Stopař (2007)

Docela průměrné remake Stopaře (1986) s dobrým Seanem Beanem. Čekal jsem, že to bude horší, ale myslím si že 60% si tento film zaslouží. Škoda jen některých nelogických jednání hlavních hrdinů, které se dalo samozřejmě očekávat, takže už před začátkem filmu jsem vypl mozek a jen sledoval krásnou Sophii Bush. Byl jsem sice na vážkách jestli dát dvě hvězdy a nebo tři. Nakonec mě přesvědčilo pár nechutností ve filmu a takřka akční nářez na konci.

Storm Warning (2007)

Je to jen kopie jiných podobných filmů, ale musím uznat, že Storm warning je hodně povedený a vyhl se několika trapným a posměvavým momentům, které do tohoto žánru hororu patří - jako je například to, že vrah má několik životů, atd. 70% je tak akorát, i když Nadia Fares se mi líbila hodně

Superbad (2007)

Po pár přečtených recenzí na tento film a jejich hodnocení jsem se docela těšil až se na to podívám. Ale teď vím, že to byla chyba - čekal jsem od toho srandu a ne jen tupé žerty a rádoby drsné kecy (které mě už lezly krkem). Ano uznávám, začátek je solidně rozjetý, ale asi tak po půlhodince mě to začalo přestávat bavit, ale to nejhorší mělo teprve přijít - bacha spoiler - dívat se přes hodinu na to jak mladíci obstarávají chlast a jak se policajti snaží být vtipní mě uteklo strašně pomalu. Konec už byl zase trošku lepší. Takže ve výsledku mě utkvěla v hlavě jen jedna hláška typu: "Ty břečíš?" - Ne jen mi spadlo něco do obou očí." Nezlobil bych se kdyby se to sestříhalo a celé by to trvalo jen 80 minut - to bych možná pak tu ještě jednu hvězdu přidal.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Muzikály rád nemám, ale tohle jsem vidět musel. Spojení Burtona a Deppa vždy zaručovalo určitou kvalitu a přiznejme si že nebyla nízká, ale řadila se spíše k těm vyšším. Kontrast barev je výborný a pochmurný Londýn taktéž. Co mi vadilo je kupodivu Depp, ne že by nebyl dobrý herec, ale zpívání není jeho šálek čaje. Pokud zpívá sám nezní to moc dobře - naštěstí to Burton pochopil, takže mu hodně ve zpěvu pomáhají jiní herci, kteří s ním tak tvoří duet - to pak zní o mnoho líp. 80%. Možná dám příště víc. Ale zatím je to "jen" na těch čtyřech hvězdách.

Tahle země není pro starý (2007)

Slabé čtyři hvězdy. Namlsán všemi recenzemi a různými oscarovými předpověďmi jsem tento film zkoukl. Bohužel se potvrdila moje myšlenka, že ne všechny filmy nominované na oscara jsou opravdu tak dobré. Námět je dobrý, stejně tak výkony herců - ale opravdu tomu ještě něco chybělo, aby to bylo na pět hvězd, místama jsem se trošičku nudil.

Ten Největší (2007)

Popravdě, čekal jsem něco jiného. Těšil jsem se na bezmozkový výplach a dočkal se vcelku, na Roba Schneidera, umírněné komedie. Teď je jen otázkou, zda-li to tak ve své prvotině Schneider zamýšlel a nebo zůstaly stupidní a nevkusné vtípky (které jsem ostatně horlivě očekával) jen ve scénáři. Pravda, stupidní to někdy bylo (většina postaviček ve filmu), ale přišlo mi jakoby se Schneider až moc krotil. Spíše se tedy přikláním k první variantě. Akční scény mě pobavily a David Carradine neměl chybu :-)). Ale jak říkám, čekal jsem prostě větší bžundu. 50%

Transformers (2007)

Akční pohádka a nejen pro dospělé :-) Já si myslím, že ty vtipné momenty a nějaké ty vtípky, zbytečně u mě srážejí tomuto filmu hodnocení. Připadalo mi to trošku pro mladší publikum, ale zase na tu délku 144 minut - musím říct že Michael Bay je mistrem zábavy. Hodně jsem se bavil třeba u narážek na Armageddon.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Bratři Strauseové mě hodně překvapili. Atmosféra je potlačena na úkor akce, což se povedlo o hodně líp než v jedničce, kde byste atmosféru hledali jen marně a akci byste sice viděli, ale ne v takovém množství jako v Requiem. Tento díl mi přišel jako odvar z Predátora 2 (město) a Vetřelců (armáda). Predátor se v tomto dílu ani nepouští moc do bitek s vetřelci, takže nečekejte moc bojů typu face to face jako v AVP1, to ale neznamená, že se k ním bude chovat přátelsky a dokonce ani lidé nezůstanou ušetřeni. Hodnotím tohle pokračování kladně - 70%, ale vyhybám se srovnání s předchůdci, protože ty jsou úplně jiná, lepší liga než série AVP.

Vratné lahve (2007)

No vzhledem k tomu, že mám Svěrákův humor velmi rád a Divadlo Járy Cimrmana považuju za stálici na našich divadelních prknech, musí být jasné že nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Zdeněk Svěrák je fenoménem naší scénaristické tvorby, neznám nikoho jiného, kromě teda samozřejmě pana Smoljaka, kdo umí tak nenásilným způsobem vnucovat lidem humor. Teď k Vratným lahvím: Nedá se říci, že by to byl tak dobrý film jako Kolja - i když někomu teď může víc sednout prostředí ve kterém se VL odehrávají. Největším mínusem VL jsou bezpochyby hluchá místa, která jsou převážena těmi lepšími, vtipnějšími - a právě tady je krásně vidět jak dlouho a náročně vznikal scénář. Režie Jana Svěráka je jak jinak než precizně odvedená práce. Nemůžu také nezmínit hudební doprovod, jenž se povedl, v čele s písničkou Jaroslava Uhlíře. Kameraman by si zasloužil nějakou cenu, je to nádherně natočené. Teď k hercům: Nemá smysl se ani bůhvíjak zmiňovat o ústřední postavě filmu, pana Tkalouna, kterého skvěle ztvárnil starší z dua Svěráků, ale pár slov neuškodí. Svěrák postavu vystihl opravdu krásně a dojemným způsobem nás seznamuje s problémy stáří. Daniela Kolářová na sebe taky hodně upozornila a jde vidět, že ji spolupráce s Svěrákem prospívá - jejich manželské soužití mi hodně připomnělo film Na samotě u lesa a myslím že nejen mě. Daniela drží ve filmu takovou "katovskou" ruku, protože jakmile děj sklouzává k fantazii Tkalouna, ona je tím která ho vyvede z omylu a dodává tak filmu tu pravou šťávu. Další a pro mě zároveň poslední postava, které stojí si za to více všimnout je učitel informatiky Landa, kterého výborně zahrál Jiří Macháček. Postava Landy, teda aspoň podle mě, má divákům zpříjemňovat celý film a má být takovým prostředníkem mezi mladým a starším publikem, což dokazuje také Landův slovník, kde nechybí slovo "vole". 90% za zábavu a nejlepší český film od dob Pelíšků.

Všichni do jednoho (2007)

Na české poměry výborná práce... Líbila se mi hlavní myšlenka, která zavádí, to co se děje v podobných reality show do hodně velkých extrémů. Všichni do jednoho vynikají dobrým scénářem a trefným výběrem charakterově odlišných postav, které na sebe vážou docela hodně povedených humorných situací. A právě kvůli nim jsem ochoten dát tomuto dílku víc než tři nebo čtyři hvězdy.