Caminzind

Caminzind

Česko
Jako netopýr trhám porcelán přítmí svou stopou

• 9.7.2015  20:05

Australský Paul Kersey, potažmo Dexter Morgan se příliš nepovedl. Pominu-li neoriginální a brakovou premisu, která je asi hlavním kladem celého snímku, protože dokáže diváka jakžtakž usadit do debatního módu, tak největší faux pas spočívá v celém tom přehršli zjednodušujícího patosu, který nemůže bezezbytku fungovat ani u méně zkušených diváků. V některých scénách je černá od bílé oddělena tak precizně a jednomyslně, až to celé evokuje spíše komiks, byť atmosférou je film spíše dramatem. A to, co by se mohlo jinde jevit jako béčková a vtipná nadsázka (odlehčenost), jeví se zde jako obyčejná naivita. 48%

• 30.1.2015  12:50

Alexandr a jeho zkurvený, dojebaný, ale opravdu, opravdu dojebaně zkurvený den je bohužel rodinný film. Dietní (not so) crazy komedie. Hrany byly zahlazeny, zabroušeny, vulgarity důkladně anihilovány, až na pár výjimek, a tato prvoplánová plyšácká neškodnost mu rázně ubírá na komediálnosti. Carell půlku filmu jen nosí to batole, takže od něj si nic moc neslibujte. Vyloženě pobavily mě však dvě scény: Test v autoškole a hlavně high five mezi vitrínami, to jsem se vyloženě řechtal. Se smilováním tomu dám 3 hvězdy. Ze začátku jsem si byl totiž jistý, že to vůbec nedokoukám. 55%

• 17.1.2015  11:40
    Stalker (TV seriál) (2014)

Po pilotním díle Stalkera byl můj dojem takový, že jsem potkal další z řady kriminálek s plochým scénářem a střídmou psychologií postav. Originální námět je asi jedinou devizou a jediným lákadlem celého projektu. NEHODNOCENO.

• 17.1.2015  11:24
    Pod zemí (2014)

Indiana Jones meets Šifra mistra Leonarda. Nadprůměrná (sub)žánrovka, která ztrácí své kouzlo v momentě, kdy se již přestává spoléhat na imaginaci diváka a štafetu přebírá invence tvůrců. No a já čekal v závěru víc než pár přeludů a vytuněnou basu. 60%

• 17.1.2015  11:21

Páni, to byl táák tichý film! Obsah k filmu slibuje výpravnou akci, ale měl jsem dojem, že chvílema sleduji spíš jakýsi meditativní konverzační roadtrip, chvílema zas přepis novely od Turgeněva. Na 12 hodin je v zemi zaručena beztrestnost za prakticky JAKÝKOLIV trestný čin, a toho scénáristického impotenta nenapadne nic lepšího, než nám odprezentovat téměř dvouhodinovou noční promenádu skupinky civilistů vylidněným velkoměstem. Žádné rabování, vloupačky, žhářství, znásilňování, jen ta postapokalyptická prázdnota, jako vystřižená z I am Legend. Navrch naivní satira formou stylizované zvrácenosti vyšších vrstev, kdy se všichni tlemí a chovají jakože strašně ujetě a cynicky... tak tohle bylo tak brutální klišé, že by fungovalo leda jako nadsázka v nějaké komedii nebo komiksu. Ale možná jsem to jenom nepochopil. 44%

• 10.1.2015  10:20

Mít takhle postižená střeva, to už vážně není legrace. 71%

• 4.1.2015  14:11

Romantický dvojfilm na hraně midcultu. Chápu nízké hodnocení filmových kritiků. Ale když ono mě to tak nějak bavilo...! 76%

• 30.11.2014  07:45

No teda. Už si nepamatuju, kdy jsem se z nějakého filmu takto v noci budil, nevědíc čí jsem. Příběh o transce, která chce opíchat sebe samu tady nebyl od Mlčení jehňátek: "Vopíchali byste mne? Jak já bych se vopíchal!", prsil se tehdy Bufallo Bill. Spierigové podle Heinleina to však dotáhli do dokonalosti a do důsledku, a antropomorfizací Urobora v jeho nekonečném sebeprznění vybudovali nový milník ve filmovém sci-fi žánru. Nevím, co dodat. Snad jen, že transka v podání Sarah Snook je vskutku zvláštní hybrid vzhledově mezi Leonardem DiCapriem a Emmou Stone. 72%

• 27.11.2014  14:12
    Babadook (2014)

Metafora vytěsnění. Takto se dá příběh pochopit asi nejlépe, jelikož ta řada souvislostí, které nabízí, nemůže být náhodná. Ztráta milované osoby, o které je zakázáno mluvit. Svátek (den smrti i zrození), který je zakázáno slavit. Sklepení jako podvědomá traumatická vzpomínka na otce. Nespavost, úzkost, Babadook a konečné smíření. To vše napasováno na klasickou klišé duchařinu, kterou činí atraktivním pouze země původu. Nebavilo. 39%

• 23.11.2014  13:35
    Šéf (2014)

51%

• 6.10.2014  12:37
    Temná voda (2001)

Metascore 78%

• 6.10.2014  12:18
    Coherence (2013)

Zítra vstanu a opařím se čajem po americku nebo tak něco. Nadhodnocené, nedotažené, upovídané a dost nízkorozpočtové. A rozhodně ne tak originální, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale i tak to mělo na víc. 57%

• 14.9.2014  10:51

Předvídatelnost. To je to, co mi zaručeně otráví celý film. U horrorů, thrillerů a konkrétně gialla je to už takový nešvar, že vždycky doufám, že se tam neobjeví nějaký profesor, kněz nebo podobná postava, která je tou poslední, kterou by někdo podezíral. Místy až dětinsky naivní podsouvání falešných pachatelů, na které prostě dospělý příčetný člověk nemůže nikdy naletět. Tady bylo vymalováno do 25 minut, co je i docela obvyklá doba, kdy prokouknu tvůrce a odhalím vraha.

• 7.9.2014  12:29
    Pod kůží (2013)

Metascore 78% Nenudil jsem se byť jen jedinou vteřinu. 81%

• 11.6.2014  12:21
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Ta tíha, vážnost a emocemi nabitá atmosféra nemá v seriálové historii obdoby. / Update (23.8.2015): Po první unikátní temné sérii přišla konspirační oldschoolovka s řadou klišé a provařenými charaktery. Herecké obsazení bylo velice příjemé (v tomto směru si seriál drží laťku vysoko), nicméně finále druhé série dokázali tvůrci projet způsobem, který mě nedokázal příliš dojmout. Byť se o to vehementně snažili. Bohužel i atmosféra z prvního případu se ukázala býti neopakovatelnou.

• 11.6.2014  12:14
    NON-STOP (2014)

Non-Stop je dost nadhodnocená akční podívaná, scénáristické béčko bez uspokojivého závěru. Když místo Liama dosadíte Seagala nebo Lundgrena a z hodnocení umažete 15% uděláte si reálnější představu o kvalitě tohoto snímku. 56%

• 27.5.2014  01:31
    Tenký led (2011)

Škoda, po většinu stopáže měl snímek našlápnuto na čtyři hvězdy, ale ten závěr (byť podobný zvrat visel celou dobu ve vzduchu) to téměř pohřbil. To překombinované rozuzlení příběh překroutilo v tak absurdní konspiraci, že jsem si vzpomněl dokonce i na Truman Show.

• 19.4.2014  01:09

Bacha, potenciálně s p o i l e r o i d n í komentář. Dá se tomu vytýkat sto a jedna věc. Většina výtek by však mířila k jednomu kamenu úrazu, a tím je nepraktičnost v uspořádání vlaku. Ta je navíc ještě umocněna hrou na efekt, na které je tento film zákonitě (jak jinak, má-li nás bavit a překvapovat svým dějem) postaven. Nedokážu si představit ten pohyb mezi jednotlivými vagóny (školka, bazén...), zvlášť když dojde k mobilizaci sil. Lidé v první třídě se věnují svým každodenním kratochvílím (kávička, vínko, návštěva zubaře) a jen tak kolem nich zakmitá kohorta revolucionářů, žádné emoce, žádné štráchy, jen račte vstoupit. To všechno je ve prospěch jakéhosi matrix efektu, ale hlavně divácké atraktivity, o kterou tu jde především. Záleží na každém zvlášť, jak k tomu přistoupí a zda-li toto bizarní (až tarantinovské) divadlo skousne. Tohle je navíc komiks (ne sci-fi drama, jak se může zdát), a zřejmě ne každý bude správně naladěn. Mě dokonce tento snímek zprvu ani moc nelákal, i proto mi připravil obrovské překvapení od začátku skoro až do konce téměř v každé scéně. 74%

• 12.4.2014  00:20

Celý film jsem si říkal: Hlavně ať to tvůrci nezabijou nějakou tou chobotnicí v závěru. 67%

• 13.8.2013  00:53

• 7.8.2013  01:26
    Očista (2013)

The Purge je sice originální, ale absolutně nereálná a ze kteréhokoliv ekonomického, politického, sociálního, psychologického, filosofického a morálního hlediska nejspíš i neobhajitelná a nesmyslná premisa zasazená do obyčejného exploitation horroru. Akční klišé a teatrálnost záporných postav kazí už tak nijaký dojem z celého filmu.

• 6.8.2013  16:37

He he, jestli chcete prožít naprosto nečekané a nepochopitelné haldy a nechce se vám čekat, až vám nějaký dobrý kamarád hodí do pití tripa, pusťte si tento incident a vyčkejte do finále. Poslední půlhodinka je fakt neuvěřitelná (bez nadsázky) slátanina, pro kterou úplně hodíte za hlavu předchozí děj. Do té doby jde o solidní a docela napínavé found footage v atraktivním prostředí, rozhodně ne horší než většina žánrovek.

• 6.8.2013  16:15

Dialogový survival, který se ve svém úplném závěru naprosto nečekaně přesune na tak těžkou existenciální rovinu, že se mi z toho usínalo opravdu těžko. Jako celek přesto hodnotím přísnou trojkou.

• 25.7.2013  23:23
    Static (2012)

Docela předvídatelná noční honička, ve které se neprolévá krev, a jejíž mysteriózní pointa se dá taky dopředu vycítit.

• 16.7.2013  23:48
    Temné nebe (2013)

I am ready to believe. Tak málem jsem se nechal znechutit dehonestujícími komentáři, které jsou teda hoooodně mimo. U Dark Skies jsem se často zachvěl, jako už dlouho u žádného horroru ne. Dokonce jsem začínal mít obavu, nestává-li se ze mě cynik, anebo zda mi partnerka nepodsouvá na večer nějaká anxiolytika. Stewartovy předchozí snímky neznám, protože co vypadá od pohledu jako ptákovina, to ignoruji. Tento snímek mne však svým námětem i díky fotogalerii již pár týdnů přitahoval. Nutno přiznat, že scénář je místy nehorázné klišé, ale obraz, zvuk a dokonalý timing lekaček mě vrátil o dobrých 20 let zpátky, kdy jsem ještě věřil a kdy můj svět byl ještě tak krásně dětský, intenzivní a magický.

• 16.7.2013  21:50

Odd Thomas, to je taková odlehčená rodinná fantasy. To je asi všechno. Jde jen o to, abyste nečekali další Šestý smysl. Uvedené žánry (Mysteriózní / Thriller) jsou v tomto případě totiž příliš zavádějící.

• 12.7.2013  21:12
    Door, The (2013)

Pointa tohoto duchařského příběhu zpětně zesměšnila celý scénář a docela znehodnotila i celý film.

• 12.7.2013  20:49
    Trans (2013)

Danny Boyle asi nikdy vyloženě nezklame. Jestli někdo dokáže uplésti z hovna bič, pak je to právě Boyle. Vždyť dokázal i z opičky Rosarie vykouzlit na 101 minut fakt až magicky přitažlivou bytost. A historku, která by šla shrnout do třech jednoduchých vět, dokáže svojí bohatou režií rozmáznout do epického lejna s tak tragickým prdem na konci, že kdyby to nebyla tak strašná kokotina, plakal bych ještě dnes.

• 10.7.2013  19:03

Světová válka Zombies. Těžký průser pro nás všechny. Jenže Američané opět jednou spasili svět. A Brad Pitt byl u toho.    A já se jen ptám, kdepak se poděl Santa Claus s Coca Colou a kde je Michael a jeho Heal the World..........

• 6.7.2013  03:03

Retrospektivně multiperspektivní skládačková krimipodivnost s jakýmsi mysteriózním přesahem, která mně osobně příliš nesedla a s největší pravděpodobností nesedne ani vám. Ale jednomu z deseti sedne určitě, tak si sedněte a zkuste to.