Captain America: První Avenger (2011)

Vizuální stránka naprosto fantastická...ó bože.. orgasmus:). Dějová stránka - OK, sice si to tak v 8/10 filmu dobře podělali a říkám, že jsem v té chvíli spíš fandil agentu Šmídovi:D (to udělali schválně tu podobnost, nebo se tak fakt jmenuje i v originálu? To se vsadím, že tam dali Huga schválně:D ), ale dejme tomu, že si to koncem zase spravili. Ale ta až neuvěřitelná nelogičnost?!!!! Otevřené dveře vlaku, štít lehký jak pírko, ale naprosto cokoliv odrazí obrovskou silou a ještě se vrátí? V některých scénách nácci umírají jen když kolem nich 'Kapitán' projde. Je tam tolik neuvěřitelných slátanin, že už jen kvůli tomuto bych dal odpad! Proč ty filmy dělají pro děti?! Vždyť to jde udělat logicky, všechno vypráskáte do efektů a myslíte, že pak překousneme zásobník na trilión nábojů. Dávám 4 hvězdy za všechno ostatní jenom ne za tu logiku, z té jsem zhnusen! Samuel má asi dobře rozjeto, ten kdyby jim teď vypověděl službu, tak to můžou zabalit:D. ... Věděla jsi, že se nemůžu opít? ... Já ti pusu dávat nebudu. ... Jen jsem měl domluvené rande. ... Souhlas s Pethushkou

Trhni si! (2006)

Asi bych tomu vážně měl dát odpad, má to ale jediné štěstí, že jsem se občas zasmál a podařilo se mě to dodívat. Ta šílená baba, co si přišla na kolej jen zapíchat, byla tak trapná, až byla i srandovní, jen ty hnusné prsa tam nemuseli ukazovat. Naštěstí jsem stihl zavřít oči:). Děj je ale bohužel naprostá trapnost a opravdu netuším o co se tam Paris snažila. Že je to blbka, nebo ji ze sebe jen dělá, to je mi jedno a jinak ji výhradně kvůli vzhledu mám rád, ale tohle byl vrchol. Ke konci jsem si říkal, no jó tak ona ze sebe fakt nechá udělat rozmazlenou kravičku a skončí jako 'záporák', ale to ne, ona se to pak snažila žehlit tak nesmyslnými kecy, až mě z toho bylo špatně. Jediné plus a jediný důvod proč na to koukat - k*ndy!

Disturbia (2007)

Huh. Tohle si před spaním radši nepouštějte:). Ne, že by to bylo tak strašidelné, ale občas se leknete:). Hlavně je to docela hodně napínavé a ke konci jsem pomalu zadržoval dech, abych je neprozradil:). Soft spoil: Líbí se mi, že zloduch hraje do poslední chvíle svatouška a vypadá to, že z toho všeho nakonec nic nebude, ale když si všímáte kolik zbývá minut do konce, tak je vám jasné, že se na to nedíváte jen tak pro nic za nic. V kině to pravděpodobně nabírá jiné rozměry. Ono je dost zajímavé jak se z obyčejného domácího vězení dostali k něčemu takovému. Moc nemám, co bych tomu vytkl, ale na mega hit to taky nevidím. Připomíná mi to alespoň okrajově Vím, kdo mě zabil, což vzniklo i ve stejný rok, ale samozřejmě s úplně jinými hereckými výkony.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

To byla ale blbost:(! A to veliká. Proč tam těch prvních 45 min vůbec bylo? Já se bál, že to ani nedodívám, buchnu tomu odpad a půjdu ty dvě originálky předchůdců vyhodit do koše! To nemyslí vážně takové sr*čky. Jedinné co to spravilo byly ty dvě velké bitvy, hlavně ta před bránou do Šangrily, tam jsem si i ty yetty docela užíval, ale čím to vyplnili mezi tím, vážně hrůza. Alespoň po vizuální stránce kvalitní, ale zase, když už jsem z toho byl příliš nadšený, tak to pokazí shotem, kde po mega výbuchu, kdy všichni musí být na sr*čky se objeví čísi hlava. Také jsou všichni nesmrtelní, aniž by prošli tím zázračným pramenem a čínský generál má asi koule z olova, protože pochybuji, že Lin ho jen tak polechtala, každý chlap by se složil na zem a prosil o slitování a on si klidně bojuje dál. Vůbec se divím, že se Cohen nebo Brendan nestyděli pod takovou slátaninu podepsat. Nakonec hodnotím 3 a nepopírám, že jedna hvězda je čistě za sice nepravou ale neuvěřitelně sexy ženu Ricka. ... Jak by to řekl archeolog? V té hrobce spočinulo už hodně faraonů. ... Řekl bych vám, abyste si zapnuli pásy, ale šetřil jsem a žádný tu nemám.

Rafťáci (2006)

Jo líbilo, sranda a plno krásných 'i nahých' žen tam je a to je myslím jediné o co v tom jde:). Souhlasím s tím, že od snowborďáků jsme se moc daleko nedostali, ale pravděpodobně stačí jednoduché schéma, kterého je potřeba se držet. Kotek a Mádl super. Nejlepší je scéna, kdy volá Filipova matka a on ji dá k uchu neznámému ožralovi:D. A nechápu režiséra nebo scenáristu, to mají takové komplexy z dětství? Protože takového hnusáka Vikiho Cabadaje a šíleně protivnou matku jsem snad nikde jinde neviděl.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ale jo, dá se to. Jen jsem od těch dvou čekal mnohem větší srandu. Spíš je to hezky zpracované, než aby to byl nějaký převratný děj nebo komedie vůbec. Vypadá to jako sázka na dobré hlášky Paula doplněné nějakým nepodstatným příběhem na pozadí. Spoil: Převrat záporáka v dobrého je tak trochu divný, protože nesedí se začátkem. Myslím, že tady se pánové moc netrefili. Možná bych se víc přikláněl k průměru, ale budu pro tentokrát štědřejší za dobré zkušenosti z minulosti.

Americký chopper (2003) (pořad) odpad!

Proč tam na sebe furt békají? Co to je za blbost?!

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Bylo to tehdy poprvé, kdy jsem pochopil, že Harry už nikdy nebude jako dřív a že od tohoto dílu to bude jen horší a horší. Myslím to z pohledu do jakého pr*seru se kouzelnické společenství dostalo:). Už si přesně nepamatuji, jaké byly mé první pocity, ale rozhodně jsem byl hotový ze závěrečné bitvy. Rozhodně jsem byl vyděšený z velmi kvalitně vytvořeného Voldemorta a také jsem byl šokovaný z Cedrika. Myslím, že z filmového hlediska je to první díl, kdy už do sebe začíná několik věcí zapadat a hezky se rýsuje dokonalá promyšlenost Paní Rowlingové, ale také je to první díl, kde se oproti knižnímu originálu bohužel nevlezlo žalostně mnoho. (Ad 13.6.2015) Vzpomínám, že jsem z kina vyšel s naprosto nechápavým výrazem, nepochopil jsem, co se tam všechno stalo a hlavně, co nestalo, nebo lépe řečeno tam chybělo. Byla to ta chvíle, kdy jsem pochopil, že je potřeba si poprvé v životě přečíst nějakou knížku. A tam to začalo, nakonec jsem je přečetl (do této chvíle téměř) všechny. Ohnivý pohár udělal oproti Azkabanu obrovský skok v tom, že se do něj nevlezlo strašně moc věcí a bohužel i těch důležitých. Začínám rozumět tomu, proč na to někdy nadávají i lidi, kterým by se to přitom mohlo normálně líbit. Po několika jsem se totiž letech pokoušel mamce to mé milované dílo předvést a dneškem to asi skončilo :) Ve chvíli, kdy se Harry ponoří do myslánky a vidí proces s Bartemiusem Skrkem, se mamka zvedá a odchází se slovy, že to nedává... Rozhodně je to z části, že tomu moc nerozuměla, ale asi taky protože myslela, že se budeme dívat na pohádku :). Je to škoda, tenhle díl asi prostě tolik nedotáhly do dokonalosti. Říkal jsem si, že je to tloušťkou knížky, ale není, když ty následující ještě tlustější natočit šly.

Arthur (2011)

Myslím, že tohle pustím svým rodičům až mi příště řeknou, že jsem moc rozmazlený:). Nikdo by jste tenhle film neměli brát vážně, protože tvůrci ho taky tak nemyslí. Potom je to velmi příjemná podívaná s klasickým happy endem, ale tentokrát si pro nás bratři z Hollywoodu přichystali zase jinou zápletku. No a já říkám, že se to povedlo. Celkem hledím, že jim na to Helen přistoupila:). Russell je opravdu blázen a vůbec se Katy nedivím:). Tu magnetickou postel chcu:)! A já bych určitě bral Jennifer, ta je lepší:). ... Rozluč se s novými přáteli Arture, musejí se vrátit do svých běžných životů. Nesnáším běžný život, Hobsnová. ... Co to bylo? Francouzák. Opravdu? Francouzi vždy kapitulují, to byl určitě němčour. ... Souhlas s B!shop ... 25.3.2013