Interstellar (2014)

Očekávání byla TAK obrovská, že jsem byl vlastně zklamaný. Nejzajímavější bylo přistávání na cizích planetách (po Futuramovsku), ale tím, že byly jen dvě, se to taky moc nevytrhlo... Jasně, bylo to epicky pojatý, všechno zcela profesionální (až na Damona, tradičně), ale něco tomu chybělo, s postavami se nedalo sžít tak, jako v Inception... Slabší 4 hvězdičky, narozdil od jiných Nolanů to asi nepotřebuju vidět vícekrát. Inspiraci Kubrickem jsem pozoroval dost často a 2001 to teda nesahá ani po kotníky.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Asi tu budu jediný, komu se indická průvodčí ale vůbec nelíbila. Kromě toho ale příjemně oddychový film, ačkoli oproti následujícím Až vyjde měsíc a Grandhotel Budapešť méně vtipné a taky tak nějak méně Andersonovské.

Vybíjená (2004)

Nenáročná oddychová hovadina :)

Do Říma s láskou (2012)

Jeden z nejabsurdnějších a taky nejslabších Allenů. 4 prolínající se, ale naprosto nesouvisející příběhy, s výjimkou Benigniho bez morálního poselství, téměř bez pointy, spojené jen motivem Říma, který je sice kouzelný, ale to nestačí.

Divoké historky (2014)

Povídkové filmy většinou mívají slabší místa, tento je však nemá. Neuvěřitelně soudržný, precizně natočený a zábavný film!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Bylo to dobrý, ale tak knížka je přece jen o dost lepší :) Hlavně mi chyběl malý Kim Jong-Il a šílený íránský velitel tajné policie :) a taky kufr plný Biblí!

Krásno (2014) odpad!

Někteří tu zmiňují podobnost s Partičkou a i já v tom jednu podobnost spatřuju - svoje hodnocení. Sokol opět ukazuje, že absolutně neumí hrát, gestikuluje jako homosexuál, chová se jako homosexuál. Film nemá příběh. Vůbec žádný. To, že někde na pozadí se řeší nějaký detektivní podtext ještě neznamená, že se jedná o detektivní film. Vlastně vůbec nevíme, proč spolu dva hlavní pseudohrdinové do Šumperka přijeli, nevíme, proč zůstávají. A i když se odehrává film v Šumperku, ve skutečnosti je šíleně pragocentrický! Pokud si někdo stěžoval na zbytečné hanobení oblasti v Krobotově Díře, tak by se měl podívat na Krásno - Šumperk s 35 tisíci obyvateli (což je dost, já jsem z města, co má lehce přes polovinu toho a rozhodně mi nepřipadá jako taková díra) je vykreslen snad hůř než Adamov, všichni neustále básní o Praze. Tohle nevytrhne ani Roden, který sice dělá, co může, ale v těch pár chvílích, kdy se objevil, než jsem film vypnul (zhruba po hodině), s bídností tohoto filmu nic neudělá, zvlášť když má napsané tak stupidní dialogy. Ale to mají ostatně všechny postavy. Strašný, strašný, strašný.

Kandidát (2013)

"Hradec Králové, to čo je? Však to nedává smysel, to je jak keby som povedel Trenčín Traktoristi." Veliké překvapení, že i Slováci umí natočit moderně vyzerající film, který je navíc vtipný a má dobrý děj! Bavil jsem se hodně, zároveň se mě to jako člověka, co má vystudovanou politologii, i dotklo. Chválím, bratia! :)

Mezi životem a smrtí (2013) (seriál)

"Nedělat, zemřít!" "Sex dobrý, lépe čůrat!" Zábavný je nejen doktor Sung, ale i další postavy solidně napsaného doktorského seriálu, který je neprávem úplně zapomenutý a odstrčený. Hlavně jsou zajímavé lékařské případy, více než případy postav jako takových.

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Úžasné! Skvěle prožitá hodinka s ranou tvorbou Pink Floydů. Musím pochválit i kameramana, protože se vážně vytáhl, každý záběr má svou sílu, každý ukazuje um hudebníků... večerní pecka! :)