Černý jestřáb sestřelen (2001)

Drsný vojnový film o vojne a utrpení, ktoré prináša. Po vizuálnej a zvukovej stránke je to výborne, takisto aj herecký obsadené. Na druhej strane mi vadil fakt, že je to všetko iba jedná veľká akcia od začiatku do konca, čo už po čase začne dosť nudiť. Takisto aj samotná stopáž mohla byť o niečo kratšia. Film ešte zachraňuje fakt, že je to natočené podľa skutočnej udalostí, samozrejme kto vie do akej miery je to objektívne a pravdivé. Pri niektorých scénach som sa bavil, pri iných zas dosť nudil. 1* dávam naviac za výborný záver, ktorý sprevádza úžasný soundtrack "Gortoz A Ran". /75%/

Vůdce Ex (2002)

Zaujímavý film o tom, ako to po rozdelení Nemecka chodilo. Veľmi drsne a surovo zobrazuje podmienky, aké v tej dobe vo väzniciach mali. Taktiež vyzdvihnem slušné herecké obsadenie a dobre zobrazenú dobovú atmosféru. /70%/

Skin (2008)

Ďalší z mnoha filmov o skazenom živote mladého chlapca, ktorý sa pridá k neonacistom. Pozrieť sa to dá, ale veľmi neohúri. Navyše tak otrasné herecké obsadenie len kazí celkový dojem.

Taková je Anglie (2006)

Priemerný film, na ktorý som už na druhý deň zabudol. Námet síce zaujímavý, ale veľmi ma nenadchol. Celý film mi prišiel dosť suchý a miestami aj nezaujímavý. Výborná bola zvuková stránka a tiež by som vyzdvihol celkom presvedčivé herecké výkony.

Šišanje (2010)

Dej sa zameriava na mladého a nádejného študenta, ktorý sa neskôr pridá ku neonacistom a tak si zničí svoj život. Veľmi zaujímavý snímok zo Srbskej produkcie, ktorý sa nebojí zobraziť reálny pohľad nielen o rasizme, ale aj o tom, ako sa takýto ľudia dajú ľahko zmanipulovať.

Úsvit planety opic (2014)

Veľmi dôstojné pokračovanie geniálnej jednotky. Síce kvalít prvej časti nedosahuje, no i aj tak som bol spokojný. Veľmi napínavý a emocionálne nabitý príbeh, s dokonalými vizuálnymi efektmi, kedy ani nepoznáte, že ide o filmový trik. Herecké obsadenie sa mi veľmi nepáčilo, ale pri tomto filme to ani nevadí, keďže ľudia nie sú hlavnými postavami. Po zvukovej stránke som očakával trocha viac, nie je to zlé, ale jednotka nastavila látku dosť vysoko. Akurát by som ešte vyzdvihol geniálny dabing Caesara. Celkovo čo mi najviac vadilo bola samotná dĺžka, pri ktorej sa už našlo zopár scén, ktoré boli pomerné zdĺhavé a občas aj zbytočné. /85%/

Znamení (2002)

Celkom vydarená hororová atmosféra, ktorá je budovaná na základe tajomná. Na filme sa mi taktiež páčila hudba a výborný herci. Bohužiaľ to nevydržalo ísť v rovnakom tempe počas celého filmu a záver mi už prišiel trochu odfláknutý. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom podobného žánru, ale tento film nebol až tak hrozný a hodnotím ho ako nadpriemerný. Námet bol skvelý, len to spracovanie bolo o čosi slabšie. /70%/

Snowboarďáci (2004)

Pohodová atmosféra krásneho prostredia, ktorú sprevádza výborná hudba od Barty, čo považujem za najväčšie klady tohto filmu. Dej je jednoduchý, ani nie extra zábavný, ale na druhú stranu ani trápny. Herecké obsadenie slušné. Taká priemerná teen komédia z českej produkcie, ktorá je skôr určená pre nenáročných divákov.

Kandidát (2013)

2* za pár vydarených dialógov a celkom zaujímavý námet, ktorý ma bavil tak do polky filmu. Potom mi to už prišlo akoby autorom dochádzali akékoľvek nápady. Záver bol dosť slabý a nedotiahnutý. Pre mňa ďalší zbytočný slovenský film.

Vzpomínky (2006)

Začínalo to ako zaujímavá detektívka, ale potom sa to zvrhne na sci-fi, na ktoré sa prekvapivo dalo pozerať. Oceňujem scenár, kameru, hudbu, herecké obsadenie a celkom zaujímavý námet, ktorý dosť kolísal. Občas prišla výborná dávka akcie, potom zas nudné pátranie po páchateľovi cez satelit. A koniec mi už prišiel, akoby autorom už došli nápady, trocha ma sklamal. Pre mňa priemerný film, nič výnimočné. /65%/