Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

A Streetcar Named Desire (2014) (divadelní záznam)

Je to strašně dlouhý a strašně uřvaný. Ale v dobrým!

plakát

Veliká (2020) (TV seriál)

Škoda otevřeného konce, který nepokrytě žadoní o další sérii. Ale jinak je to - pokud nejste hnidopišský historik - opravdu zábava. Komu se líbila Favoritka, přijde si na své, a nejen díky geniálnímu Houltovi.

plakát

Normální lidi (2020) (TV seriál)

Tohle je poprvé (a nejspíš i naposled), co tohle píšu: SERIÁL JE LEPŠÍ NEŽ KNIHA. Je to dokonalý. Pro mě rozhodně seriálová událost 2020 a jestli Paul Mescal za svůj výkon nedostane všechny ceny, budu se hodně zlobit.

Ashes in the Snow (2018)

Vizuálně nádhera, ale hloubky a síly knižní předlohy to nedosahuje ani z desetiny. Postavy se smrskly na několik hlavních, přičemž v knize se hlavní hrdinka a potažmo čtenář o stalinistickém teroru a lágrech nejvíc dozvídá právě díky postavám vedlejším. Navíc obsadit do role sadistického kápa tak sexy chlapa, jako je Franzén, je prostě hodně vedle, jak ho pak máte nenávidět? O té "ruštině" ani nemluvím. Škoda. Takhle si fakt radši přečtěte knihu, dá vám mnohem víc.

plakát

Jesus Christ Superstar live (2012) (divadelní záznam)

Tenhle muzikál je geniálně napsaný. Tady jsou navíc sexy Jidáš a sexy Ježíš, Mel C nebyla jako Máří až takový krok vedle, a celkově to funguje, jen škoda autotune u Tima Minchina, který by to určitě uzpíval i bez něj. Sice mám pořád oblíbenější verze, ale tahle mě rozhodně potěšila.

Last Christmas (2019)

Ten plot twist mě vyloženě nasral. Ale Henry Golding je k pokoukání fajn.

plakát

Seth Meyers: Lobby baby (2019) (TV pořad)

Jo, fakt je divný vidět Sethovy nohy. Jinak ho ale zbožňuju. Milý, chytrý stand-up, který potěší nejen skalní fanoušky.

plakát

Na tenkém ledě (2020) (TV seriál)

Přidávám pátou hvězdu čistě za Johnnyho Weira.

Předvánoční večer (2019)

Celkovou stupiditu toho, že v Anglii 14. století znali vánoční stromečky a mluvili současnou angličtinou a v údajně sněhovou bouří zasaženém Ohiu se normálně chodí ven v tričku, naštěstí vyvážil opravdu, ale opravdu rozkošný rytíř.

plakát

Koruna - Série 3 (2019) (série)

Pořád dobrý, ale už ne tak dechberoucně skvělý jako první dvě série.