Úkryt v zoo (2017)

Ne, Jessica Chastain kňourající se špatným rádobypolským přízvukem, "true story", kde je až podezřele často hlavním strůjcem děje shoda náhod a okolností, a Daniel Bruhl v roli zlého Němce (proč, proboha?), který z nějakého důvodu jako jediný mluví čistou angličtinou bez přízvuku, opravdu nedělají dobrý film. Těšila jsem se na to a byla jsem zklamaná. Není někde petice pro filmaře, aby se konečně vykašlali na dělání "východoevropské exotiky" pomocí toho, že nutí rodilé Američany do nesmyslných přízvuků?!

Američtí bohové (2017) (seriál)

Nejsem z toho ani zdaleka tak nadšená, jak jsem čekala, že budu. Knížku miluju, tohle s ní naložilo tak, že jsem dost na rozpacích. Uvidíme, co přinese druhá série.

Zúčtování (2016)

Ale jo, autista, který vystřídá za celou stopáž ve tváři jen dva výrazy, je pro Afflecka s jeho "herectvím" nejspíš ideální role.

Monstrum (2017) (TV film)

Slibný námět, který zabil scénář, trpící všemi nešvary typickými pro dnešní českou televizní tvorbu (toporné a nepřirozené dialogy, ve kterých si postavy vysvětlují něco, co by měly dávno vědět, protože divák potřebuje expozici, apod.) a snaha o dodání dalšího rozměru milostným několikaúhelníkem (proč?). Mohlo to být temné a mrazivé, ale nakonec to bylo směšné. Martin Kraus je navíc vrcholně nesympatický fracek a fandit mu jako hrdinovi mi prostě nejde a nejde. Škoda.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Podívejte se na to. Všichni.

Kráska a zvíře (2017)

Je to přesně mezi pěti hvězdičkami a odpadem.

Exil (2016)

Škoda, že je k filmu potřeba hlubší znalost kontextu, Kambodži, tamního režimu a dějin, situace, která v zemi panuje. Jinak je to vizuálně výborné, ale lehce básnivý voice-over mi k obrazům neseděl a nechápala jsem ho. Nejvíce se člověka dotknou ty opravdu osobní věci, třeba vzpomínky na matku.

Moonlight (2016)

Hvězda dolů za nepochopitelně stupidní a otravný soundtrack. Jinak je to citlivě podaný příběh života jednoho (ne)obyčejného kluka, který je černý (oscarové body +1), gay (+1), pochází z neúplné rodiny (+1) kde je matka drogově závislá (+1), potýká se se šikanou (+1), to celé nasnímané podmanivě krásnou kamerou (+1). All of the Oscar things!

Doktor Strange (2016)

Pár otátek: 1) Jak se Marvelu povedlo nacpat do takové slátaniny tři z nejlepších britských herců? 2) Proč je Temná dimenze ve skutečnosti barevná? 3) Jak dopadl ten chlápek s nudlemi?!! Takhle nějak si představuju křížence Harryho Pottera a Inception. Jednu hvězdu jsem dala Ant-Manovi a tohle je přece jen o něco lepší, ale i tak. Skvělé triky jsou už dneska u podobných bijáků standard, takže další nudnou a neoriginální origin story fakt nevytrhnou. Jsem zklamaná.