Rozkaz zabíjet (2016)

Viděla jsem velmi slušné scifi béčko, takhle pěkně v noci, sama doma, nikdo tam do ničeho nekecá a nehází moudra typu vržou mu klouby jako v Číslo pět žije, a tak dál, spolkla jsem pár nelogických armádních nedostatků, obdivovala vojenské speciální helikoptéry s překrásným úchytovým přistáváním, burácení motorů, a z velkýho, přeprogramovýho robotickýho mameluka šel docela respekt, o tom žádná. Napadla mě ihned myšlenka, spojená se starověkými Kentaury, do kterých se namočila cizí, vyspělá civilizace. Vanessa Kirby se skutečně dost dobře tvářila jako počítový implantát v mozkovně a nebylo by co závidět, pokud nejste vyškolené psycho. Co si budeme nalhávat, nepochybuji, že nějací jedinci ve vojenských laboratořích se nenajdou. Pokud to shrnu, za film hvězdy tři, a ta čtvrtá, ta je za naprosto úžasnou, atmosféru vyvolávající hudbu.

Osobní spravedlnost (2007)

Když někdo nahlédne do pekla, tak peklo taky vidí do něho...absolutní pravda, se kterou se potýká agent Richard Gere v temném filmu, jehož nízké hodnocení absolutně nechápu. Možná to bude tím, že se každý na to dívá z pohledu FILMU, a ne toho, že kdesi , třeba za vaší zahradou...výborný Gere i Danesová, viděno se skvělým dabingem.

Milán, kalibr 9 (1972)

Jen kdyby ten uřvaný a uječený Rocco Maria Adorfa mě tak nepil krev, ach jo.Jinak slušný italský film z milánského podsvětí, kde pro ocelové pohledy, pěsti a střelbu se opravdu nejde daleko, kde polorozpadlá mafie na vzájemně soupeřící gangy spolupracuje s Američanem a točí velké prachy, kde policie je mírně natvrdlá, protože být chce, a jedna zchrtlá bledule se v prapodivné agonii svíjí na stole a bůhví, co se jí v makovici honí. To víte, bloncka...výborný Gastone Moschin, ten jeho minimalistický projev.

Říjnové nebe (1999)

Nádhera, skvělý mladinký Jake Gyllenhaal v pravdivém příběhu o snu, jeho, a dalších tří kamarádů o touze dobýt nebe.

There Be Dragons (2011)

Když odpustíte, někoho osvobodíte. Sebe...hrůzy španělské války a její dozvuky. Jinak cítíme ve filmu, jiný je život. Mizernej život. A hodně zajímavá postava kněze Josemaríi, dá se říci, skutečný věřící. Film za podívání rozhodně stojí, skvělá hudba a slušná kamera.

Sicario 2: Soldado (2018)

Řeknu to, co vždycky, ach, ten Benicio, jen tak si nakráčí a uloupí si vás sám pro sebe, jako by jiných nebylo.No, jen tak, někdy slušně vyzbrojen a skrupule rozhodně nemá, kdo by se taky divil, že. Velmi dobrý Josh Brolin spolu s ním ve velmi dobrém filmu, tak pěkně pospolu, včetně slušného armádního vybavení. Film nedosáhl jedničky, ve druhé třetině jsem se docela nudila, ale tvůrci to opět nakopli, tudíž jsem viděla ve finále velmi slušný film s obstojnou hudbou a kamerou. Ta jednička se asi dohnat nedá, ovšem už budu nedočkavě vyhlížet trojku.

Miliónový brouk (1980)

Jak je to dávno, mírně praštěná oddechovka s Budem Spencerem, i když, lepší by se vážně našly.

Byt (1996)

Mladinký Cassel s Bellucci a výborná, pro mne ne moc známá Romane Bohringer ve vynikajícím francouzském dramatu o zamotaných vztazích. Opravdu se bylo na co dívat a děj příjemně gradoval. Moc hezké, skvěle natočeno, hudba fajn.

Micro Men (2009) (TV film)

Perfektní vizionářský cholerik a skvělé hlášky, pohled do vývoje počítačů, přátelství, konkurence a perfektní závěrečný záběr, zkrátka dobrý film.