• Pohádka

Nezvěstní (2014) (seriál)

Počítala jsem i s pěti hvězdičkami, ale samotný závěr Tonyho příběhu mi připadal podivný a jaksi "navíc", vzhledem k tomu, že druhá série už řeší jiný případ s jinými postavami... Jinak ale skutečně velice napínavý seriál s výbornými hereckými výkony, obzvláště postava detektiva, kterého hrál Tchéky Karyo, byla výborná a sympatická. James Nesbitt odvedl také velmi přesvědčivý výkon, i když jeho postava byla občas poměrně dost nesnesitelná. Výborné zachycení způsobu, jakým se různí lidé vyrovnávají s tragédií a ztrátou. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série byla ještě lepší, se složitějším, komplexnějším případem. Tchéky Karyo opět vynikající, příběh strhující od začátku do konce. Doufám, že lehce otevřený závěr znamená, že se můžeme těšit na další sérii!

Chance (2016) (seriál)

Hlavním rysem tohoto seriálu je podle mne zdlouhavost. Děj by se dobře vešel do řekněme dvoudílného filmu. Přitom to ale není taková ta rozvláčnost obtěžkaná atmosférou a napětím, jako třeba u "Temného případu", ale spíše roztahanost a nuda. Mám ráda Hugha Laurieho, ale jeho postava v tomto seriálu nepůsobí moc věrohodně. Měl by to být přece renomovaný a schopný psycholog, ale působí spíše amatérsky a bezradně, chová se často neprofesionálně a zbrkle a ohrožuje tím všechny kolem sebe. Jacklyn jsem tu rozdvojenou osobnost také nějak nemohla uvěřit. Nejzajímavější postavou je rozhodně D a velmi sympaticky působí i Carl. Celkově dost průměrný příběh, který jsem dokoukala tak trochu silou vůle.

Slow Burn (2000)

Působivé drama z neméně působivého prostředí pouště, která se v podstatě pro hlavní hrdinku a několik předchozích generací její rodiny změnila v jakési vězení bez mříží. Rodinná posedlost hledáním pokladu postupně ničí život několika generacím potomků původní majitelky i těm, kteří s nimi úmyslně či shodou okolností spojí své osudy. Co mi trochu nesedělo byl závěr, vzhledem k tomu, že byl ptáček v kleci dosud naživu, nemohlo uběhnout více než několik hodin a bylo tedy zvláštní prostě odjet a nepokusit se ji hledat, nemuselo být ještě pozdě... Každopádně si film zaslouží vyšší hodnocení, než jakého se mu zde dostalo. Námět i provedení je působivé a herecké výkony velmi dobré.

Bob Roberts (1992)

Určitě je to poměrně výstižné vyobrazení špíny politického boje, všeho toho pokrytectví, populismu, znepokojivě snadného zfanatizování davů... Na druhou stranu mne ale film poměrně dost nudil a připadal mi příliš rozvláčný. Působil sice autenticky, téměř dokumentárně, ale také tak nějak suše, chladně, nenajdete tu postavu, s kterou byste se mohli ztotožnit, celkem sympaticky působí pouze bývalý senátor. Scény s jásajícími davy na mítincích byly místy už k nepřečkání...

Lunapark smrti (1985)

Hodně zvláštní film, zpočátku jsem měla dojem, že se prostě dívám na další osmdesátkový studentský film, kde parta hajzlíků šikanuje ostatní mládež, ale zpočátku nenápadná, dalo by se říci "obyčejná" šikana přerůstá v závěru nečekaně v naprostou krvavou lázeň, což na nic netušícího diváka působí poměrně šokujícím dojmem. Na jednu stranu mi to přijde trochu na hranici věrohodnosti, protože člověk by čekal, že po smrti prvního z bandy si ostatní uvědomí, že to přehnali, a prostě se rozutečou, nebo jim prostě kokain zatemnil mozek? Na druhou stranu je film napínavý a nenudí, dovede vtáhnout do děje. Hororem bych ho ale ani přes ten závěr nenazvala. Za podívání ovšem tenhle film určitě stojí.

V pasti (2016) (seriál)

Nejsilnější stránkou tohoto krimiseriálu je určitě prostředí, ta izolovanost, drsnost a vůbec specifičnost života na podobném místě. Stojí zato sledovat seriál v originále s titulky a užívat si islandštinu. Trojice policistů působí sympaticky "obyčejně" a lidsky. Tempo seriálu odráží určitou pomalost zdejšího života, přesto zvláště ve druhé polovině seriálu mi připadalo, že je děj místy až příliš rozvláčný a lehký sestřih by neuškodil. Závěr byl opět napínavý a měl větší spád. Zajímalo by mne ale, k jakým trestům byli pachatelé odsouzeni a také jak to dopadlo s projektem přístavu a jaká byla vlastně role Hrafniho manželky - pokud se tedy neplánuje další série, pak zůstaly některé otázky nezodpovězeny...

Sex instruktor (2001)

Taková průměrná bláznivá komedie, občas trochu trhlá, žádnou hlubší myšlenku v ní netřeba hledat, ale zase není vysloveně trapná nebo přespříliš vulgární, jak jsem se obávala, a vlastně ani nudná, neměla jsem problém ji dokoukat a občas jsem se i zasmála. Nenáročná oddechovka.

Anděl Páně 2 (2016)

Zatímco první díl mi připadal občas trapný a zanechal ve mně průměrný dojem, tento mne docela dobře pobavil. Pokud přijmeme tuto představu nebe a jeho obyvatel, což by mohlo věřícím působit jisté problémy, ale budiž, byla to příjemná pohádka točená v pěkném prostředí a dobře využívající mikulášské téma. Hlavně obě hlavní postavy a jejich specifické přátelství působí sympaticky, příběh pěkně plynul, zkrátka v rámci současné pohádkové produkce určitě příjemný nadprůměr. (Ovšem stále nesrovnatelný s naší starší pohádkovou produkcí.) Na štědrý večer dobře zvolená pohádka.

Špatný vliv (1990)

Výborné drama o pozvolném a zpočátku nenápadném působení psychopatického manipulátora, který dokáže během několika dní zcela rozvrátit život nevinného člověka. Zároveň i připomínka toho, že některá naše přání by raději měla zůstat nesplněna, nebo že i zcela mírumilovného člověka lze vmanipulovat do situace, kdy je schopen ze zoufalství zabít. Je zajímavé vidět spolu hrát Jamese Spadera a Christiana Clemensona, kteří se o řadu let později tak skvěle doplňují v Boston Legal.

Za každou cenu (1991)

Drsně otevřený obrázek politického zákulisí, nekritických ambicí a lidí schopných jít pro kariéru přes mrtvoly. Vynikající herecké výkony obou hlavních představitelů a další rozměr příběhu - konflikt svědomí s oddaností ke kamarádovi a vůbec aspekty a meze přátelství - dělají z filmu, který by mohl být nudným politickým dramatem, docela napínavou a vzrušující podívanou.