Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Bezesporu nejlépe zfilmovaný Harry, kde snad oproti knížce chybí naprosté minimum. Alfonso zvládl vytvořit takový správný přechod mezi pomalu mizící pohádkou a jistě nastupující temnotou, která je v následujících dílech naprosto nutná. Líbí se mi hrátky s časem, ale přináší to spoustu otázek, protože díky posunu by vlastně mohli změnit úplně cokoliv, což kazí pointu. Ke konci si myslím, že je tam chyba, něco se stane dřív než tomu bylo v 'minulosti'. To by se přece jinak v dobře zmáknutém Harrym nemělo stávat:)! Každopádně jinak velmi dobře odvedená práce a já jsem jako vždy maximálně spokojený. ... Enšpígl, Malarkey, KevSpa

Hlídač č. 47 (2008)

Smutné:(, ale krásné. Roden je vážně třída. Také jsem si užil roli Vladimíra Dlouhého a celkovou atmosféru filmu. Možná mi v tom letním kině byla i větší zima právě kvůli všudypřítomnému sněhu:). V úvodní scénce, kde hraje taková až pohádková hudba, mi přišlo, že kdyby se do té vánice hodila naopak nějaká temná, hned by si někdo myslel, že se dívá na horor:). ... Souhlas s Malarkey a Gemini

Účastníci zájezdu (2006)

Líbí se mě různorodost účastníků, o což tady celou dobu jde:). Jinak pohodová road movie. Účel pobavit splnila. Viewegh je super:). ... Karle, dva chybí...

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Tady jde vidět, jak kvalita Poirotů neustále stoupá. Opravdu nad každým dalším dílem žasnu. Nechápu, že jde v Anglii najít tolik kvalitních herců. Jen tak dál, točte další díly ať to všechno stihnete, protože Davida Sucheta už nikdo nepřekoná.

Rande naslepo (2006)

V celku pohodička. Věděl jsem, že nemůžu čekat zázraky a taky jsem se ničeho převratného nedočkal. Ale přišlo mi, že zde hráli samí příjemní herci, děj taky nebyl k zahození, možná bych se přikláněl i k té 4. hvězdě. Rád jsem po dlouhé době viděl Finče:). Příjemná podívaná, na nudu doporučuji. ... Souhlas s Malarkey a AngelAngie

Červená Karkulka (2011)

Asi si to 4 nezaslouží, ale já mám rád Catherine, která alespoň ty romantické scény dotáhla k lepšímu, ale zase si naopak myslím, že ty akčnější jí moc nešly:(. Pak mě to vlastně ničím vyloženě nenaštvalo, jen jsem se nedočkal ničeho co jsem od toho očekával. Bylo to prostě slabší. Takové větší pozitivum je v tom, že opravdu nevíte, kdo je vlk:). ... Souhlas s Malarkey a Lima

Rychle a zběsile 5 (2011)

No tak tady je ale řeč úplně o něčem jiném:)!!! Ten týpek co to kdysi v Tokiu podělal na plné čáře se přes úctyhodné znovuzrození u 4ky vrací s plnou palbou, kde vážně nestíhám polykat, jak mi to sune do chřtánu:). Nejenom, že se na tom pořádně vyřádil, ale posbíral snad všechny oblíbence z předešlých dílů co ještě zůstali naživu:). Teď už neboří zdi terminátor, ale Vin Diesel s Dwayne Johnsonem. Opravdu jsem dlouho neviděl takovou sebranku, kde to všem sedělo jak ulité. A ten úplný závěr? Šel mi mráz po zádech:)! Těším se na pokračování! Jen teda možná s tím sejfem si docela dělali srandu, ne:)?! ... Byla tak výjimečná? Myslel jsem si, že nikdo nepochopí, jak moc. Ale vy ano. ... Souhlas Pethushko a Enšpígl? Já z tebe s*ru kámo:D.

Válka nevěst (2009)

Líbilo:)! Sice jsem čekal víc srandy a méně dojáku, ale nakonec mi to nevadilo a celé si to užil. Hathaway a Hudson jsou skvělé herečky. Zajímavá pointa, nijak převratný děj, ale všechno to bylo moc hezky natočeno. Přišlo mi, že jsem se tak nějak vžil do těch jejich ženských problémů:D. Ta změna v závěru mi přišla trošku drastická a podle mého názoru tam byla jen z toho důvodu, že je nenapadlo, jak jinak z toho vybruslit. Jinak to bylo ale moc pěkné a Kate jsem to v té chvíli i záviděl:). Zajímalo by mě, jestli rejža měl nebo bude mít takovou velkolepou a 'bezchybnou' svatbu. Jde mi hlavně o reakce manžílka Kate, protože úplně vždy reagoval bezchybně. Na začátku, kdy z něj tahá prsten a situace se v podstatě pokazila, dokázal perfektně vybruslit a otočit ji ve svůj prospěch. Ženy, takový chlapi neexistují:)! Takže se nepokoušejte to takhle posr*t:)! ... Nemluvili spolu týden. To je celé století v ženském světě. ... Pethuska, hezky napsáno:). To samé Enšpígl s vtípkem na 'podstatné věci'.

Iron Man 2 (2010)

Tak u tohoto jsem opravdu uchcával blahem:)! Miluji Downeyho! Už u jedničky bylo jasné, že tuhle roli si plně zasloužil a náležitě s ní také nakládá. Neustálé vtípky a brutální efekty mě nutí přehlédnout některé logické chyby, které se ke konci docela stupňovaly. Říkal jsem si, že třeba aspoň pro tu srandu Gwyneth trochu mohli rozcuchat vlasy, aby ten let byl věrohodnější, nějaké šílené háro po přistání by tomu dodalo šmrnc, a ono nic:(. No nevadí, k největšímu machrovi Tonymu Starkovi se přidali ještě další oblíbení, takže nemám problém dát plný počet, protože jsem se parádně bavil. ... Holdstene, dej tam nějakou vypalovačku, ať už odsaď vypálí. ... Bacha na cestu. Ah, jasně. ... Udělám do něj díru bejvalkou. ... POMíku, neštvi mě s tím shazováním:)!

Brak (2002)

Je docela odvážné svůj film nazvat Brakem, to pak buď přímo říkám, nedívejte se na to, je to o ničem, nebo jsem stvořil tak dokonalé dílo, že si můžu dovolit jistý vtípek s názvem. Myslím se nekonalo ani jedno, ale budu to brát tak, že v Česku je prostě všechno možné:). Vše možné je i v tomto filmu a když to vezmu jen z pohledu komedie, tak říkám: Ano bavil jsem se. Nebudu vypisovat za co beru jednu hvězdičku, protože by jsme se mohli dostat k druhé:). Rozhodně potěšila krásná Paula a huličský soundtrack:).