmek bratří Nedvědů a může za to poděkovat těmhle dvoum jůtůbovejm kokotům Shokymu a Morthymu. Parádní trapná komedie s vzorným kusem improvizace, hoven, tajemna a krve, přesně podle vkusu Štěpánových fandů.. doufám v pokračování 75%

Uzly a pomeranče (2019)

Příběh pubertálního kluka bez mámy z venkova u německých hranic, zaláskovaný s postiženou sestrou, které hrozí odebrání z péče kvůli finanční tísni svého otce a nebeskou láskou ke koním. Takových námětů na krásný i dramatický příběh a páni tvůrci krom hezkých záběrů do polí s koňma udělají takové nic neříkající vzduchoprázdno. Bohužel typ filmu, u kterého si má divák dokreslit vše ostatní, co tvůrci asi nestihli dát do filmu. Mučivě čekáte na konec, kde odplave pomeranč po potůčku jako naivní dětství hlavního hrdiny.  + za Emilii Neumeister  30%

Dobrodruh (1983)

JP Belmondo v supr formě tentokrát v póze vážného vyšetřovatele, který nejdříve rozdává rány poté mluví. Spravedlivý sympaťák, kterému dají pařížské prostitutky i bez finanční odměny. Líbí se mi, že Belmondo je z mála skutečných tvrďáků, kteří se nenechali během natáčení jen tak zastupovat kaskadéry. Stejně tak i v jedné scéně, kdy po automobilové honičce narve dvojice padouchů s autem do železného sloupu a v autě sedí ti dva skuteční mafiáni, kteří si nechají dát ránu bez airbagu. Dnes má každá hvězda 5 dablérů a kaskadérské kousky jsou nahrazeny umělými figurínami či digitálním hnojem..srabi. :) 70%

Bojové nasazení (1986)

S odhlehčenou náladou pracuje charismatický Clint s jednotkou, kterou musí nový velitel srovnat do pucu a získat si respekt. Bohužel v konečné bitce padají mrtvá těla kubánců na zem jakoby nic a jednotka průzkumníků z toho má radost jak na pouti. Clint stále hutně vážný, ale atmosféru války bych pohledal. Zlatá likvidace povstalců v Predátorovi. 65%

Poslední žoldák (2021)

Klasická rychlotaškařice, kde se frantíci snaží šlapat na plyn jak to jen jde. Komedie o agentovi ušitá na míru zralé hvězdě JCVD, které to v póze neberoucí se vážně celkem vážně sekne. Vrásky a těch pár let od osmdesátek mu neubírá na hbitosti a technice v akčních sekvencích a tak nejen mě překvapil a udržel jinak průměrný nápad s nevýraznými spolu účinkujícími pokupě. 50%

Démon pomsty (2006) (TV film) odpad!

Další z omylů, kdy jsem si démona verzi z 88 roku spletl s tímto. Kvalitou to šlo hned dolů po rychlé ukázce místní obludy z lesů. Škoda, že sem si tykvohlava poprvé zobrazil právě zde. Sebralo to absolutně veškeré tajemno, zbytek byla hloupá nahánečka pachatelů krádeže lidských orgánů. Levná animace stvůry + nemotorný pán v gumovém obleku. Lance Henriksen jako zoufalý duch našeptávač. Snad jen na tu Ioanu Ginghinu se dalo koukat. 15%

Honba za diamantem (1984)

V pevné režii Roberta Zemeckise vznikl dobrodružný kousek vybroušený jako sám diamant. Divoká Kolumbie neznámo kde, komáři velcí jako popelářská auta, všude samej revolucionář a vy slečno Wilderová nemáte ani očkování??! :D Parádní jízda přes nebezpečnou džungli s největším sympošem tehdejší doby. 80%

Jurský park (1993)

Bezkonkurenčně nejvíc nejlepší film o lidském chtíči překonávat vědecké pokroky, ať jsou jakkoliv nebezpečné a náročné. Jak ve filmu tak v realitě během natáčení. Léta páně 1993 jsem měl tu čest jako malý kluk proti pravidlům věkové hranice vidět tento dobrodružný opus...těžko vysvětlovat vše, co mi film přinesl do dětského světa za úžasy. Pamatuji si ale, že sem noc a možná i noc potom nemohl spát..v dobrém slova smyslu. Jediné na co sem myslel, kde a kdy to hrají znovu. Totálně sem se z toho posral. Perfektně zpodobněná a šikovně zkrácená novela M. Crichtona se vším důležitým, technicky a filozoficky provedeným k okouzlení všech techno-dinosauřích fandů po celém světě. Poznámka: tehdejší dohled nad triky studia I.L.&M, Spielberga a Cundeye byly tak dokonalé, že se i dnešní dinosauři mnohokrát stydí. Stejně tak děkuji a hluboce se klaním tehdějšímu umu s počítačovou animací pana Spaza, který hádám na systému Windows 3.1 navždy změnil trikové postupy ve filmech!  95%

Nechte ho jít (2020)

Jednoduším příběhem, kde se moc nekudrlinkuje. Babička po rodinné tragédii zjistí stav, ve kterém se nachází její vnuk a s pomocí manžela se rozhodne ho za každou cenu dostat ze spárů podivné rodiny. Silou filmu je velmi uvěřitelný a citlivý příběh, který neulítává do akčních nesmyslů. +Diane Lane 75%

Očista navždy (2021)

Očista navždy plní slib téměř dokonale. Více při zemi více do reálií současného mexicko-amerického soužití. Ve chvíli, kdy už si myslíte o konci soudného dne začíná teprve peklo. 65%