Království (2007)

Čakal som trochu iný priebeh filmu. Prvá polovica je viac politický zameraná a akčných scén je tam ozaj málo. Druhá je akčnejšia o niečo zaujímavejšia, no a záver sa mi aj celkom páčil. Ale to nevynahradí to, že viac než polku filmu som sa nudil. Príbehovo to tiež nebolo nič originálne. Atentát v cudzej zemi (Saudskej Arábii), kde následne budú privolaný americký vyšetrovatelia, ktorí majú za úlohu nájsť atentátnikov.

Vikingové (1999)

Tomuto filmu som mal chuť dať odpad, pretože ma nezaujala snáď ani jediná pasáž. Od začiatku do konca je to nezáživné, strašne pomalé. Príbehovo tiež nezaujalo a čo sa týka výberu hercov, tak okrem Banderasa bolo slabé. Strašne nevýrazný historický film, pri ktorom som mal veľký problém sa sústrediť. Už po dopozeraní som zabudol o čom to vlastne bolo, až také nezáživné to bolo.

Česká spojka (2002)

Typický nezaujímavý americký akčný film, s otravným černochom v hlavnej úlohe, ktorý sa počas celého filmu snaží byť "vtipný". Začiatok bol ešte nádejný, ale potom ma už to nebavilo a pomerne dosť nudilo. V rámci žánru "špionážny film" je to len slabší podpriemer. Samotný námet nebo zlý, ale bolo to dosť zle natočené.

Slez ze stromu (2001)

Absolútne nevtipná komédia, ktorá sa od začiatku tiahne pomalým a nudným tempom. Príbeh o tom, ako jeden vedec bude chcieť civilizovať človeka, ktorý bol vychovaný v divočine a doteraz si myslel, že je opica. Je to síce originálne, ale nie príliš zaujímavo natočené. Herecké výkony ma tiež veľmi nezaujali. Po väčšinu filmu som sa iba nudil.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Vôbec nie špatná komédia a miestami aj dosť zábavná. Akurát ku koncu to už trochu strácalo na tempe, ale i tak hodnotím pozitívne. Vyzdvihol by som výborného a nenapodobniteľného Carreyho a jeho "dve tváre". Ale neodporúčam český dabing. Dejdarov hlas sa síce Carreymu hodí, ale preklad je otrasný. Veľa vtipných scén bolo preložených mizerne a tým pádom bolo pochovaných mnoho vtipných dialógov.

Oběť zla (2007)

Opäť nič nové. Mladý pár sa vydá do hôr, kde natrafí na bandu psychopatov. Tentokrát na rodinu fanatikov, ktorá je silno náboženský založená. Ako aj pri väčšine takýchto filmov je to bez poriadneho deja, ktorý ani nie je poriadne dotiahnutý do konca. Takisto bez napätia a hereckých výkonov. Proste len ďalší slabý podpriemer, ktorý si už viackrát rozhodne nepozriem. Miestami mi to prišlo, že autori trochu čerpali z Texaského masakru. Zohavená záporná postava nesmela chýbať.

V jednom kole (2005)

Film od ktorého sa veľa očakávať nedá. Nepostrehol som, že by na tom malo byť niečo vtipné, keďže je v popise komédia. A ako dráma to bolo bez akýchkoľvek emócii. Príbehovo tak na jedno pozretie, bez žiadnych veľkých zvratov v deji a záverečná scéna bola dosť stupídna. Čo sa týka hercov, tak meno Usher mne veľmi veľa nehovorí, ale v tomto prípade podal dosť priemerný výkon. Ostatní herci tiež zrovna neoslnili.

Uvězněna s monstrem (2010) odpad!

Tak tento horor ma nedokázal ani na minútu zaujať. Hlúpy dej, príšerný strih, kamera a ešte tragickejší scenár a herci. Dosť nevydarený film. Miestami som sa už pri tom neustálom snení hlavnej postavy, alebo vybavovaní spomienok, či čo to vlastne bolo strácal. Proste strata času.

Moon (2009)

Nemusím podobné statické filmy, kde sa dej odohráva iba na jednom mieste a celkovo sa vpred veľmi neposúva. Od začiatku do konca je to nudné, bez väčších zvratov. Samotný nápad tiež nebol nijak zvlášť originálny, i keď netvrdím, že bol zlý. Herecké obsadenie, teda iba Rockwell a jeho klony ma nezaujali. Ide skôr o komornejšie sci-fi, ktoré si už rozhodne znovu nepustím.

Vlkodlak (2010)

Film neurazí, ale tiež ani veľmi nenadchne. Nebyť pomalého, až nudného začiatku mohlo to byť lepšie. Dejovo je to síce trochu predvídateľné, ale tá atmosféra sa mi páčila. Vizuálne taktiež na úrovní. Herecké obsadenie ma ale trochu sklamalo a to najmä hlavná postava Benicio Del Toro, ktorý sa mi tu nehodil.