Poslední jednorožec (1982)

Som rád, že moje tisíce hodnotenie pripadlo práve na tento animovaný film. Keď som bol malý, tak som tento snímok videl veľakrát a je veľká škoda, že teraz sa tieto staré rozprávky takmer nevysielajú.

Twilight sága: Zatmění (2010)

A pozrime sa kto prejavil trochu hereckeho umenia? Pattisonove zlepsenie ma nenuti stale mysliet na daviaci reflex.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Zo zaciatku som dufal, ze sa to aspon priblizi True Blood, ale stupidita konania niektorych postav ma donutila prestat to pozerat. Navyse Paul Wesley svojim hereckym "umenim" nevie nic ine ako napodobnovat vecne utrapeneho na grcanie pripraveneho Edwarda z Twilight 2.

Město (2010)

Musím sa Vám priznať, Bena Aflecka nemusím! Ale v tomto snímku sa mi jeho výkon, tak po hereckej ako aj po režisérskej stránke, viac ako pozdával. Recenzie som popredu nečítal a teda o filme som vedel len to, že ho režíroval Ben a že to je akčný krimi thriller. Výkony hercov a obzvlášť tie Blake a Jeremyho boli vynikajúce.

Red (2010)

Celý film je len o štyroch hereckých výkonoch, čo je však podľa mňa nedostatočné.

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly to opäť dokázal. K dokonalosti síce chýba lepšia kamera a prepracovanejšia záverečná bitka, ale v podstate som spokojný. Vynikajúco zvolená hudba a celkovo výborný zvuk tvoria minimálne tretinu zážitku a už len kvôli zvuku sa oplatí vidieť tento film v kine. Film je ukážkou skvelých hlášok a vyvoláva vo mne nostalgiu na doby dávno minulé.

Počátek (2010)

Nápadom mi to strašne pripomínalo Imaginárium, lenže narozdiel od Gilliamovej družiny, tento nápad Nolan a spol. dotiahli do konca. Od hereckých výkonov cez hudbu, kameru až po réžiu, všetko bolo dokonalé. Áno, pár chybičiek na kráse by sa našlo, ale tomuto dielku to milerád odpustím.

Vrahouni (2010)

Tak nejak neprepracovaná, hlúpa a naivná mi prišla táto romanticko-akčná komédia, že to ani neviem dostatočne dobre popísať. Nie že by som sa pri pozeraní tohto filmu nudil, ale nijak ma to neoslovilo. Nemastná a neslaná sú tie správne slová.

Agora (2009)

Pri tomto filme mi hneď napadne jeden výstižný citát a v podstate to vystihuje celú pointu filmu. Ľudia nikdy nepáchajú zlo tak dokonale a radostne ako keď konajú na základe náboženského presvedčenia. (Blaise Pascal)

Na dotek (2004)

Neprikrášlené, drsné a tak skutočné, proste nezabudnuteľné, už len preto, že mnohí toto prežívajú denno denne na vlastnej koži. Natalii som odpustil aj tú ohavnú ružovú parochňu za to číslo čo predviedla.