Cesta draka (1972)

Očekávala jsem film daleko horší, a ejhle, bylo to koukatelné, sice s mírnou nadsázkou, ale přece. Skvělý Bruce Lee, mladinký Chuck Norris, mafiánský spor v Itálii, s hravou hudbou, typickou pro sedmdesátá léta.

Kosti a skalp (2015)

Do třičtvrtě filmu hodně dobrý, skvělá atmosféra, kdy ve vzduchu byl cítit průšvih jako hrom, ale stateční muži nejprve jedou, potom jdou a dokonce jeden kulhá o berli, aby vysvobodili nebohou ženu ze spárů kmene Troglodytů, mimochodem jsem netušila, že byli tak vzrostlí a urostlí, protože název jejich rasy často používám v práci, když mne štvou hlavně cizojazyční návštěvníci, kteří kdysi prohráli válku. Co si budeme říkat, 99 lidí ze 100 netuší, co to melu. No. Kurt stárne s obrovskou grácií a je to pořád krásný chlap, a jako šerif byl doslova Olala, no jéje, Patrick Wilson měl velmi dobré hlášky ohledně kontaktu s Nejvyšším (čímž nemyslím Karla), pořád fajn, ale pak přišlo zajetí a jeskyně a bylo to v kopru. Nechutně svěží, vymydlená mladá dáma pěkně v ohrádce, žádný stres, lidská, nechutná zabijačka, kterou monšalantně ustála a ani další tragedie ji moc nerozházela, hlavně dostat velkého hubana, ale pozor, otři si pusu a cupitala jako srnka po hotelovém inclussivu horami spokojeně domů. Nechápu, jak mohou tvůrci takhle pokazit film a ta třetí hvězda je opravdu jen za Russella.

Sázka na nejistotu (2015)

Jedním slovem, perfektní, až mi běhal mráz po zádech. Někdy i hrůzou z toho, co banky dokáží a na čem stojí světová ekonomika. Herecký koncert všech hvězd i hvězdiček.

Transcendence (2014)

Obsazení skvělé, jinak dějově slušný průměr.

Za každou cenu (2016)

Za skvělou kameru, která mne doslova přenesla do sluncem vypálené země, za výbornou hudbu, za to je čtvrtá hvězda. Jeff je báječný vždy a jinak tedy, myslím, že Ben Foster bude skvělý náš husitský hejtman, ač jsem tomu moc nevěřila. Chris Pine překvapil, paráda.

Klér (2018)

Už jednou jsem napsala, že obdivuji Poláky, jak dokáží pálit do svých řad, v případě zneužívání dětí církví o to těžším kalibrem. Byla to síla a film ve mně dlouho dozníval, i díky perfektnímu hereckému obsazení. Klobouk dolů.

Kalvárie (2014)

Zvláštní téma v pěkném filmu se skvělým Brendanem Gleesem

Anon (2018)

Takový malý Matrix, který vás nutí přemýšlet, co by bylo, kdyby...no, radši ne.

Concorde (2016) (TV film)

Jak se zrodil jeden z nejúžasnějších strojů, které kdy brázdily oblohu Machem dva, ten štíhlý, nádherný, elegantní Concorde, v němž jsem odmala toužila sedět a vzlétnout a vidět tu nádheru pod sebou. Léty jeho obrovská spotřeba byla na překážku a nešťastná liknavost na ranveji, kdy najel na odpadlou součástku upadnutou z jiného letadla , způsobila obrovskou katastrofu. Vůbec jsem třeba netušila, že posléze byl Concorde obut do materiálu raketoplánů. Ale i tak, jeho éra skončila a já mohu s nostalgií vidět tu technickou krásu jen v médiích či pár muzeích. Když letadlo naposledy dosedlo, přišla se s ním rozloučit spousta lidí. Budu se moc těšit, až konečně vzlétne jeho nástupce. Všichni členové posádek měly rozzářené oči a pýchu v hlase, když vzpomínali.

Twin Falls Idaho (1999)

Jen jsem tak seděla, zírala a vstřebávala smutek siamských dvojčat, ale i naději. Teda kromě té pirátské protézy na konci, že...ale jinak perfektní herecký výkon bratrů Polishových.