Interstellar (2014)

Jednoznačne najlepší sci-fi tohto roku. Nolan je úplne inde než väčšina režisérov. Geniálny pohľad na budúcnosť ľudstva, ktorý prekračuje priestor a čas. Výborný príbeh dopĺňa skvelá hudba od Zimmera, z ktorej až behá mráz po chrbte a tiež vytvára silný emocionálny zážitok. Taktiež výborne herecké výkony a otvorený koniec, ktorý núti človeka zamýšľať sa, ako to pri Nolanovi býva. Jedinú vec čo by som filmu vyčítal bol pomaly až nudný úvod, ktorý ma vôbec nezaujal, ale to čo prišlo potom to vynahradilo. Odporúčam nato zájsť do kina, kto vie ako ma tento film nadchne po domácej projekcii. Rozhodoval som sa medzi 4/5*, ale prikloním sa k lepšiemu hodnoteniu, pretože tento film treba pochopiť a nie je to celé len o perfektnom spracovaní a efektoch, ale aj o fyzike a skvelej myšlienke po ktorej sa budete ešte týždeň zamýšľať, ktorá vo svojej podstate nie je až taká nereálna.

Jumanji (1995)

Skvelý dobrodružný film pre celú rodinu. Ani po toľkých rokoch to nestratilo svoje čaro. Veľmi originálny námet s časovou hrou, ktorá kombinuje prvky reality a rozprávky. Takisto je veľmi dobre herecký obsadení. Samozrejme už po toľkých rokoch netreba čakať po technickej stránke veľké zázraky, no tu ide skôr o ten fantasy príbeh, ktorý sa aj dnes dá pozrieť.

Proroctví (2009)

Nádejná téma, ktorá sa nakoniec prepadla do priemeru. Vo filme je veľké množstvo nelogických konaní hlavných postáv, ktoré mali nemali vplyv na moje hodnotenie. Cage podal opäť solídny výkon, ale postava Byrne mi prišla dosť stupídna, najmä pri tom závere. Takisto aj scenár bol slabý. Vyzdvihol by som koniec filmu, ktorý bol výborný a trochu nečakaný. /65%/

Andělé a démoni (2009)

Absolútna somarina vhodná akurát tak pre amerických divákov, ktorý nepoznajú ani svoju vlastnú históriu. Tak nudný a rozťahaný film o ničom som už dlho nevidel. Ani si nepamätám kedy som naposledy pri filme zaspal, ale tu som sa už musel veľmi prekonávať. Takisto v tomto filme hľadať logiku veľmi netreba. Okrem výbornej hudby od Zimmera a dobrého výkonu Hanksa nemám nič čo by som vyzdvihol. Pre mňa to bola strata času.

Dračí život Bruce Lee (1993)

Životopisný film o jednom z najväčších majstrov kunfu. Jednoduchý a veľmi zaujímavo zrežírovaný príbeh s príjemným hereckým obsadením, ktorý nám približuje jeho začiatky v Amerike. Bruce ako herec mi nikdy nič nehovoril, no ako športovec to bolo naozaj majster a som rád, že som videl tento film a trochu si priblížil aj jeho súkromný život. Kto vie vlastne do akej miery autori zachytili skutočnosť.

Ať vejde ten pravý (2010)

Tak tento film ma nadchol. Veľmi zaujímavý príbeh o malej upírke, ktorá si nájde kamaráta. Výborné gradovaná atmosféra, skvelá hudba. Bolo to strašidelné no i zároveň aj smutné. Takisto nemôžem zabudnúť na bezchybné herecké výkony oboch detských hercov. Opäť jeden z tých filmov, ktorý by si zaslúžil väčšie hodnotenie. /85%/

Pavučina snů (2003)

Knihu som nečítal, ale tento film sa mi páčil. Zaujímavý príbeh s výbornou atmosférou zimnej krajiny. Navyše má tento film aj skvelé herecké obsadenie. Takisto ma zaujala vizuálna stránka mimozemšťanov.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Nikdy som nevidel seriál, ale od tohto filmu som očakával solídny thriller s príchuťou tajomna, čo u mňa ostalo veľmi ďaleko za očakávaniami. Strašne slabý dej a celé je to také nudné, že som to mal problém dopozerať. Pre mňa jednorazová záležitosť.

Godzilla (1998)

Žiadnu veľkú myšlienku som v tomto filme nenašiel. Sci-fi mám rád a aj toto začínalo zaujímavo, až dokým neprišiel na scénu ten jašter, ktorý ma ani po technickej stránke nezaujal. Okrem prechádzania sa obrieho dinosaura po New Yorku film nič iné neprinesie. Herecké obsadenie dosť slabé až na Rena. Dĺžka tomu tiež nepomohla a záverečnú scénu som ako tak vydržal dopozerať. /50%/

Čistá duše (2001)

Vydarená životopisná dráma podľa skutočnej udalosti, ktorá mapuje život výborného matematika, ktorý trpí schizofréniou. Pekný a zároveň aj smutný film, ktorý v hlavnej úlohe stvárnil výborný Russell Crowe. Podľa môjho názoru ide po Gladiátorovi o jeho druhý najlepší film. Takisto so skvelým Harrisom držia tento film vysoko nad priemerom. Akurát sa mi zdali byť niektoré scény zbytočné a dlhé.