Metalocalypse (2006) (seriál)

Absurdná paródia na všetky metalové klišé. Ak nie ste fanúšik metalu, veľa vám to nedá, ale u mňa ako priaznivca tejto hudby je to jasná päťka.

Intimní tajemství (2007)

Film, ktorý sám nevie čo chce-a táto nevyhranenosť mu veľmi škodí. Nie je to horor, nie je to čiernočierna komédia, a treba povedať, že priklonenie sa k jednému z týchto žánrov by asi bolo lepšie. Celkovo je Zubatá Vagína dosť nudná. Film je u mňa na jednu *, ďalšiu prihadzujem za originálny námet (natočiť podobnú somarinu o dievčine s ozubenou šuškou by ma nenapadlo ani v najdesivejšom sne) a za odvahu to vôbec nakrútiť a pustiť na svetlo sveta.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Hmm, jednotka bola perfektné béčko, ale toto už fakt pôsobí veľmi lacne a videoherne (veľa postáv, ktoré sú tam len na to, aby sa pobili a umreli). Anderson nie je režisérsky boh, ale oproti Leonettimu je to hotový Spielberg. Väčšina dobrých rolí je preobsadená k horšiemu (miesto Lamberta tu máme Jamesa "Harryho Morgana" Remara, miesto Bridgette Wilson je tu nevýrazná Sandra Hess, a Johnny Cage umrie hneď na začiatku aby v tej filmovej hrôze nemusel hrať), ostali len Liu Kang-Robin Shou a Kitana-Talisa Soto. Za nich, Liu Kang je moja obľúbená postava z hry (spolu so Scorpionom, ľahko sa im vyvoláva mágia) a Talisa vyzerá fakt dobre, dávam jednu hviezdičku.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Prosím, natočte celovečerák. Prvé prirovnanie, ktoré ma napadlo bol starý Burtonov/Schumacherov Batman k Nolanovmu Batmanovi. A dokonale sedí. Ak by nezabili Johnnyho a objavil by sa môj obľúbenec Liu Kang, bolo by to za 5*.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Dokonale zábavné béčko, natočené podľa hry, pri ktorej som na Sege s bratom a bratrancami strávil fakt dosť hodín. Dal by som 4, ale predsalen tie efekty zostarli, a miestami pôsobia skôr úsmevne (hlavne na Gorovi sa fakt podpísal zub času).

Paranormal Activity (2007)

V podstate je to Blair Witch prenesená do predmestského domu. Lenže tento film ma donútil k tomu k čomu naposledy práve Blair Witch:báť sa. Pozeral som sa na to sám v noci na notebooku (čiže som videl pôvodný záver, s kinozáverom alebo alternatívnym záverom by bol môj dojem pravdepodobne ešte silnejší) a mal som husiu kožu počas celej hodiny a pol. Chvályhodné je, že Paranormal Activity sa nespolieha ako mnohé dnešné horory len na ľakačky, ale buduje desivú atmosféru na celej stopáži. No proste, film ktorý ma dokázal presvedčiť že sa u hororu ešte môžem báť, si nezaslúži menej než 5*.

WWE Fatal 4-Way (2010) (pořad)

Kvalitou zápasov slabé, hviezdičku prihadzujem za niektoré potešujúce, aj keď predvídateľné výsledky (Kofi a Miz obhájily sekundárne tituly, Sheamus vyhral titul šampióna WWE) a za skvelé publikum, ktoré ma veľmi potešilo keď vypískavalo Cenu.

Spider-Man 3 (2007)

Dosť vážny prepad oproti skvelej dvojke. Chýba tu takmer všetko čo Raimi tak prácne budoval v predchádzajúcich dvoch dieloch. Peter sa chová ako idiot a jeho temná stránka je totálne nevierohodná, záporákom chýba motivácia a osobnosť a zredukovali sa na ploché jednorozmerné figúrky, ktorých jedinou úlohou je mlátiť päsťami a robiť bordel, navyše je ich príliš veľa. Scenár je miestami neskutočne blbý a dejotvorné scény sú skratkovité až hrôza. Bolo by to len na 1*, lenže to by tam nesmela hrať jedna z mojich obľúbených herečiek, Bryce Dallas Howard (aj keď hrá absolútnu hus) a ako vždy skvelý J. K. Simmons. Takže s odretými ušami je to na 2*.

Silver Hawk: Maska spravedlnosti (2004)

Hviezdička za obsadenie-neviem síce, ako sa Luke Goss a Michael Jai White dali ukecať na túto latexovú ženskú verziu Batmana z Hongkongu, ale aspoň že sa tam objavili (aj keď toho veľa nepredviedli). Inak dialógy a vtipy trápne a dej neprítomný.

Maska (1994)

"Táak. A je zo mňa mastný fľak!" Totálna komediálna exhibícia Jima Carreyho. V detstve som to miloval, teraz to mám stále rád. Nevidel som originálne znenie, ale slovenský dabing je fakt dobrý, Peter Šimun to s Carreym vie.