• Krátkometrážní

Předčítač (2008)

Ona ho naučila lásce, on jí naučil číst a ještě mnohem víc. ..."Nemám strach, nebojím se ničeho. Čím víc trpím, tím víc miluji. Budu Tvým jediným andělem. Budeš žít mnohem krásnější život, než si kdy snila. Nebe tě odnese nazpět, podívá se na Tebe a řekne jen jediná věc nás činí úplnými. A tou věcí je láska."....Kate Winslet zraje jako víno.

(K)lamač srdcí (2010)

Francouzsky příjemné, vtipné, neobyčejné, nejlepší francouzský Hříšňák který mě pobavil. ... "Nesnáším rokfór a nikdy jsem neviděl Hříšný tanec. A George Michael zpívá příšerně. A nemám letadlo. A nemám byt, bydlím v mé kanceláři. Ale nevím co budu dělat, když tě každý den neuvidím."

Candy (2006)

"Bylo,nebylo,žily kdysi Candy a Dan.Ten rok bylo všechno nádherné,smůla stékala po stromech a on šplhal po balkonech. Vylezl kamkoliv,udělal pro ní cokoliv.náš milý Dan.Ve vlasech jí zpívaly tisíce ptáků,všechno zářilo jako zlato.Jednoho dne zachvátily postel plameny.Byl krásný a byl to ničema. Žily jsme jen ze slunečních paprsků a čokolády.Nastalo odpoledne neskutečné vášně.Darebák Dan.Candy ztratila hlavu.Paprsky zapadajícího slunce kolem ní kroužily jako lační žraloci.Dneska to chci zkusit jako Ty.Vpadl si do mého života a mě se to líbilo.Najednou se objevila propast a celý svět se obrátil naruby.To je smysl života,když tě v sobě cítím,vím že jsem nesmrtelná......" Nezapomenutelný Heath Ledger.

Venuše (2006)

Jessie je mladá, drzá a divoká, přesně taková po jaké touží bývalý stárnoucí herec Maurice na své poslední cestě za poznáváním ženské krásy. Peter O'Toole je tady úžasný a ve svých 74letech předvedl nezapomenutelný herecký koncert. ..."Teče z tebe pot, mám to v puse. Už jsi jistě spokla horší věci." :-) ...Nádherný černý britský humor z úst Petera O'Tooleho mě bavil po celý film i přes jeho smutný a předvídatelný konec.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

"Tak my tady klepeme na nebeskou bránu, chlastáme tequilu, jsme jasný kandidáti na rakev, a ty si ani jednou nebyl u moře?" ...Til Schweiger & Jan Josef Liefers spolu rozehrávají herecký koncert a předkládají recept jak si užít poslední dny, které jim zbývají. Žádný fňukání, jen si tak pěkně nasednout do kradenýho auta, sbalit kufr plný peněz a splnit si svý nejtajnější přání. Přitom vycukat dvojku přihlouplých mafíků a to všechno jde lehce, když máte vedle sebe kamaráda, který je na tom podobně. Konečná stanice = moře.....a pak už si jen sednout do písku a čekat až se otevře nebeská brána.

Café de Flore (2011)

Dostalo mě to a jsem si jistá, že po čase si tuhle silnou vůni kávy opět vychutnám. Ač se to všechno může zdát tak vzdálené těmi roky, má to k sobě neuvěřitelně blízko jak jen to je možné. Člověk vše musí vnímat od začátku a nevynechat ani okamžik, aby ke konci pochopil pravý smysl a znal všechny odpovědi. Přiznání, že něco krásné končí, aby něco nové mohlo začít. Každý se s tím vyrovnává po svém. To jsi ty, má spřízněná duše. Na úplném konci filmu mě proběhlo hlavou, škoda že v reálném životě vše pokaždé nekončí tak idylicky jako tady. ... "Věříš na ně? Na spřízněné duše. Že eixstuje někdo, kdo k Tobě patří. Co tě přimělo opustit jednu spřízněnou duši kvůli jiné?."

Naboso (2005)

"Jsme blázni jenom chvilku,ale jsem s ním opravdu štastná." ... Leila toho hezkého ve svém životě zatím moc nepoznala. Nick je na tom podobně jen s tím rozdílem, že on si svůj život prožívá svobodněji. Krásné,křehké, příjemné,zábavné a lahodící mé duši. "Podívej měsíc rozsvítil lampičku." :-)

Princezna a bojovník (2000)

"Chtěla jsem tomu muži říct, že jeho pot hezky voní. Napadlo mě, že předtím asi cucal peprmintku a ta mě ted pálí v plicích. A pak se rozplakal, ale nejspíš vůbec nebyl smutný." ...Nikdy nevíte, koho vám osud připlete do cesty. Kdo bude váš zachránce nebo zachránkyně. Jak být zase s někým štastný? Někdy třeba stačí jen zastavit auto a nechat toho druhého konečně vystoupit.

Rváčův deník (1995)

"Takhle to mám rád, nohy na asfaltu který je změklý jarním teplem, slabý větřík který tě ovívá po celým těle a zvlášť v rozkroku. Cítíš neuvěřitelnou sílu, když ležíš nahý pod hvězdnou oblohou, zatímco pod tebou je obrovské město a všude kolem o pět pater níž kličkují auta. Na nic nemyslím, když si s ním hraju, nejmíň ze všeho na bujné sexuální představy, s nimiž se musím uchýlit pod střechu domu. Jen já ve své nahotě a hvězdy vzhlížející dolů. A je to nádherné, jak ten čas letí, když si mladý a honíš si ho." Film natočený podle skutečného příběhu básníka a rockera Jima Carrolla. Drogy jsou to největší svinstvo a Jimy o tom píše svůj deník. Deník nadějnýho basketbalisty. Leo DiCaprio v hlavní roli předvádí jedinečný herecký koncert. "Vyrůstáte a dospíváte a déšt se jaksi zachycuje ve větvích stromů, které jednou ovládne zem. A je dobře že prší, rozjasní se tím měsíc, planeta tvého zármutku. Ulice se vyčistí od tichých armád, takže můžeme tančit."

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Tenhle film je tak krásně lidskej a upřímnej a všechny jeho postavy jsou tu povahově ztvárněné přesně tak, jaký lidi v reálném životě většinou jsou. Vysmívají se, pomlouvají, podvádí, ale taky si dokážou pomáhat, držet při sobě a milovat se. Mentálně postiženého Arnieho dokázal Leo zahrát naprosto přesvědčivě a troufnu si říct, že tady zastínil i samotnýho Deppa.