• Pohádka

Duch času (1990) (TV film)

Slibný námět, avšak slabší scénář, celkově tedy průměr.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

Zajímavé příběhy o životě a práci celníků.

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Už jsem si docela zvykl, že při zdejším velmi nízkém hodnocení (odpad či jedna hvězdička apod.) jakéhokoliv z našich starších seriálů je velká šance, že jeho úroveň bude ve skutečnosti výborná a jsem potěšený, že přesně tento případ nastal i u tohoto scénáristicky velmi podařeného a herecky skvěle obsazeného seriálu, který si za pár let s velkou chutí znovu rád pustím. Škoda, že dnes už nikdo takto výtečné seriály napsat, natočit, ani zahrát neumí.

Viktor Veliký (1988) (TV film)

Sice zahrané na výbornou, avšak dialogy byly poněkud "suché" a akce nulová, což je škoda a určitě se to dalo zpracovat mnohem zajímavěji. Jen kvůli našim hereckým velikánům jsem byl schopen to dosledovat, protože zejména první díl neměl od nudy daleko a druhý díl byl scénáristicky jen o malý kousek lepší.

Studujeme za školou (1939)

Úroveň vzdělávání českých studentů je tragická již mnoho desetiletí a bohužel ani tento pravdivý film nedokázal změnit fakt, že již od základní, přes střední až po vysokou školu se pouze biflují věci zpaměti (ať už z matematiky či cizího jazyka atd.), aniž by jim většina studentů opravdu rozuměla, a také druhý fakt, že valná část výuky na všech stupních škol je v praxi zcela k ničemu. Je to smutné, ale je to tak a dokud se nezmění zákony o tom, že vyučovat může jen ten, kdo má papír z pedáku, který v drtivé většině připravuje budoucí učitele zcela špatně a tím nedostatečně, a že naopak nemůže vyučovat ten, kdo sice na to v pohodě má jak vědomosti, tak umí i danou látku opravdu vysvětlit, ale holt na to nemá "u nás nic nevypovídající lejstro", nikdy se úroveň na našich školách nezlepší. Pak je ještě druhá možnost, a to ta, že pedák připraví budoucí učitele tak, jak by měl, tedy namísto holé teorie i praxi v dostatečné míře, ale to je jasná utopie při zkostnatělosti našeho školského systému a mimo realitu vyučujících pánů docentů a profesorů, kteří často sami neumějí danou látku opravdu kvalitně a jasně vysvětlit, namísto pouhého výkladu, ke kterému žádný docent není potřeba, protože k výkladu bohatě postačí kniha. Takže toto je vážení občané stav našeho školství, takto špatně to u nás bohužel funguje ...

Škola princů (2010) (TV film) odpad!

Opravdu dnes máme mezi mladými jen (mo)mentálně zaostale vypadající a stejně tak chovající se tzv. herce, páni režiséri? Např. k princům mají asi tak blízko jako ČR k Austrálii. Dříve sice nebyli taktéž všichni krasavci, ale i ti, co vypadali neatraktivně jako např. pánové Effa, Hlinomaz atd. atd. byli špičkoví Páni Herci, kteří opravdu uměli, zatímco dnes jsou neatraktivní nejen vzhledově, ale především také tím, co předvádějí na plátně. Jak pravil klasik:"Chce se mi zvracet."

Přátelé Zeleného údolí (1980) (seriál)

Krásně natočený dětský seriál, které už dnes tímto způsobem nikdo udělat neumí. Tento film je třeba hodnotit dětskýma očima, ale i já jako dospělý jsem si to docela užíval a závěrečná scéna, kde se rozhoduje o budoucnosti údolí, dojme nejedno lidské oko. Chválím herecké výkony zejména pánů Müllera, Matyáše a Vochoče, kteří zde nad ostatními jasně vyčnívali svou naprostou přirozeností. Taktéž hudba hrající během děje se velmi povedla.

Atomová katedrála (1984)

Na hodnocení tohoto filmu je vidět, že jsou zde v převážné většině samí velmi mladí lidé, ať už věkem či (ne)vyzrálostí, kteří nedokáží ocenit kvalitní a velmi realistický lidský příběh a nepoznají, že tehdy opravdoví herci předváděli výborné výkony, ať už v podobě Jirky Krampola, Pepy Vinkláře atd. a dávají jej do stejného pytle, jako jsou dnešní trapárny o ničem, navíc s přehrávajícími (ne)herci. Zaplaťpánbůh, že dříve často vznikaly filmy, které narozdíl od těch současných mají logiku a poutavý příběh v kvalitním provedení skutečných pánů herců.