• Hudební

Sebemilenec (2013) (TV film)

Obsah hodnotit nemohu, protože jsou věci, které zkrátka nepochopím. Herecké obsazení výborné, ale Simona Stašová mi typově na představitelku hlavní role neseděla, i když se snažila sebevíc. Dulava naopak vykresluje svou postavu velmi jednostranně a ploše. Až do posledních deseti minut to vypadalo na více hvězdiček, kdyby celý film nezničil sám režisér naprosto zbytečnými a přehnanými záběry vražd.

Kick-Ass 2 (2013)

O poznání slabší než první film, který oproti tomuto pokračování nepostrádal velkou dávku vtipu a zábavnosti. Ačkoli se ani v tomto případě nejednalo o žádnou béčkovou nudu, přece jen byl zejména scénář velmi slabý. A litry krve v závěru to nemohou napravit. Škoda, těšil jsem se - a odcházel zklamán.

Millerovi na tripu (2013)

Klasická americká zábava. U polovičky vtipů se divák nezasměje, protože jsou prvoplánovitě trapné. Navíc drogy, sex a podobná vyčerpaná témata, která musí být snad v každém filmu. A jako třešnička na dortu svůdná Jennifer, která i ve svých letech vypadá stále velmi dobře a odváží se i na taneček u tyče. Ačkoli nejlepší moment je ten poslední během titulek, malá připomínka legendárních Friends. Za odměnu dávám tři bodíky, i když jsem to původně viděl maximálně na 2,5.

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Kde jsou ty časy, kdy jsem četl Monyovou... Film se celkem povedl. Sympatické herecké obsazení, Dvořák je vážně skvělý a uvěřitelný, některé situace mě rozesmály, zkrátka pohodový film na nedělní večer. Víc jsem od toho ani nečekal.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Blbost na n-tou a sranda snad ze všech hollywoodských filmů. Bohužel se na tou může dívat snad jen člověk s chorým mozkem nebo totální zhulenec, protože je to nesledovatelné. Nemá to hlavu ani patu, jen pár vtípků je k zasmání, jinak je to místy až nebetyčně urážející. A těch pár hvězd to nezachrání.

jOBS (2013)

Po výborném rozjezdu přijdou dlouhé minuty nekonečného plácání se v blátě, kdy není na co se dívat. Děj stagnuje a přestávku si berou i všichni herci včetně představitele hlavní postavy. Natočeno je to řemeslně dobře, není co vytknout, ale kdyby byl film o hodinu kratší, vůbec by to nevadilo. Škoda, Jobsovy vize by si zasloužily lepší zpracování.

Zmizení (2013)

Silný scénář plný nečekaných zvratů, atmosféra by se dala krájet, nervy napjaté, srdce v krku, ani jsem chvílemi nedýchal. A s každou minutou se to stupňovalo, abych si u finále s úlevou oddychl. Závěr tedy mohl být silnější, tento jsem už pár minut předtím předpokládal, občas nějaké nevyřčené nesrovnalosti, ale stále zůstává příjemný pocit, že jsem zase jednou viděl něco, co mě dovedlo chytnout a udržet od první minuty až po závěrečné titulky.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

První díl byl výborný, zaujala mne na české poměry opravdu nevšední kamera, svižné a vtipné komentáře hlavního hrdiny, zkrátka předtucha něčeho výjimečného. Bohužel další díly už takové nebyly, tempo se zpomalilo a stala se z toho prachobyčejná nadstandartně natočená detektivka. Ale stále je to vysoko nad obvyklé poměry.

Šmoulové 2 (2013)

Dobro a láska opět vítězí. Jak jinak, než v modrém kabátku. Ale musím přiznat, že první díl se mi líbil mnohem víc, byl takový jednodušší a pravdivější. Tady už byl děj až moc překombinovaný, zmatený a uječený, ačkoli vlastně o nic složitého nešlo. Trochu mi vadilo, že v první půlce hrál hlavní roli tablet Sony, který byl zcela nadbytečný. Pěkné průlety kolem chrámu, povedené triky, vtipné narážky na jiné filmy a známé hlášky v trochu jiné, šmoulí podobě. I když to vidět podruhé nemusím, tak přiznávám, že jsem se bavil. Jen mi chybělo trochu toho Lá lála lalalá...

Území mrazu (2013)

Návrat Nicolase v jeho obvyklé roli. Příběh je umocněn tím, že byl natočen na základě skutečných událostí. Téma to mohlo být silné, pokud by se toho ujal schopnější režisér. Takto to zůstává uvězněno v základních vzorcích a to je škoda. Jak pro herce, tak pro diváky. Klasická krimi, nic víc v tom bohužel nelze hledat.