• Western

Tím hůř, když padnou (1956)

I DON'T KNOW WHAT WOULD PEOPLE THINK OF ME? WHAT DO YOU CARE WHAT A BUNCH OF BLOODTHIRSTY, SCREAMING PEOPLE THINK OF YOU? DID YOU EVER GET A LOOK AT THEIR FACES? THEY PAY A FEW LOUSY BUCKS HOPING TO SEE A MAN GET KILLED. TO HELL WITH THEM! THINK OF YOURSELF. GET YOUR MONEY AND GET OUT OF THIS ROTTEN BUSINESS!!! Bogart jako vždy neskutečně dobrej. Švihák se srdcem na pravém místě. Za to Nick byl tím správným mafiánským prohnaným psem. Peníze jsou první a potom až všechny ty druhotné věci jako přátelství, sliby a pochopení. Co se týče zápasů, tak všechny až na poslední vypadají hrozně. Skoro jako kdyby se rvali děti ve školce o stavebnici lego. Ale prostředí amerických měst, rozhovory.. z toho všeho je strašně cejtit ta poctivá atmosféra toho špinavýho světa co se děje za oponou. Za mě výborný.

Cizinci ve vlaku (1951)

I STILL THINK IT WOULD BE WONDERFUL TO HAVE A MAN LOVE YOU SO MUCH HE'D KILL FOR YOU! Mno tentokrát se to v mých očích nepovedlo. Neměl jsem komu fandit nebo se s kýmkoli ztotožnit. Guy sice dobrák, ale dostával na prdel celý film. Bruno byl vyšinutej magor a tak mě to moc nebavilo. Ani Alf tentokrát nedokázal vybudovat pořádné napětí. Tenisový zápas, zapalovač v kanále nebo zatmění slunce? Tomu říkáš napětí Alfréde? To má napětí jako vyhořelá pojistka. Mno aspoň, že se ten kolotoč na konci pořádně roztočil.

You're Never Too Young (1955)

I LIKE IT HERE. I WANT TO GO TO SCHOOL HERE. THIS IS A GIRL'S SCHOOL! THAT'S WHY I LIKE IT HERE! Jako jsou tam dobrý věci jako Dean Martin, ale jsou tam taky zlí věci, které nikdy neměli spatřit světlo světa a je trestuhodné, že se na ně promrhaly peníze, čas a filmový pás. Wilbur dělá grimasy jako Carey a ječí jako Tucker a chvílemi vám to poleze na nervy. Ale jak už jsem předeslal, tak některý věci pobaví. Za mě už ale nikdy víc.

Pryč od minulosti (1947)

I DON'T WANT TO DIE! NEITHER DO I, BABY, BUT IF I HAVE TO, I'M GOING TO DIE LAST!! Co k tomu říct? Film měl silné momenty, jako to kolem Eelse v San Francisku nebo drsné věty FOR A MAN WHO APPEARS TO BE CLEVER, YOU CAN ACT LIKE AN IDIOT. THAT'S ONE WAY TO BE CLEVER: LOOK LIKE AN IDIOT!! tak i gesta (spousta kouření, vykrytí druhé facky, závěr..etc), ale bohužel se film nevyhnul spousty hluchých míst. Acapulco kde Jeff hledá Kathie a různé prostoje v ději. Z herců jak jinak vynikal Kirk a hodně se mi líbila Kathie, která byla zmije nejjedovatější. Mno a Robert? Není můj neoblíbenější herec, ale tady si to celkem dával. Trochu mi u něj chybí takové to charisma, které ovšem doháněl tunami kouření a vypadalo to jako by chtěl do konce natáčení chytnout raka.

Rajské údolí (1935)

TELL ME ABOUT YOUR-SELF! WELL, IT'S NOT MUCH TO TELL. I'M JUST A COWBOY WRESTLE FROM PLACE TO PLACE!!! Další z milionu béčkových snímků z třicátých let od nízko nákladové společnosti Lone Star. Všechny tyhle filmy jsou jako přes kopírák. Jediný důvod co mě k nim táhne je nesmrtelný John Wayne. I když stále nechápu jak po velkofilmu the Big Trail mohl tolik let točit tohle. Jestli na mě něco v tomto filmu zapůsobilo, tak rozhodně akce, kde John utíká před pronásledovateli a zmate je tím, že se schová za bok svého koně a potom s ním skočí z útesu do vody, kterou oni následně prohledávají. Jak bych si tady u toho nemohl nevzpomenout na poslední výstřel. Jinak zbytek scénáře tupý jako lešeňová trubka a až se dostanete ke scéně, kde jde John zatknout Curlyho, tak se budete chytat za hlavu ještě příští přestupnej rok.

Experiment in Terror (1962)

BUT YOU THINK ABOUT THIS: IF YOU DON'T HELP US FIND RED LYNCH.. SOMEWHERE, SOMETIME, A WOMEN IS GOING TO DIE BECAUSE OF YOU!!! Širokoúhlé černobílé léto 1962 v San Francisku, kde se prohání jeden cadillac za druhým, noirová hudba, Glenn Ford v dlouhém kabátě s kloboukem a pistolí za opaskem. Může být nějaká lepší představa jak strávit 123 minut? Ano, nedal jsem filmu plný počet, protože v příběhu, který sice byl temný jako noční ulička v Twin Peaks, mi něco málo k dokonalosti chybělo. I tak se jedná o nádhernou vizuální bombu a uvidíme víc než jen 50 odstínů šedi. 200, 300 ba přímo 100.000 o které tu jde především. Ripley ve filmu sice říká 6 letýmu asijátkovi, že nikoho nezabil, ale podle mě kecal, aby ho nevystrašil. To s jakou chladnokrevnou rukou drží kolt a mačká kohoutek, jako by měl v prstu tik, je toho důkazem.

Beau Geste (1939)

I'VE BEEN IN LOVE WITH YOU FOR A VERY LONG TIME. I JUST DIDN'T KNOW HOW TO SAY IT. NOW THAT I DO KNOW I... IT'S TO LATE! IT'S NOT TOO LATE. BUT I COULDN'T ASK YOU TO WAIT FOR ME! YES, YOU COULD. GOODBYE, ISOBEL! JOHN, MAY I ASK YOU A SILLY QUESTION, JUST ONCE AND FOR ALL? I KNOW THE ANSWER, BUT I WANT TO HEAR YOU SAY IT. ALL RIGHT. DID YOU TAKE THE BLUE WATER? IF I'D HAVE STOLEN ANYTHING FROM BRANDON ABBAS, IT WOULD HAVE BEEN YOU!!! Jedna z nejvíc srdce lámajících scén ever. Film je napumpovaný skvělími okamžiky jako Pepek námořník špenátem. Na rok 1939 jsem teda valil bulvy, jak se film uvede s tolika otázkami pro diváka, které se mu je všechny uráčí zodpovědět až na samém konci. Gary Cooper a Robert Preston? Dvojka k pohledání. Ray Millanda ještě nemám nakoukaného, ale vzhledem mi dost připomínal mladičkého Stewarta. Výtku bych snad měl jen k počínání velitele na začátku filmu. To nechal mozek na regálu ve sklenici doma nebo proč, když vleze do pevnosti odkud na něj napřed stříleli, jeho trubač se mu neozývá a všude jsou mrtví vojáci, tak místo toho aby ihned utíkal otevřít bránu vojsku, tak se potuluje po pevnosti? WTF man? Jinak moc krásný film.

Le Mans (1971)

BUT WHAT IS SO IMPORTANT ABOUT DRIVING FASTER THAN ANYONE ELSE? LOTTA PEOPLE GO THROUGH LIFE DOING THINGS BADLY! RACING'S IMPORTANT TO MEN WHO DO IT WELL! WHEN YOU'RE RACING, IT'S LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING!! Bacha na spoilery. Mno začátek filmu je vlažný jako půl hodiny odstáté kafe a člověk to málem vypne, pak ale po asi 28 minutách zjistíme, že to všechno bylo jen důležité intro před tímto bodem filmu. Z bouřlivých ochozů je náhle klid. Slyšíme jen tlukot srdce jezdců, kteří hypnotizují vlajku Le Mans s trikolorou, která přesně v 16:00 promění zvuk ticha v rachot motorů, požírání benzínu a oleje. Za dalších 10 minut konečně Steve řekne první slovo: "hello" a po další půl hodině vám přeběhne mráz po zádech, když Ferrari vyletí z dráhy. Film mě překvapil v tom, že Erich nezemřel, ačkoliv v karavanu tý svý slečně říká, že tohle je jeho poslední závod. A trošku zklamal, ne až tak vyburcovaným finále. Ale pořád je to Steve a adrenalin.

Terminator Genisys (2015)

WE'RE HERE TO STOP THE END OF THE WORLD! I CAN WORK WITH THAT!!! To byla slátanina. Jak to, že v roce 1984 a 1991 dokážou natočit perfektní filmy, ale v roce 2015 ne? Scénář je šílenej a začátek, kde se všichni staří i nový protínají je fakt až na hlavu. Tuny nehezkých CGI efektů, takže všechny akční scény na mě působili naprosto uměle. Jediný co potěšilo byla herečka Sary a samozřejmě Arnold. Jo a co ten Kyle? Dvacetkrát se s ním otočil autobus a měl dvě modřiny. Normální člověk pokud by to vůbec přežil, tak by měl zlomenou každou kost v těle. Jo a já vím, že je to jenom film, ale no tak.. come on.

Dobrodružství v Panamě (1942)

I NEVER SAW ANYBODY LIKE YOU, YOU NEVER HAVE ANY CLOTHES ON. WELL IF ANYBODY HEARD YOU COMPLAINING ABOUT IT THEY WOULD PUT YOU IN A PSYCHOPATHIC WARD!!! Málem jsem se polekal, že by Bogart zradil hvězdy a pruhy, ale všechno to nakonec dobře dopadlo. Bogart jako vždy skvělí a jeho románek s Mary mě bavil. Jejich slovní výměny byli senzační a závěrečné akční inferno s kulometem jakbysmet. Jen jsem nepochopil, že Mary zabili otce a ona nevypadal, že by jí to nějak trápilo. Měla jen takovej ten výraz: just another day in the office. Slabší 4 hvězdy. EVERYBODY HAS BAD LUCK WITH ME. GOODBYE!