Room (2015)

Síla. To, že na Oscara není nominovaný Jacob Tremblay, je největší fail Akademie letošního roku.

Zoolander No. 2 (2016)

Důstojný nástupce kultovní jedničky. Bylo to přesně tak dementní, jak jsem čekala, je vidět, že všichni zúčastnění se královsky bavili, a ačkoli to už bylo trochu megalomansky přepálené a hudba byla na takový film až moc epická, zklamaná rozhodně nejsem!

Humr (2015)

Nedokážu se rozhodnout mezi odpadem a 5 hvězdičkami... Takhle rozpolcená jsem dlouho u filmu nebyla.

Steve Jobs (2015)

Technicky vybroušený film, herecký koncert Fassbendera a Winslet, kromě přepjatě patetické scény s deštěm výborný scénář, i když jsem od životopisného filmu čekala trochu míň fabulace... Ale na jabka jsem alergická, kult iVšeho jsem nikdy nepochopila a téma tohohle filmu je mi tak cizí, jak jen může být.

Enid (2009) (TV film)

Pokud chcete zjistit, že autorka knížek, které jste jako malí četli pořád dokola, byla absolutní kráva, tak směle do toho. Helena Bonham Carter je úžasná ve všem, v čem se objeví, a malá Ramona Marquez v roli Enidiny dcery byla neskutečná, ale to je tak všechno, jinak je to prostě britský televizní standard.

Sufražetka (2015)

Na tenhle film jsem se těšila a vlastně jsem byla docela zklamaná. Má to několik silných momentů a bezesporu silné poselství, které ukazuje, proč ještě pořád potřebujeme feminismus. Jenže ani všechny moje oblíbené herečky (ačkoli Meryl Streep je ve filmu asi tak dvě minuty) nedokážou napravit dojem, že se jedná jen o hezky natočené, malinko suchopárné kostýmní drama. A nudná hudba rutinéra Desplata už nepřidala vůbec nic. Škoda, myslela jsem, že to bude lepší. Na druhou stranu: jako výukový film dobrý, na školách bych to pouštěla povinně.

Most špiónů (2015)

Být to o půl hodiny kratší, mileráda bych dala i víc. Jenže přepálená délka prostě něčemu tak málo napínavému opravdu neprospěla. Výprava super, atmosféra super, herci dokonalí s Markem Rylancem v čele. Ale když už to chtěl mít Spielberg tak dlouhé, měl to natočit jako televizní minisérii.

Muž na laně (2015)

Uznávám, že jsem asi měla jít do kina... ALE i tak. Levitta mám ráda, ale ta paruka a kontaktní čočky hodně rušily (tak buď rezignuju na vytváření podobnosti s historickou postavou, nebo sakra obsadím někoho, kdo se jí podobá), navíc dojem táhne dolů zoufale neoriginální hudba. Podivný komentář od pochodně Sochy svobody taky nic moc (všechny ostatní efekty vypadají zcela realisticky, ale tohle je prostě zelené pozadí jako poleno a je to hrozně poznat). U true story asi nemá cenu stěžovat si na předvídatelnost děje, ale přece jen, několikrát jsem skoro usnula. Sorry, za mě ne.

Osm hrozných (2015)

Pro mě nejslabší Tarantinův film... sorry

Ant-Man (2015)

To jsem jediná, komu to přišlo naprosto, úplně, totálně blbý?