Z Paříže do Paříže (2017)

Pekny film, ostal som prekvapeny co Christian D. splacal. Nakuknul sice na druhu vyvrazdovacku , ale nechal ju na druhej kolaji. V jej tieni sa bros. presuvaju ,putuju, utekaju mozol-nemozol, aby si zachranili zidovsku kozu. Nenasilne sentimentalne, hrave , vesele, a veruze aj vazne a silne sceny, pekne vykomponovane drzia pohromade..no CH. D. sa nerozplyva nad debilitami. Maly ´Jo ma dostal, a zaryl sa mi hlboko medzi rebra. Maly Velky film.

Vyvolený (2000)

Shyamalan vie natocit nervydrasajuco aj kracanie po schodoch , bezpochybne. Nevadia mi ani dlhe pomale komorne zabery, ale tuna ma vsak uspaval skoro na kazdom kroku a dej mi unikol. Nuda, nuda, nuda. Vo filme sa nic nedeje , dialogy ma uspavaju a stale cakam a cakam a... zrazu prijemny zaver. Asi film pre VyVolenych, ja som z neho nemal nic, len kvalitny soundtrack a sem tam fascinujuci pohlad ocami Eduarda Serru. Budem si davat vacsi pozor na odporucania od chytrejsich ludi.

Fenomén (1996)

John Travolta je fenomen. V tomto realisticky ponatom , myslienkovo bohatom, ale docela nudnom filme. Potreboval by isto kratsi meter a vyraznejsie pero.

Cena svobody (2014)

Silny pribeh ma prikova ku kreslu (zalezi na tom kde bijak sledujem, gauc, travnik, zachod, postel, schody). Tuna ma traja cierni chlapci, utekajuc pred nikdy nepochopenou a trapne zbytocnou vojnou, nechali volne lietat bez uskrnu, ´bez vacsieho tlaku, bez ronu . Len tak volne pohodeneho na ulici, bez naznaku emocneho alebo iného vnútorného poskodenia. Nepriamy nahlad i na sockarsky system v zamori isto potesi myslienkami, kecami a atmosférou, a par svetlymi scenami (kontajner, ranc). U mne dobry.

Logan: Wolverine (2017)

Par Xmenov som presvihol, teda vlastne skoro vsetkych, ale absolutne mi to nevadi, pretoze nie su mi velmi sympatickí. Az na jedneho rosomaka. Naposledy si ho pamatam z roku 2013, kde mi zdvihol charakter a vysteklil emocie. Navnadeny hodnotenim, komentármi a milym slovom som sa tesil na dalsi rosomakov return. Pekny film. Ale ked mne ta kombinacia akcneho krvavého spektaklu a psychológie postav nejak tu vôbec nepasuje. Logan mal skvely rozbeh, tempo, spad, dej , no obohateny o viacere nudnejsie chvile natiahol stopaz skoro na "nekonecno". Na druhu stranu bodovalo vsetko ostatne, hlavne maly zmrd Laura, dedo Chuck, krvave spliechance, sekle ruky, nohy, hlavy, mini-mutanti a hlavne paradne realisticke prostredie ( to znamena ziadne planéty X, svety Y, ostrovy zmutovaných korytnaciek, vesmirne koraby a opancierovane tarantuly). Kiezby si tie rozbory vystrihol a ponechal do kratkometraku do bonusov na dvd, islo by o ppc cistu nenudnu krvavu akcnu jazdu na horskej drahe - nonstop. Teda myslim si. Ale mysliet je hovno vediet. O neposledne slovo sa hlasi Marco Bé.

Správci osudu (2011)

Originalna prepletka, zasluzila by si isto lepsiu dejovu lajnu, ako tu "romanticku" (mna tie romanticke linky nejako neberu) . Z vacsej casti posobi ako Persen, seredny Dejmn sa stale nejak tvari, ale popri nom aj fajne nefajna Bluntka sa prijemne pousmeje. A pozhanam si soundtrack, ktory najlepsie bude chutit za dazda.

A Walk in the Woods (2015)

Bolo mi potesenim letmo prejst "Appalachian trail" so skvelym Nickom Nolteom. Mali sme si co povedat, vypit (teda ja) pospominat. Robert bol do poctu, ale aspon vedel zlozit stan. Spokojnost na obitroch stranach. Fungujuca psychohygiena o dvoch dejstvách, ktora neurazi a nakopne.

Kdyby zdi mohly mluvit 2 (2000) (TV film)

Rychlo zmaknuta lesbicka trojpoviedka, ktora ma vacsiu hlbku ako sa na prvy pohlad zda a televizne spracovanie vôbec neublizi. priam ukludnuje. Tri pribehy, tri vztahy, nasiakle nehou, laskou a uprimnostou. Maly film ,ale ucinny, mozno ako Ibalgin 900 na bolest hlavy.

Přežít (1993)

Fajne "motivacny" zamrzak, ktory smrdel televizkou, ale neznamena ze nezaautentizoval. Cas od casu mi prislo ze Frank nevedel co toci, nevedel sa kam pohnut alebo co skor ukazat, tak vsetky aspekty zamiesal v mixeri, zatriasol a napriek tomu to funguje az para ide z ust. aj vdaka skvelym hercom , skvele vybudovanym drama-situaciam atmosfere, pocite beznadeje a milovanej prírode. No co, i tak je to paradna sankovacka, ktora sice nedokaze vyhodit zo sani, ale ponecha skvely pocit.

Milk (2008)

Ponizujuce jest vnimat buzny cisto len ako klaticov prdelí a vsetko ostatne okolo toho hadzat do kanala. Vsetky zakladne hodnoty sa nachadzaju aj u preorientovaných, nielen u heterosexuálnych bledých tvari. Harvey je jednym z dokazov. Vansantovsky (autenticky hravo a veselo) spracovana zakladna zivotna etapka sympatického bojovníka za prava chlapov co chodia s chlapmi ma dost dostala (sice mi sanka nepadla), nepotreboval sokovat postelnymi scenami (totalna absencia gay sexu) a priamociaro vybojoval prava , ktore samozrejme nieco stoja. V dnesnej zakonzervovanej spolocnosti to maju tazke a H. Milk je jednym z motivov nebat sa a zit naplno. Dokonaly Sean vyzaroval extremne mnozstvo optimizmu a lasky, az sa mi "prehriala" obrazovka a dokonca i na Franca sa dalo pozerat. Som naozaj prekvapeny a nepreorientovany.