• Thriller

První očista (2018)

Na pohled levnější, přesto však nejčlenitější a asi nejvýpravnější díl celé série. Ovšem pořád je to jen hovadina.

What Keeps You Alive (2018)

Tak takhle směšně blbej film se vídá málokdy. Hraje si na umění, ačkoliv mu sláma čouhá z každé scény a jeho logika se bortí pod tíhou běžných klišé. Dokonce je tam jeden okamžik (zpomalená scéna s podříznutým hrdlem), který bych si nebál zařadit k tomu nejblbějšímu, co najdete v dějinách filmu. Ovšem lhal bych, kdybych tvrdil, že se to nedalo dokoukat. 🎬 35%

Zastavte temnotu (2018)

Po předchozích dvou snímcích Jeremyho Saulniera jsem se utvrdil v přesvědčení, že tomuto filmaři chybí k dokonalosti pouze kvalitní látka. Neznám sice Giraldiho literární předlohu, a nemohu tudíž posoudit její kvalitu, nicméně po tomto díle musím konstatovat jisté procitnutí. Tedy, že Saulnier pravděpodobně na víc nemá. Nechat nás půl hodiny koukat na indiána, jak zbůhdarma kdesi na Aljašce kosí kulometem měšťáky, zůstane asi na dlouho jeho vrcholnou uměleckou exhibicí. Jestli vážně dostal na starost 3. sérii True Detective, tak už teď jsem zklamaný. Saulnier netočí špatné snímky. Problém je, že netočí ani ty dobré. 🎬 51%

American Animals (2018)

Poutavě natočený i zahraný příběh, který se skutečně stal, a do kterého dokumentarista Bart Layton vtipně přimíchal i výstupy reálných "hrdinů" příběhu. Jejich hloupost a naivita, s jakou si dokázali (ne)naplánovat loupež vzácných knih, je vskutku odzbrojující a zfilmování si zasloužila. Na ten lyrickoepický závěr je však již příběh příliš triviální.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Psychedelická revenge odyssea, která postrádá velký nápad, velký výkon, anebo cokoliv pamětihodného. Mandy má jen banální námět, decentní gore, filtrovanou kameru a mediální hype. A na malý snímek je to zase příliš uhlazené. 🎬 54%

Byl jsem Youtuber (2018)

Něco jako životopisný dokument k jednomu okrajovému fenoménu, který nezaujatého člověka nemá čím oslovit. Po technické stránce má dobrou kvalitu, překvapila mě kamera a střih. Ovšem po obsahové stránce je úplně prázdný a není na něm patrný žádný námět, ani scénář. A tak se v něm celou hodinu jen vykoktávají lidé z branže, kteří nemají kapacitu a ani zájem samotný dokument opodstatnit. Kdyby se však tato obsahová a tematická vyprázděnost, která je zcela signifikantní pro fenomén youtuberingu, stala záměrnou, mohlo by vzniknout něco geniálního. Na to ovšem nejsou lidi. 🎬 31%

Léto 84 (2018)

Naprosto nechápu to vysoké hodnocení, jelikož tady se jedná o mimořádně slabý film, který má s horrorem pramálo společného. Pravděpodobně snímku přidalo divácké body ono populární retro balení. Souhlasím s uživatelem LIVINGDEAD, že tohle je spíše dětský film na nedělní dopoledne, pominu-li závěr a spratkovsky vulgární mluvu hlavních postav. Vzdáleně se to blíží například československému snímku Třetí skoba pro Kocoura, který je však o 3-4 levely výše. 🎬 37%

Ostré předměty (2018) (seriál)

Nechápu jedinou věc. Jak jsem dokázal tuhletu stupiditu vůbec dokoukat. Nudou jsem si div nevyřezal do zápěstí Ty kokote, jen proto, že píšou thriller, neznamená to, že to bude hustej thriller! Je to jen klišoidní, dívčí (a tudíž povrchní) drama plné všelijakých trapných hoven, lolitek na kolečkových bruslích, promiskuitní borderline alkoholičky, která si ani ve čtyřiceti neumí srovnat odpadky v hlavě a kde polovina dialogů je tak vágních, že nemá smysl k nim ani dělat titulky. Fízlové jsou tam doslova dva, z nichž jeden chodí a mrká a je tam vlastně jen proto, aby opíchal hlavní postavu, no a ten druhý se tam mihne asi ve třech dílech, aby si koupil na benzínce cigára a občas někoho slušně pozdravil. Tak tak takovej je to thriller! (Dal bych celkově jen jednu ⭐️ , ale průběžně jsem tomu sypal většinou dvě v naději, že se seriál někam posune, tak teď mám průměr dvě. Pokud vás ale po 1-2 dílech bude seriál nudit, doporučuji v něm nepokračovat!)

V bezpečí (2018) (seriál)

Anglicky odlehčená detektivka s poměrně předvídatelným rozuzlením.

Extinction (2018)

Občas nezaškodí ukrátit si dlouhou chvíli ptákovinou o marťanských kyklopech, kteří vyzbrojení samopaly a bodáky navštívili Zemi za jediným účelem, rozpoutat barbarskou válku světů. Případně doplnit munici, posbírat nějaké ty indigové děti a podobné chujoviny. Už povinný filozofický úvod vás příjemně navnadí na pořádně bezduchou zábavu, u které můžete v klidu vypnout, ikdyž se nakonec třeba ukáže, že je vše úplně jinak. Podstatné je, že Extinction dodržuje pravidla akčního žánru a pěstuje napětí (což je s podivem, když jakožto akční film ani není prezentován) a svůj účel tak splní. Zarazil mne však nápad vytvořit tak nesourodou dvojici Caplan-Peña a navíc jim zatajit fakt, že nemá jít o komedii. Anebo má? 🎬 40%