Ve službách války (2008)

Námet o amerických vojakoch, ktorým po odslúžený predlžujú službu proti ich vôli ma veľmi nezaujal. Herci na mňa pôsobili dosť umelo. Taká priemerná vojnová dráma o amerických "hrdinoch" určená skôr pre západné publikum. /50%/

Patrola (2012)

Pre podobné filmy mám slabosť. Nebyť pomalého až nudného začiatku, tak by bolo moje hodnotenie o čosi väčšie. Film ma veľmi pomaly spád a zaujímavý začne byť kdesi v polke, čo je veľká škoda. Celé je to natočené na štýl domácej kamery, čo väčšinou neznášam, no pri tomto mi to veľmi nevadilo a celkom to pôsobilo reálne. Celý príbeh sa sústreďuje na dvoch obyčajných policajtov a ich každodennej službe, kedy sa zapletú s nemilosrdným gangom. Herecké obsadenie je výborné a Gyllenhaal ma dokázal presvedčiť, ako aj jeho parťák Peña. Taktiež by som ešte vyzdvihol skvelý záver, ktorý je taký netypický hollywoodský bez happy endu. /80%/

Gympl (2007)

Film, ktorý je o živote študentov a ich záľube v maľovaní grafitov. Nebolo to vôbec tak zlé a niektoré hlášky dosť pobavili, najmä pri Filipovi Vorelovi som sa dosť bavil. Takisto aj ostatní herci boli výborný, či už Kraus, Jurošková, alebo Mádl, ktorého považujem určite za jedného z najlepších českých hercov. Na druhej strane mi dosť vadil Tomáš Vorel ml., ktorý má ku herectvu očividne dosť ďaleko a po prečítaný kto režíroval tento film mi bolo hneď jasné, prečo takéto nemehlo sa objavilo v tomto filme. Hudba takisto dobrá, ale zábery z "akcii" teda z vandalizmu mi vôbec nič nehovoria a film zachránila jediné ta stredná škola. Pre mňa priemer, nieje to zlé, ale ani nič extra. Na české pomery to radím medzi tie vydarenejšie novodobé filmy.

Kmotr III (1990)

Posledný a zároveň najslabší diel z celej trilógie. Už ide len o dokreslenie výborného príbehu o rodine Corleonových, hlavne z toho psychologického hľadiska. V rámci série je dobré si pozrieť aj záverečnú časť, ale raz stačí.

Kmotr II (1974)

Celá trilógia Kmotr je kultová záležitosť, ale pokračovania mi už prišli slabšie. Dĺžka tentokrát už bola až príliš unavujúca a dej už nemal taký spád ako prvá časť. Dej je rozdelení na dve časti, kedy jedná časť sleduje príbeh mladého Vita Corleona, ktorý utečie zo Sicílie do Ameriky, kde sa z neho neskôr stane veľký mafiánsky boss. Toho dokonale stvárnil Robert De Niro, ktorý v mnohých momentoch zatienil aj výborného Al Pacina. Druhá časť nám nadväzuje na jednotku a približuje nám život a mafiánske aktivity rodiny Corleonových v súčasnosti. Z tohto pokračovania som nebol sklamaný, pretože jednotka nasadila látku tak vysoko, že by ju len málokto dokázal prekonať.

Kmotr (1972)

Tento film budem už navždy radiť medzi nezabudnuteľné diela svetovej kinematografie. Bezpochyby najlepší gangsterský film, ktorý je o rodine Corleonových. Od scenára až po herecké výkony ťažko nájsť nejaké chyby. Najmä Al Pacino predviedol geniálny výkon a už navždy si pod jeho menom budem predstavovať tvár Michaela Corleoneho, on sa pre túto rolu narodil. Taktiež výborná hudba a samozrejme netreba zabudnúť ani na Coppola, ktorému patrí najväčší obdiv za toto vrcholné dielo. Z trilógie považujem jednotku za najvydarenejšiu. Ak by som mal napísať jedno negatívum, tak by to bola rozhodne stopáž, ale tá mi pri jednotke až tak hrozné nevadila.

Rafťáci (2006)

Pokúsiť sa nadviazať na celkom úspešných Snowborďákov sa nepodarilo. Celý film je séria nezmyselných gagov, trápnych scén a veľmi chabého deja. 2* za pár vydarených vtipných scén a celkom sympatické herecké obsadenie. Film ako celok za veľa nestojí, skôr som pri ňom od nudy zaspal ako sa bavil.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Dvojica Mádl+Kotek po tretí raz, no tentokrát to vôbec nevyšlo. Film u ktorého ostáva rozum stáť, či to autori myslia vážne. Nebolo vôbec vtipné, ale dosť trápne. Nebyť Mádla, ktorý to s pár scénami ešte ako tak zachraňuje, dal by som okamžite odpad.

Jsem číslo čtyři (2011)

Nijak výnimočný film, čo sa týka efektov a príbehu, ale na druhu stranu to ani veľmi neurazí. Herecké obsadenie slabšie, snáď jediná postava, ktorá stojí za pozornosť bol Olyphant. Najslabší článok filmu bol určite záver, ktorý autori nezvládli najlepšie . /65%/

Válka světů (2005)

Podľa mňa tento sci-fi pôsobí dosť lacne. Síce technický je to na dobrej úrovni a zo začiatku to bolo celkom zaujímavé, ale postupne sa to dostáva len do slabého priemeru, kedy mi kvalitu filmu vyzdvihol len bezchybný herecký výkon Toma Cruisa. Scény, akými boli hádky so synom boli úplne zbytočné a záverečná v pivnici bola nesmierne nudná a zdĺhavá.