Divočina (2014)

Kniha za pět hvězd, film tak za tři, protože ji tak trochu zmrvil (moje oblíbené heslo" KNIHA BYLA LEPŠÍ!!! stále platí), ale výsledný dojem za ty čtyři. Herecké výkony super, zato střih tristní, protože kdo nečetl knihu, tomu to nemohlo dávat moc smysl. (A podle místních komentářů zjevně fakt nedávalo.)

Rocky Horror Picture Show (1975)

Viděno během Festivalu otrlého diváka i s celou shadow cast show v Aeru. A super!

Narcos (2015) (seriál)

Ano, je to super. Ale jako člověk sžitý s latinskoamerickou španělštinou mám dost problém s přízvuky herců v čele s Mourou, který, ač skvělý, prostě mluví divnou španělštinou s přízvukem. Stejně tak ostatní, co hrají Kolumbijce, ale nejsou. Chápu, že se to snaží o realističnost a běžný (nejen) americký divák rozdíl nepozná, a že to je lepší, než je nechat mluvit anglicky se špatným španělským akcentem, ale sorry, mně to ruší. (BTW, anglické titulky peprnou španělskou mluvu hrozně zjemňují, fakt o hodně přicházíte!) A ten blonďatý model v roli Murphyho taky nic moc nepředvádí. No ale dám jim ještě šanci.

Purpurový vrch (2015)

Tom Hiddleston navždy. Mia Wasikowska je dokonalá viktoriánská hrdinka a proto ji třeba nenávidět. Rebecca meets The Fall of the House of Usher. Lekala jsem se a bavila jsem se na jedničku. Má to všechno, co jsem v tom chtěla mít. Vizuální ztvárnění bere dech. A pokud jsem to ještě neřekla, Tom Hiddleston! Tom Hiddleston! Tom Hiddleston!

Marťan (2015)

Je to fakt hustý a hodně dobře udělaný, ale tu pátou hvězdu tam nedám, protože KNIHA BYLA LEPŠÍ. Pokud jste ji nečetli, bude se vám film asi dost líbit (a budete si jako někteří místní komentující jen marně domýšlet, proč jsou ve filmu Číňani), ale pokud jste ji četli, nedostanete bohužel nic nového, jen americky dovysvětlený konec.

Everest (2015)

Váhala jsem, jestli nedat 5 hvězd, protože zážitek z perfektně nasnímaných scén v IMAXu byl nepřekonatelný. Příběh je, jak už to u "based on a true story" bývá, hodně okleštěný a některé postavy oproti originálu pozměněné, ale neztrácí nic na síle (a já se celou dobu jen sama sebe ptala, PROČ tam sakra ty lidi lezou?!) Takže do páté hvězdy chybí jen hodně málo, a fakt to stojí za to vidět na velkém plátně a ve 3D...

Arrested Development (2003) (seriál)

První tři série super, politicky nekorektní humor par excellance, ale styl čtvrté série mě už moc nenadchl a celý dojem stáhl hodně dolů.

Lost River (2014)

Je mi líto, ale nějak nevím, co tím chtěl pan Gosling říct. Herci super, atmosféra super, hudba super, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Tak snad příště.

Rebelové (2001)

Tenhle film jsem kdysi ve svých patnácti letech strašně prožívala a vlastně mě navzdory nevalným hereckým výkonům (krásné ukázky totální prkennosti na straně jedné a pitvořivého přehrávání na straně druhé) a cukrkandlové kýčovitosti baví dodnes. Hudba se trefila naprosto přesně, závěrečný pocit zmaru taky, takže z nostalgie přidávám hvězdu navíc.