Odcházení (2011)

Když jsem se podíval do galerie na fotky Budaře s Vilhelmovou, řekl jsem si, že to prostě musím co vidět a pak si dát s radostí odpad. Jenže jaké překvapení! Film vůbec nebyl špatný, měl dobrý příběh, byl docela i vtipný a rozhodně nenudil. Rozhodně se dalo poznat, že to točil Havel a právě to filmu docela uškodilo. Některé věci byly opravdu přehnané a trapné - například část Macháčkova interview či zakopávání služebníka o malý kámen u schodů. A to Havlovo vynoření z bazénu, to raději nebudu komentovat. Navíc poprvé jsem zažil (nebo jsem si toho alespoň všimnul), že jako první v titulkách nebyli napsaní herci, ale režisér.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Seriál s nejvyrovnanějšími díly, protože skoro u každého jiného seriálu je občas menší pokles. Jen škoda toho otevřeného konce, přece jedna série navíc by neuškodila :)

REC (2007) odpad!

Nemám rád španělské filmy a tento horor to jen potvrdil. Nejprve začnu výběrem místa, kde si fim odehrává. Nevím, ale přijde mi, jako kdyby španělé měli pro filmy jen dvě města - Madrid a Barcelonu. Znám pouze jediný film, který se odehrává jinde - Sirotčinec, jenže to je zase kapitola sama pro sebe. Hlavní problém celého filmu je naprosto nesmyslná trapná zápletka, která vše dobré okopírovala z filmu 28 dní poté, kde se infekce také šířila kousnutím. A konec byl vlastně úplně stejný jako film Záhada z Blair Witch. To, co naopak tento film má "vlastní", jsou dialogy. Nevím, kdo je vymýšlel, ale zasloužil by si pořádně naliskat. Neustálé opakování všeho - "Odkud ten člověk spadl?" "Zeshora." "Ale jako odkud přesně?" "Prostě zeshora." Ale nejhorší ze všeho byla kamera. Tak roztřesenou kameru jsem ještě neviděl! Chápu, že tvůrci chtěli dokázat divákům, že vše jako mělo být natáčeno na ruční kameru, ale toto bylo prostě přehnané. A to všechno přetáčení a přerušování záběru, po kterém se dělo úplně něco jiného! Ale hlavně že měl Pablo pořád všechno natáčet! Vždyť tam šlo o život a jakási vidina zajímavých záběru jde okamžitě stranou...

United (2011) (TV film)

Několik lidí zde psalo, že je film zklamal, protože se tam neobjevil žádný fotbal. Sám jsem také čekal něco stylu Velkého Turína, kdy většina filmu byla o snaze hráče dostat se do týmu a katastrofa se stala až ke konci. Tady to bylo jiné. Film nebyl o fotbalu, ale o tom, jak to tým nesl a začal znovu hrát o ty nejvyšší příčky. Rozhodně si největší slávu zaslouží Jimmy Murphy, protože znovu poskládat tým, nabudit hráče a pak vyhrávat, to si zaslouží uznání.

Góóól! III. (2009)

Po neuvěřitelně naivním konci předchozího dílu jsem se rozhodl, že se na tento film nepodívám. Čekal jsem, že se Mexiko dostane do finále MS, bude prohrávat 0-5, pak nastoupí Munez a nakonec vyhrají 6-5. Ale přesto jsem se rozhodl na tento film podívat, protože na wikipedii jsem našel stránku, kde má Munez fiktivní profil. Docela mě překvapily jeho změny angažmá, protože prý měl přestoupit do Tottenhamu a za pár let do Steauy Bukurešť (až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, že týmy dalšího angažmá jsou jen náhodné a každý si tam může dát klub, jaký vyloženě chce). To jsem nedokázal pochopit a čekal jsem, že zde bude nějaké vysvětlení. Překvapivě tady ale u Muneze ani o Mexiko vůbec nejde. V celém filmu se dočkáme jen průměrného a lehce nudného děje dvou anglických neznámých loserů, normálních záběrů z MS 2006, ve kterých se občas tito hráči objeví před plátnem. Právě tyto záběry vypadají hrozně. Přesto musím ocenit, že i zde zůstala čtvrtfinálová porážka s Portugalskem, tudíž film neměl fotbalový happyend. To ho asi zachránilo od odpadu.

Góóól! (2005)

Samozřejmě, že tento film je taková pohádka s očekávaným koncem. Má říct malým dětem, aby šly za svým snem a nevzdaly se ho. Ale mně to takhle nevadilo. Jako fanouška fotbalu a Premier League mě film zaujal a moc se mi líbil. Navíc předposlední kolo se hrálo přímo na stadionu Fulhamu, kterému hodně fandím. Naštěstí Fulham nebyl nějak ponížen, dostal jen gól z penalty, takže to ujde :)

To nevymyslíš! (2005) (seriál)

Chápu, že nové české filmy a seriály jsou neskutečně podceněné, ale 19%... Některé povídky jsou celkem průměrné, jiné zase opravdu skvělé a s nějakými Trapasy se to nemůže rovnat. Prostě příjemná oddychovka, kterou kdyby natočili Američani a dali tam jejich slavný herce, určitě by to mělo přes 70 procent!

Záviš - kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota aneb Vznik a zánik Československa (1918–1992) (2006) odpad!

Když jsem se podíval před filmem do galerie, začal jsem se toho pomalu bát. A to ne nadarmo. Za dvě a půl hodiny jsem se dočkal jen nesmyslnejch keců ničem, doplňovaným nicneříkajícím obrazem a neuvěřitelně otravným zvukem bubnu! Kamera byla nejametérštější, co jsem kdy viděl. Nedávno jsem napsal u jednoho (také českého) dokumentu, že je to jeden z nejhorších dokumentů, co jsem kdy viděl. Tento je však úplně nejhorší a nic to jen tak nepřekoná!

Inventura Febia - Hanzelka, Zikmund a Češi na cestách (2011) (epizoda)

Je škoda, že to tady je společně s dokumentem Češi na cestách, alespoň pro Hanzelku a Zikmunda. Zatímco první dokument o našich nejznámějších cestovatelech byl celkem slušný, ten druhý se nedal. Opravdu nepříjemné, nelíbilo se mi to...

Earth (2007) (TV film)

Já pořád nevím, proč je tento dokument na 18. místě nejlepších filmů všech dob. Člověka se to jen snaží omámit hezkými obrázky, jenže na to tady je už Zázračná planeta, která je dokonce první mezi seriály. A do toho pořád ty ekologický kecy... Producenty asi nenapadlo, že když si půjčí nepálské armádní letadlo (vyčteno ze zajímavostí), který bude mít ohromnou spotřebu, že sami globální oteplování podpoří. Hlavně, že v srpnu při svitu slunce valí do všech lidí, že se led roztává (to je snad jasný, že se bude v srpnu roztávat!) a kvůli nim teď zvířata trpí a nemohou si najít potravu. A kolik ještě toho museli nacestovat, proletět krajin a projít nedotčených pralesů! Bez tohoto filmu, který je podle čfd lepší než třeba Matrix, Město Bohů, Requiem za sen nebo Počátek (a takto bych mohl vyjmenovávat až do nekonečna, protože je tady jen 17 lepších filmů), by se zvířata měla mnohem lépe. A to by měli tvůrci vědět.