King Kong (2005)

Prenádherný film, ktorý je bohužiaľ niekedy dosť často podceňovaný. A to rozhodne neprávom! Nádherné obrazy miešané s fantastickou hudbou a romantickou nehou. Taký je tento film :)

Grizzly Man (2005)

Prekvapivo psychologický rozbor jedného človeka, ktorý zasvätil celý život medveďom Grizzly, a ktorého paradoxne zradila slepá viera vo všetko dobré navôkol týchto majestátnych bytostí, ktoré najviac miloval. Fascinujúci pohľad do súkromia dobrodruha, ktorého samota postupne vťahovala do priepasti paranoje a schizofrénie, z ktorej sa jeho myseľ nakoniec vlastne úplne zahmlila a zrútila až na samotné bezodné dno ľudskej psychiky. Nemám slov. Krásny dokument ozvláštnený nemenej krásnou hudbou. EDIT: Videné znova po 8 rokoch (2018). Bol to rovnako silný zážitok ako predtým. Dvíham hodnotenie na 5*.

Kuky se vrací (2010)

Prekvapivo prázdny a úplne bezduchý bábkový film. Krok vedľa:/

Repo Men (2010)

Ultrabrutálne násilie sa len tak nevidí. Nadupaná posledná polhodina. Príjemná pointa na konci a skvelý Jude Law. 3,5*

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Môj najobľúbenejší animák zo všetkých a najlepší animák vôbec. Tu nie je o čom debatovať.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

S odstupom času 1 hviezdu odoberám. Najväčší problém filmu je jeho hlúpa pointa. Respektíve stavanie deja na tom, že hračky neveria Woodymu, že ich nechcel dať na povalu, ale do smetí. Pripadá mi to dosť lacné :( Ale tak či onak, film je to zábavný a príjemne nostalgický.

Hořící Mississippi (1988)

Výborná detektívka s hutnou atmosférou, drsnými scénami a výbornými hercami.

Strážce divočiny (2009)

Videne na ekotopfilme 2010 v Kosiciach. Prekrasne zabery tatranskej prirody spojene s nadhernou hudbou a pokojnym hlasom Mariana Gaisberga vystuju do fascinujucich obrazov drsneho ale zaroven jemneho a pokojneho horskeho zivota.

Divočáci (2007)

Ja som sa veľmi zabavil:) Príjemný film.,