• Western

Hořké vítězství (1939)

I'M ACCUSTOMED TO TOBACCO AND ALCOHOL!! Mno Ann byla sice hezčí, ale Judy to doháněla v tom jak bujarý žila život. Z obyčejného filmu se stal romantický nářez a konec mě rozemlel jako maso mlýnek prsty nepozorné hospodyňky. Ty potoky slz, když Ann a Judy sázely cibulky nechtějte vidět. Smrt je sranda dokud si pro vás nebo někoho vám blízkého nepřijde. Jdu na drink, protože člověk nikdy neví co bude zítra.

Žízeň po životě (1956)

PLEASE DON'T GO! YOU DON'T KNOW HOW ALONE FEELS! I KNOW ABOUT LONELINESS! ONLY I DON'T WHINE ABOUT IT!!! Co na to říct. Hodně depresivně na mě tento snímek působil. Možná i tím, že jsem se v některých věcech v postavě Kirka viděl. Alkohol, hádky, nabubřelé ego, deprese a věčné stěžování si, protože prostě nedokáže některé věci v životě přejít jen tak. Neznal jsem příběh Vincenta a proto jsem se na začátku lekl, že bude nábožensky založen a že bude věčně mlet o bohu. Mé obavy se velice brzy ukázali jako liché a až na tu sklíčenost co z filmů na člověka působí šlo o zajímavou biografii neobyčejného člověka. Velice potěšil Antony, i když ve filmu neměl moc místa. Nejsilnější scéna? Vincentův záchvat, kde se vyvalí na skálu jako Stallone v Cliffhangerovi, při tom vymačká všechnu žlutou temperku a potom skočí do křoví. Vše podpořeno dramatickou hudbou. Mno a úplný závěr? I AM DESPERATE. I CAN FORESEE ABSOLUTELY NOTHING. I SEE NO WAY OUT!!!

Canadian Pacific (1949)

I HEAR A MAN HAS BEEN SHOT, MALLIS. I AM A DOCTOR IF HE'S BEEN HURT? HE DON'T HURT NOW. HE'S DEAD!!! Colorovaný snímek z roku 1949, kde je železnice a nádherná příroda pod Skalnatými horami? Navíc s šarmantním Randolphem a dvěma okouzlujícími dámami? To může dopadnout jen skvěle. Scott sice ve svých filmech nepůsobí dost drsně, protože jeho hlas v sobě nemá dostatek Leydigových buněk, ale tady pro tuto roli mu stačilo i to málo co měl.

Hlava-22 (1970)

WE'RE GONNA COME OUT OF THIS WAR RICH! YOU'RE GONNA COME OUT RICH. WE'RE GONNA COME OUT DEAD!!! Tenhle film obsahuje spoustu "why", "what" a "crazy" a tím by se dal i popsat celý příběh. Chvílemi zmatený a chvílemi úplné psycho. Ale přeci jen je nějakým svým zvláštním způsobem kvalitní. Především co se týče kamery. Ta byla zvládnuta opravdu na výbornou. Yossarian je celkem sympaťák a nechce umřít, ale taky nechce ze sebe dělat loutku a kdyby poslouchal Orra, tak už se mohl válet ve Švédsku s blonďatejma skautkama, dávno před kudlou do zad.

Sladká Irma (1963)

WHO WANTS TO BE A STRAY DOG? YOU GOT TO BELONG TO SOMEONE, EVEN IF HE KICKS YOU ONCE IN A WHILE. Nevím co k tomu říct.. Shirley měla to kouzlo, ale strašně jsem soucítil s Jackem. On jí prostě miloval a věděl, že mu na ní šahají jiní. A když to konečně vypadalo na šťastnej konec, tak se objevil on. Mám z toho filmu zvláštní pocity. Natočený to bylo dobře, ale dost mě to emočně vyčerpalo, protože já žárlit umím. Hned bych si s Nestorem sedl na bar a dal něco k pití na zapomenutí.

Kdo seje vítr (1960)

I DIDN'T COME HERE TO MAKE THIS TOWN DIFFERENT. I CAME HERE TO DEFEND THIS MAN'S RIGHT TO BE DIFFERENT! Mno jako soudní drama mě to nezasáhlo tolik, jak tomu u jiných filmů tohoto ražení bývá. Za prvé, u soudu nejsme tak dlouho, jak bych si přál a za druhé, scény u soudu nemají dost šťávy. Spencer jede o tom žádná, ale já přímo nenávidím tyhle náboženský fanatiky a náboženskými fanatiky je tento film plný. Je to samé "ámen" a "aleluja" a pochody s pochodněmi a prozpěvováním o oběšení obžalovaného. Myslím, že celé městečko Hillborou by mělo být vypáleno a jeho občané hozeni z helikoptéry do moře plného božských tvorů: žraloků. AS LONG AS THE PREREQUISITE FOR THAT SHINING PARADISE IS IGNORANCE, BIGOTRY AND HATE, I SAY THE HELL WITH IT!!!

Svědek obžaloby (1957)

GIVE ME A MATCH. SORRY, I DON'T CARRY MATCHES. I THOUGHT YOU SAID I'D LIKE HIM. BUT I DO HAVE A LIGHTER. YOU'RE QUITE RIGHT, I DO LIKE HIM! Do vínku žánrů bych ještě přidal žánr komedie, protože to co předvádí sir Wilfrid je neskutečná plejáda nešvarů pravého anglického gentlemena. Nejvíc mě asi pobavila scéna, kde spěchá se svým kumpánem na nádraží za tajemnou cizinkou a pod schody ho zastaví krejčí s největšími bermudy, se kterými by se mohli sportovní jachtaři umístit i na stupních vítězů. Sir Wilfrid ho odstrčí na stranu a ve spěchu ještě kolegu požádá o doutník. CIGAR! Nemohu u takového filmu prozrazovat konec, ale mě teda posadil na prdel, protože tohle jsem opravdu nečekal.

Night and Day (1946)

ONE SOME WHILE YOU TURN AROUND AND SMILE AT ME. THAT SUPPOSED TO MEAN I LOVE YOU BUT I'M BUSY!!! Nejsem zrovna na muzikály a tak mé hodnocení asi není úplně objektivní, ale musel jsem to zkusit. Však víte.. Cary Grant, barevný film z roku 46. Kdo by mohl odolat. Mno, alespoň jsem se naučil kdo to byl Cole Porter a že napsal mou oblíbenou písničku "under my skin", kterou tak zbožňuji v podání pana Sinatry.

Norimberský proces (1961)

BUT ONE CAN'T LIVE WITH HATE, I KNOW THAT. WE HAVE TO FORGET, IF WE ARE TO GO ON LIVING!! Hodně silný film, který má slabiny jen v částech, které se nekonají u soudu. Protože u soudu jsem byl napnutý jako tětiva Robinava luku. Obhájce za stolečkem řval jak Hitler a Tracy měl víc vrásek na obličeji než Lancaster vousů v kníru pod nosem, ale hráli neskutečně. Všichni do jednoho podali maximální výkon. Widmark, Dietrich a Clift. Neskutečně dobrá sestava a ty tři hodiny mi utekli jako uprchlíci přes Slovensko. HERR JANNING, IT CAME TO THAT THE FIRST TIME YOU SENTENCED A MAN TO DEATH YOU KNEW TO BE INNOCENT!

Byt (1960)

THE MIRROR.. IT'S BROKEN. YES, I KNOW. I LIKE IT THAT WAY. MAKES ME LOOK THE WAY I FEEL!!! Fantastický snímek, který ve mě zanechal hlubokou stopu. Ani jsem nevěděl co od něj očekávat, ale během chvilky jsem už soucítil se C.C. Baxterem a jeho prázdným životem. Když uprostřed filmu přišla na řadu scéna, kde se Bud doví, že jeho roztomilá Fran má oči pro jiného a tak jde do baru a pije.. zastavil jsem film a nemohl dál. Vypnul jsem obraz, zhasl světla a vyrazil do baru taky. To je to, když vám film připomene, že vám někdo v životě chybí. Dokoukal jsem ho až dnes. Tedy na druhý den. Jack hraje neskutečně a tak jak jsem se jeho filmům vyhýbal, tak teď mám chuť najít si další.