Sex ve městě 2 (2010)

jojo, baladička pro ženské duše.. byly momenty, kdy jsem se pousmál... ale do poslední půlhodiny stál film za prd, poslední ppůlhodinka měla alespon trochu rychlý spád.. a dokonce jsem přehlédl i ty absurdní scény (arabky, které měly pod tim hábitem hadry z New Yorkské kolekce) =2*

Thor (2011)

Zpočátku jsem si říkal, že prostředí, ve kterém se hlavní hrdinové pohybují je přehnaný.. Po pár minutách jsem změnil názor.. a naopak, mělo to své kouzlo... Líbila se mi i země chladnych obrů.. co mi nesedělo bylo to jejich transportování... sem a tam... navíc by neuškodilo kdyby ten Thor a jeho kamarádi.. a vůbec všichni měli svou vlastní řeč.. a ne, že dorazej na planetu Zemi a spíkujou po anglicku jakoby nic... Zkrátka se mi nelíbilo jak přirozeně brali ti Azgarti pobyt na Zemi.. technika a jine vymozenosti je nechavaly chladnymi... =3*

Americká krása (1999)

Kevin Spacey tento film zachraňuje a dodává mu kvalitu.. Opět nám ukazuje to co o něm všichni dobře víme > že je to pan herec a muž mnoha tváří.. Potlesk hlavně jemu.. celkový dojem je více než dobrý:) =4*

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dnes jsem snad po sté shlédl tento film a po sté opět uronil slzu:-) scéna, kdy Red pátrá po "pokladu" podél kamenné zdi, a vidíte tu krajinu... slyšíte hudbu, která jen hladí po duši a dokonale ladí se vším okolo... a uprostřed toho všeho legendární herec Morgan Freeman... Scéna, kdy se Tim a Morgan sejdou na pláži mě dojímá neuvěřitelným způsobem.. chce se vám smát i brečet.. v pozadí modrý oceán, přesně tak, jak ho Red viděl ve svých snech:-)) Dokonalost.. nemám slov.. a tento skvost nevystihne žádný komentář či recenze.. to popsat nejde.=5*.. A kdybych mohl, dám jich 7

Hanna (2011)

Ano, film vcelku povedený... Ale když dá holka na držku svýmu tátovi a poradí si se třema skinheadama a nic jí není.. Jen zakroutíte hlavou. Sice to byla ta "jiná, pokusná" rasa.. ale tohle bylo moc. Ocenil bych, kdyby treba byla vyčůraná a svoje protivníky nalákala do pastiček, kde už by si je sama odrovnala, ale když jde na férovku proti ostrejm hochům, nevypadá to alespon pro mě příliš přesvědčivě. Jinak film povedený a natočen dynamickým stylem, tak to mám rád=3*

Americký zločin (2007)

Film o lidské krutosti, která jak všichni dobře víme, nezná hranic... tento film ve mě zanechá stopy, ovšem celkový můj dojem je jen něco málo přes 50%..=3*

Leon (1994)

Takže za prvé... vztah Leona a mlaďounké a křehké Matildy mi přišel poněkud absurdní.. přišel mi nereálný a tudíž jsem tomu moc nevěřil... naopak Garymu Oldmanovi jsem věřil úplně všechno.. Tenhle týpek je zkrátka stvořen pro záporňácké role. Také podotknu, že scény kdy Leon "odklízel" byly dobré, kazil to ovšem ten zbytek=3*

Obvyklí podezřelí (1995)

Vážení přátelé, na konci tohoto filmu.. jsem se vážně posral:) excelentní!=5*

Želary (2003)

Vynikající český film, který mě hluboko zasáhl svou jednoduchostí a krásou. Při závěrečné scéně, kdy se kmotříčka s Aňou smějí máte na krajíčku.. a defacto ani nevíte proč tomu tak je. Tleskám panu trojanovi za vynikající režii=4*

L. A. - Přísně tajné (1997)

S radostí můžu říct, že se tato kriminálka dostala na první místo v mém krimižebříčku. Vynikající obsazení a scénář taktéž dokonalý. Člověk nevěděl co bude následovat v další scéně a to mě dělalo napnutým.. přesně jako to máme v tomhle žánru rádi..=5*