Harold a Maude (1971)

Napapany peknymi myslienkami a napity skvelym soundtrackom, ale obaleny v nudnom trojobale. Asi neni som na sedemdesiatky, skor na mladsie rocniky.

Příběh Marie (2014)

Niekedy proste staci dotyk na prejavenie emocii. Spravne rychloneubiehajuci pocin kopnuty naturalismom a velkymi nadejami. Zacnime zit pritomnostou.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Som citlivy na zaverecne rozuzlenia v podobne ladenych mystériách. V pripade tohto velmi -fajn-komornaku, postihnutého kristalovo-cistou strasidelnou atmosférou a veselym prostredim ma vsak finále pekne nasralo a poslalo piatu hviezdu do horúcich pekiel. Inak som po veeelmi dlhom case strasne spokojny a vdacny za takyto prinos. Nabudúce si preistotu zhliadnem nieco podobne priamo na porcelánovom trone, budem mat istotu ze vsetko stihnem nacas. Teraz je spravny cas preplakat postelne prestieradla.

Děda (2016)

Toz, na Valassku mam odziteho skoro pol zivota, preto mam k filmu velmi blizko. Rovnako ako k zivotu mimo mesta. Mejla mi crnkol na emocnu strunu, velmi pekne vymaloval a potesil - navratom do minulosti vo farebnom have. - Decka si uzivaju, prirodzenosti a vernosti neubuda a ja sa rozplyvam. Najhorsie bolo na tom to, ze to skoncilo. ..

Training Day (2001)

Genialne vyskladany mrazak , pri ktorom mam pocit ze cely cas nedycham a sliapem naboso po rozbitom skle . Hutnou atmo- natlaceny autenticky kanon nesetri nicim , neberie servitky a zvracia pompezne vygradovane sceny jednu za druhou. Denzel vyhral na plnej ciare, jo , je to zakladny kamen. Potrebujem nadychnut.

Nedotknutelní (2011)

Tu netreba slov. Ja po dopozerani nikdy nemam. A ani mat nebudem. Film je fakt nedotknutelny...achjo

Náhlá smrt (1995)

Vyvazena prdel, kde Jean hlada a unika, sem tam kopne a zlakne sa. Laskyplna rocenka 95, kde prazdnotu netrebalo ukryvat strihom, pretoze vyprava bola ozaj vypravna , darebaci nekompromisni a velmi sa nezdrziavaju a Peter sa v tom bordeli nestratil. Jednoduchy pop-corn s nadychom nostalgie.

Tajný agent Jack T. (1997)

Steven dava pozausi nezbednikom , ktori zvracaju do lona matky prirody nebezpecne latky. Slusnacky juzansky nasmradla atmoska a par rozdanych ran, inak k nezaspaniu. Zaujimave je ze ked clovek chce podat pomocnu ruku prirode alebo inak zabranit znecisteniu, v ociach inych sa stava podivinom a nepriatelom. Chcem byt Tajny agent Jack a prefackat par lic.

Sám doma 4 (2002) (TV film)

Toto sa neda len tak hodnotit, pricom sa smejem nie na "vtipných scénach" (totalna absencia), no za tu marnu snahu byt vtipny. Look televizny, ale co robi film filmom je hlavny hrdina. Netusim , kde ho nasli, kde sa vyskytol, ale toto co tam predvadza, nad tym ostava rozum stat :D Pozadu neostavaju ani dvaja zlocinci (a ine ksichty) , ale to skoda plytvat slovami. Celkovo je to sice jeden velky omyl, ale paradoxne si bez neho neviem Vianoce predstavit.

Summerhill (2008) (TV film)

Nadivoko poleptana TV epizodka z prostredia svojskej edukacne institucie, ktorej vzdavam uctu a pochopenie pre jej zasadne a dolezite "vzdelavanie" a ideu. Citil som sa prijemne a underground look pridal autenticite, nemal som problem ucit sa. Zaverecny fight sa trocha potiahol ´,ale neznicil. Vrele posunut dalsim a dalsim.