demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 17.11.2009  15:11
    Society (1989)

Bravo. Yuznu som už odpísal dávno, ale ako vidno, nejaké tie klenoty zo začiatku jeho kariéry sa ešte nájdu. Krásna 80. atmosféra (škoda, že filmy s podobným feelingom sa netočia aj dnes) a zároveň neuveriteľná úchylnosť. Pomerne decentný dej plný tajomna, kde "deus ex machina" alebo pointa je naznačovaná len zľahka a naplno sa prejaví až v poslednej cca dvadsať minútovke, ale rozhodne stojí za to.

• 16.11.2009  23:28

Jenniferino telo je nepochybne krásne, ale film bol pre mňa sklamaním (podobne ako svojho času Teeth). Hlášky parádne, ale absencia akéhokoľvek gore a dej tiahnuci sa odnikiaľ nikam. Škoda.

• 16.11.2009  18:28

Neuveriteľná kravina. Nápad zaujímavý, ale celkové spracovanie a priebeh únosu...WTF? To niekto naozaj myslel vážne? Odhliadnúc od faktu, že hlavné hrdinky mali "pár" šancí na útek, žiadna tak neučinila (a retardované sa mi byť nezdali, tak neviem, v čom bola chyba). O ich vysokom intelekte svedčí aj fakt, že keď bola jedna z nich vyslaná do obchoďáku na nákup a bez dozoru, zmohla sa len na volanie o pomoc pred priemyselnou kamerou v posunkovej reči!!! No a potom nech im človek nepraje smrť...

• 8.11.2009  11:46
    Seventh Moon (2008)

Kedy už konečne ľudia pochopia, že digitálna kamera je ZLO. Aspoň čo sa hororov týka (česť výnimkám). Ľudia ako Edwardo Sanchéz si to nie a nie uvedomiť. Blair Witch ma síce nenadchla, ale pripúšťam, že tam mala svoje opodstatnenie. Ale prečo pre boha živého v Seventh Moon? Ako keby už bez tak nebolo dosť náročné sledovať tápanie mladého páriku v tme, kamera sa musí k tomu stále epilepticky triasť. Hrôza. Nabudúdce prosím trochu viac svetla (aj keď na úkor reálnosti, ale stále lepšie, než hodinu a pol čumieť na rozmazané obrysy (a to je ten lepší prípad) ) a pred natáčaním poslať kameramana k doktorovi, nech mu na toho Parkinsona predpíše nejaké prášky. Tiež by som si odpustil tie trápne efekty (pri nástupe mesačných ľudí sa kamera náhle rozostrí a my vidíme len biele machule - hoci neviem prečo, lebo v Altered boli masky na filme tou najpozitívnejšou vecou).

• 7.11.2009  13:58
    Kill Buljo (2007)

Úchvatná parafráza na Kill Billa zo severských luhov a hájov. Nieže by som nemal rád dementný humor najhrubšieho zrna, ale stále tvrdím, že podobné filmy by mali zostať kolovať len v úzkom okruhu dotyčných, ktorý sa na výrobe daných kúskov podieľali. Vo svete, ktorý pripúšťa existenciu rôznych paródií s nálepkou "Movie", to však až také zarážajúce nie je. Keď ich môžu mať Američania, prečo by ich nemohli mať Nóri? Aj keď v tomto prípade Nórom trochu krivdím...predsa len "Bijáky" sú úplne iný level ;) Nebudem hádzať formu, pár krát som sa zasmial...takže dnes to bude za *.

• 20.10.2009  23:27
    Pach krve 3 (2009)

Väzni medzi sebou versus zmutovaný hillbily. Toť stručný popis druhého pokračovania Wrong Turn. Žiadny gorefest sa však nekoná. Kanibalská rodinka je degradovaná na jedného muťáka, z ktorého sa ku koncu vykľuje Wolverine a jeho milučkého synčeka, ktorý však do deja výraznejšie nezasiahne. Tento útly a krehko vyzerajúci degenerát však trpí MacGyverovským komplexom a popri miešaní molotových koktejlov stíha pripravovať rafinované pasce, ktoré majú pre nič netušiacich nešťastlivcov fatálne a svojou prehnanosťou úsmevno-brutálne následky. Podarí sa mu tak odrovnať celú skupinu ozbrojených väzňov, ktorí po ceste náhodou narazia na havarované opancierované auto prevážajúce peniaze. Na raftujúcu dievčinu však očividne nestačí. Ach jaj, to sú mi scenáristické berličky. Jak sviňa :) A pritom zo začiatku to vyzeralo tak sľubne...

• 20.10.2009  20:23

Bez mučenia sa priznávam, že moje hodnotenie je silne ovplyvnené (aj keď silne nevyužitým) tretím rozmerom. Ono je dosť ťažké nadviazať na tak nosný nápad a snažiť sa ho ďalej nejako konštruktívne rozvinúť. Pokusy by tu síce boli, ale všetky do jedného sú neskutočne kŕčovité a trápne. A tak aj Final Destination numero quatro je opäť len omieľaním toho istého (do zblbnutia). Človeka tak zaujmú len rafinované (ako ktoré),oku lahodiace úmrtia. V tomto smere sa Ellis pochlapil a s prehľadom prevalcoval Wongovu trojku, aj keď sebou nastavenú latku kvality bohužiaľ neprekročil (obzvlášť vydarená je scénka v kaderníctve alebo v autoumývarke, ktorá je ale utnutá v tom najlepšom).

• 3.10.2009  18:38

Patrick Lussier je klasik. Buď si svoje filmy točí len sebe pre radosť alebo ma vždy neuveriteľnú smolu pri výbere vhodnej látky na spracovanie. Keď sa tak pozerám na jeho filmografiu a porovnávam s tým, čo som mal česť doposiaľ vidieť, musím konštatovať, že snáď len s výnimkou tretieho proroctva sa jedná len o jeden prúser za druhým. Výnimkou nie je ani My Bloody Valentine. Zabudnime na všetky kecy typu: Prečo remakovať skoro 30 rokov starý film, ktorý bol len ďalšou tupou vyvražďovačkou, po ktorej dnes neštekne ani pes? Byť úprimný, sám si spomínam len na jedinu scénu, a to konkrétne dvojitú penetráciu súložiaceho páriku krompáčom :) - rozkošná to scénka, ktorá bola v nasledujúcich rokoch niekoľko krát citovaná (mimo iného sa s ňou popasoval aj samotný Jason). Je však na pováženie, aby niekto nedokázal preliezť už tak dosť nízko nastavenú latku kvality. Ale Lussier je borec a podarilo sa mu to ;) Neuveriteľne veľké množstvo wtf momentov, vrah zjavujúci sa odnikiaľ a na tých najnepravdepodobnejších miestach, neskutočne ploché charaktery, herci, ktorí v podstate ani nemajú čo hrať no a záverečná pointa, resp. odhalenie vraha, ktoré tomu všetkému nasadzuje korunu. Ach jaj. Hlavná devíza (3D) ma bohužiaľ minula (napr. taký krompáč či oko letiace do publika atď. rozhodne musí stáť za to ;).

• 3.10.2009  18:20

Martin je lúzer. Robí v pizzérií, ale chce sa stať tou najväčšou rockovou hviezdou, aká kedy kráčala po zemi. Keď sa naskytne šanca na konkurz v rockovej kapele, neváha poslať svojho šéfa niekam. Bohužiaľ, Martinove sny nekorešpondujú s jeho schopnosťami a konkurz sa končí fiaskom. Pokorený Martin sa vracia s chvostom stiahnutým medzi nohami do svojej práce, ale jeho šéf veľkou dávkou tolerancie neoplýva a Martina surovo vykopne. Pred pizzériou stretáva záhadnú voodoo kňažku, ktorá mu ponúkne dohodu - vyplní Martinovi sny výmenou za jeho dušu...

• 3.10.2009  17:43

Ďalšie dietko spoločnosti Full Moon. Snáď sa niekedy dočkám a natrafím na nejký spektákl, ktorý nebude stáť za úplne h... Tento krát som sa nechal zlákať na Ashley Laurence a Jeffryho Combsa. Moja chyba. Rutinná, nudná, nelogická, ale na druhej strane miestami vtipná (aj keď poväčšinou nechcene) voľná adaptácia Lovecraftovej poviedky. Ruky preč.

• 20.9.2009  14:22

A to som si myslel, že dvojka bola úlet :) Duane a Belial sú späť rovnako ako aj celé panoptikum babky Ruth. Navyše nebudeme ukrátený ani o jej jedenásťrukého synčeka, či plodov lásky Beliala a jeho vyvolenej, na ktoré je jeden košík naozaj málo.

• 18.9.2009  23:57

Dej filmu úzko nadväzuje na udalosti predchádzajúceho dielu. Duane s jeho brat sú zoškrabaní z chodníka a prevezení na jednotku intenzívnej starostlivosti. Len čo zrúdička príde k sebe, prevezme kontrolu nad Duanom a obaja z nemocnice újdu. Následne sa dostávajú do starostlivosti excentrickej stareny, ktorá po pôrode synčeka s jedenástimi rukami, zasvätila svoj život starostlivosti o podobne postihnutých jedincov. Investigatívna a veľmi ambiciózna novinárka sa však odmieta zmieriť so záhadným Duanovým zmiznutím a rozhodne sa ho vypátrať. Toť vsjo. Srdcervúci príbeh dvoch bratov sa transformoval do čistokrvnej crazy komédie obzvláštnenej nejako tou vraždou, ktorú má na svedomí výhradne Duanov brácho, hoci po pľace sa potuluje nemalé množstvo vskutku rozkošných vrtochov prírody. Dej je vo svojej podstate redší než stolica po pivnej diete, ale na rozohratie tejto malej partičky postačuje. Herci do jedného prehrávajú jedna radosť, ale vzhľadom na to, že film úplne rezignoval na hororovú stránku veci, to tak veľmi nebolí ;)

• 18.9.2009  17:15

Pre niekoho, kto s týmto žánrom nemal zatiaľ dočinenia, to bude možno pôsobiť ako bomba. My ostatní, ktorí už mám čo to napozerané, radšej siahneme po niečom naozaj kvalitnom. Tak ako je tento film na imdb brutálne podhodnotený (zatiaľ), je v rovnakej miere na csfd brutálne nadhodnotený (zatiaľ). Časom sa to dúfam vyrovná ;)

• 15.9.2009  12:52

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev.

• 13.9.2009  21:41

Film spočiatku pôsobí ako ďalšia osemdesiatkova komédia, ktorá sa zhruba v polovici nenásilne pretransformuje na slasher. Bohužiaľ, slasher nie veľmi vydarený. Jedna vec je ale zaujímavá a to konkrétne sledovanie, akým vývojom prešiel za dvadsať rokov cheerleading :)

• 13.9.2009  00:05
    Kinta (2008)

Je síce pekné, že chlapci sú niekoľkonásobní majstri vo wushu...čo z toho, keď bezpohlavná réžia spoľahlivo pochová všetku ich snahu. Až na záverečný (dvoj)boj v klietke, stojí bojová/akčná stránka tohto filmu za prd. Mizernú réžiu ešte podfarbuje na všetky strany striekajúca digitálna krv, ktorá by menej rušivo pôsobila snáď len v 20 rokov starej počítačovej hre (toto snáď nemohli myslieť vážne!) Tiež neviem čo si myslieť o prvých dvoch súbojoch, ktoré sú nám v priebehu nasledujúcich minút kompletne prehrané znovu ako flashbacky jednotlivých účastníkov. Dianie na obrazovke ďalej podfarbujú dva stále dokola sa opakujúce rockové/rapové songy (na a čo, že sa dej filmu odohráva v 19. storočí)...ehm, "dianie", ak sa to tak dá vôbec nazvať. Scenár k silným stránkam tohto filmu rozhodne nepatrí. O.K. robotníci v Malajzií ťažiaci meď to mali dosť drsné...ale nabudúce prosím zabaliť do niečoho, čo má aspoň náznaky zápletky, príbehu alebo deja. Takéto potácanie sa od ničoho k ničomu, pokiaľ to nie je vo vrchovatej miere kompenzované martial arts, fakt nemusím. Pokiaľ mala byť Kinta malajskou odpoveďou na Ong-Bak, fatálne sa nevydarila. Premrhaný potenciál filmu a zúčastnených fighterov bude mrzieť ešte dlho.

• 31.8.2009  22:06

Na Uweho pomery nadpriemer, z normálneho hľadiska desná sračka.

• 31.8.2009  14:24

Toto má byť "špičková choreografia súbojov"? Mne naopak všetky bitky prišli strašne "laciné". Čo je dosť smutné vzhľadom na fakt, že tvoria cca 70 % filmu.

• 11.8.2009  22:26

Cook má miestami veľmi svetlé chvíľky, bohužiaľ ten romantický a klišovitý balast to strháva dole.

• 8.8.2009  23:49

Popis deja mierne mimo, ale podstatu vystihuje - hadi v ponorke. Trashoidná zábava môže začať :) Ale nezačne, teda aspoň zhruba do poslednej 20 minútovky, kedy Luke Perry začne hadov nemilosrdne strieľať :) (pripomínam, že sme stále v ponorke!). Krivka zábavy stúpa prudko nahor a kulminuje záverečným súbojom s obrovským zmutovaným hadom, v ktorom dôjde mimo iného aj na mlátenie doskou na písanie po hadovej hlave :) Čerešničkou na torte je záverečný (predtitulkový) príkaz jedného pohlavára malému vojačikovi, aby bedňu s hadmi naložil do lietadla :)

• 2.8.2009  10:13
    Lovci lidí (2008)

Švédsky masaker motorovou pílou bez motorovej píly ;) Z originality tento film nemôže obviňovať nikto. Začiatok je viac menej totožný, dokonca sa to odohráva v roku 1974. Len tí burani sú degradovaní na anonymné vraždiace mašiny s fetišom na nože a brokovnice :) Filmu to odsýpa celkom slušne, no napriek krátkej stopáži som sa viac krát pristihol ako pozerám na hodinky. Večné behanie po lese je dosť nezáživné, síce občas okorenené nejakou tou brutalitou, ale v konečnom dôsledku nudí. Absencia nejakej tej zapamätania hodnej scény, ktorá by ma donútila pozrieť si tento snímok ešte raz, tiež zamrzí.

• 1.8.2009  15:32
    Blood Rage (1987)

Dvaja bráchovia Todd a Terry - dvojičky sa v tichosti vykradnú z auta v autkokine, zatiaľčo sa to ich matka chystá rozdať s jej priateľom na prednom sedadle. Koho by bavilo pozorovať vlastnú matku, že? :) Preto si vyhliadnu mladší a atraktívnejší párik o pár áut ďalej. Keď však mládenec zazrie nechcených divákov, Todd schytí sekeru a rozmašíruje mu ňou hlavu. Nahá dievčina s krikom utečie a zburcuje ostatných návštevníkov autokina, ktorý sa začnú pomaly zbiehať na miesto činu. Našťastie je Todd veľmi pohotový a vynaliezavý a sekeru strčí do rúk neveriacky pozerajúceho a šokovaného Terryho a začne každému pohotovo rozprávať, čo sa v skutočnosti "stalo". O desať rokov neskôr sa Terry, toho času zavretý v ústave, pomaly začína dostávať z katatonického stavu a všetkých presviedčať, kto je vrah. Márna lásky snaha. Preto z ústavu ujde. Keď sa to dozvie Todd, sranda môže opäť začať...

• 28.7.2009  22:50

Celovečernú stopáž už Braxtan a jeho parta bohužiaľ neutiahli. Film má neuveriteľne veľké množstvo hluchých miest - zhustiť to do tradičnej polhodinky (tých pár dobrých vtipov a už tak dosť riedky dej), mohla to byť opäť "pecka". Holt, niekedy je menej viac ;)

• 6.7.2009  14:46
    Home Sick (2007)

Keď sa na scéne objavil Bill Moseley vo "vkusnom" modrom obleku so žiarivo bielymi zubami a otvoril kufrík plný žiletiek, pomyslel som si, že to hádam nebude až taká tragédia. Bola.

• 20.6.2009  10:45

Sterilný bezpohlavný zlepenec, ktorým si to u mňa Nispel pokašľal na plnej čiare. Masaker ešte ušiel, ale toto? Jason sa nám zmenil z vraždiacej mašiny na ľstivého(!) uvažujúceho(!!) maniaka bez štipky charizmy (ikonickosť a posvätná bázeň dostala nechutné K.O.), ktorý si veselo kladie pasce po lese(!!!) a vo svojom spletitom systéme podzemných bunkrov(!!!!) drží zajatkyňu(!!!!!). Je pravda, že majstrovstvo teleportácie ešte neovláda tak dokonale ako vo svojich predchádzajúcich/následných (ako sa to vezme) dobrodružstvách, ale začiatočník to rozhodne nie je (čo nám párkrát predvedie). Je sympatické, že zostal verný mačete... čo už je menej sympatické, že túto mačetu má odloženú v "pošve" a párkrát vo filme ju z nej priamo tasí (neviem, ale mám taký pocit, že pravému Jasonovi by sa ju za opasok nepodarilo dostať za celú dobu dĺžky trvania filmu). Nezanevrel ani na sekeru a jednu obeť odrovná veľmi profesionálne vyzerajúcim športovým lukom(!!!!!!). Čo ma ale úplne odrovnalo - v priamom strete s Jaredom Padaleckim ho nechá žiť...dvakrát(!!!!!!!). WTF?

• 30.5.2009  16:08

V porovnaní s ostatnými "Movie" filmami mi Extreme aspoň miestami prišiel vtipný. Znôžka gagov s tématikou sexu určená pre pubertiakov popretkávaná reklamami na zaujímavé produkty (STD e-pohladnice, picagra :) ) či rádoby vtipnými radami Mathew Lillarda a navrch jedno muzikálové číslo...toť vsjo. Berte alebo nechajte tak (radšej nechajte tak ;) ). Miestami človek vážne žasne, čo všetko sa dokáže urodiť v hlave pánov scenáristov (fetišistická scénka o chlapcovi, ktorý počas sexu partnerke navlečie na hlavu klobúk, bradavicu a bradu, na čo ho ona obviní, že si z nej chce spraviť Abrahama Lincolna, naštve sa a odíde. Frustrovaný chlapec si preto zostrojí stroj času a nakoniec si zašuká si Abrahamom Linolnom osobne). Alebo ako bizardne dokáže dopadnúť klasický, sto krát odohraný a notoricky známy príbeh, keď sa trochu zmenia rekvizity (chlapec a umelá vagína ;). Ak je niečo, kvôli čomu sa oplatí pretrpieť tých 70 minút, tak je to scénka so skrytou kamerou a Jamie Kennedy, ktorý je jednoducho geniálny (musí sa vidieť). Kto prišiel aspoň z jedným filmov z tejto "série" do styku a napriek tomu Extremu vyčíta záchodový, fekálny a čo ja viem ešte aký humor, je, povedzme si na rovinu, debil. Tieto filmy nielenže na ňom stoja, ale sú na ne aj patrične hrdé. Očakávať zmenu je nanajvýš naivné. Tak si to už všetci konečne uvedomte :)

• 25.4.2009  17:49
    Gutterballs (2008)

Čo som si z tohto filmu odniesol? Že hranice medzi low budget filmom a pornom už neexistujú :)

• 17.4.2009  19:48
    Anakonda (2008)

Konečne po "dlhej" dobe ďalší film, ktorý ma svojou debilitou miestami dostával do kolien. Niet nad to občas sa dobre škodoradostne zasmiať :)

• 15.3.2009  14:37

Podobne ako Hatchet, ani na MM nie je ani za mak originálny (hoci ako vidím, ostatní tvrdia niečo iné) a vyjadruje poctu svojim početným predchodcom, z ktorých hojne čerpá (vrah predstavuje len jednu osobnostnú stránku Tommyho Hewitta a tá maska sa v rôznych variáciach už v pár filmoch objavila. No a ten vrták? - to snáď nemyslíte vážne :) ). To ale nič nemení na fakte, že je to pocta podarená a veľmi zábavná.

• 8.3.2009  12:54

Fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Hovadina to je, o tom niet najmenších pochýb. Ale toto už hraničí s...naozaj neviem čím :) Jeden z najbizarnejších filmov, aké som kedy videl. Mimochodom, neverím, že v jednotke popri Gulagerovi nemal prsty ešte niekto iný. Jeho pravé "kvality" vyplávali na povrch práve v týchto dvoch sequeloch. Len mi stále nejde do hlavy, ako mu niekto mohol dobrovoľne dať na toto prachy.