Tři dny Kondora (1975)

Úplně něco jiného než současné filmy...přitom běhá mráz po zádech z toho, jak pomalu film plyne, jak si vystavuje a buduje zápletku a nepotřebuje k tomu, aby to byl napínák nějaké berličky v podobě honiček, rychlých střihů a přitom je to tak skvělý film!

Sherlock Holmes (2009)

Styl Guye Ritchieho se nezapře a ačkoliv film spěchá s každou další akční scénou dopředu, daří se mu nemožné...nudí, aspoň mne. Nebýt slabosti pro Roberta Downeye Jr., tak nevím...tedy výtka stejná jako u Rockenrolly: příběh i tady pokulhává na úkor akční podívané. Holt doba Podfu(c)ku a Sbal prachy a vypadni již nenávratně minula.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Nevím, u filmů tohoto druhu se klepu už jenom tím tématem a stojí mě to hodně úsilí se na film vůbec dívat a dovídat. Snímek je syrový do všech detailů, krutý, až odporný, ale taková zřejmě byla i doba, ve které se odehrává. Mrazivé v každém záběru, minimalistické, ale to je rozhodně ve prospěch filmu, síla přátelství nedoceněna, smutné, strašně smutné.

Tichá bolest (1990)

Oproti Černým baronům o kategorii lepší, Hrušinský dodává filmu melancholickou notu, ale tak to má být, krutá doba potřebuje dát vyniknout hercům, kteří dokáží zahrát takavéto postavy. Průstřihy a flashbaky dodávají filmu potřebnou dynamiku, opravdu krásný počin!

Stav obležení (1998)

Vím, že je ostuda vidět film z roku 1998 v roce 2010, ale je to tak, mám těžké mezery ve vzdělání:) Film, tedy není úplně špatný, ale roztahaný je až hrůza a ačkoliv se po celou dobu snaží o překvapivé finále, nic moc překvapivého se nekoná, dojde pouze k tomu, co jsme tak jako tak všichni očekávali. Až na několik šťavnatých výbuchů, obětování a naštvaného Denzela Washingtona (bohužel, ne moc uvěřitelného v této roli), postrádá film patřičnou gradaci a napětí, je takový vyprázdněný....celkově je zajímavý spíš tím, že o tři roky později došlo k teroristickým útokům na Dvě věže, ale ani to nevedlo ke stannému právu, jako ve filmu, takže žádná sláva:(

Láska až za hrob (2002)

Ale ono to vůbec nebylo tak špatné:) Hlavně ústřední pár Brenda Blethyn a Alfred Molina (roztomile školácky zamilovaný) byli primovně sehraní a sedli si. Nápad to sice není příliš originální, ale zpracování, včetně závěrečné msty je plné dobrých nápadů:) Anglický humor rulez!

Guvernantka (1998)

Pro mě hodně veliké překvapení, Minnie Driverová se mi v téhle odvážné roli moc líbila. Byla to krásná podívaná, Jonathan Rhys Meyers byl ve své chtivé lásce mrazivý, Tom Wilkinson odtažitý a kalkulující, opravdu to byl hodně silný příběh.

Lítám v tom (2009)

Pro mě přece jenom trošku zklamání...po všelijakých pochvalných recenzích, cenách a oceněních jsem přece jenom čekala méně patosu a moralizování. Téma bylo neotřelé, ze začátku vše dobře odsýpalo, ale později, jak se tradičně vše zkomplikovalo s láskou, tak film citelně ztrácel tempo...ještěže happyend se nekonal. Clooney je jednoznačně excelentní, ale jako celek mám spíš dojem, že tématicky zahrál film na strunu ekonomické krize, a tím si získal sympatie mas.

Goyovy přízraky (2006)

Pro mne poněkud zklamání...téma je to působivé, ale tím se nedá nahradit pokulhávající obsah, mnohem lépe a děsivěji pořád působí Kladivo na čarodějnice a zachycení Goyova génia zase nebyla věnovávna téměř žádná snaha. Vlastně jsme se o Goyovi dozvěděli jen to, že ohluchl, což jsem už dávno věděli, takže mi nějak uniká smysl toho, proč se film jmenuje Goyovy přízraky...Forman tentokrát zůstal někde na půl cesty, ani z herců se mu nepodařilo dostat maximum a konec byl veskrze předvídatelný a navzdory situaci i úsměvný.

Avatar (2009)

Ať si kdo chce co chce říká, mně se to líbilo a nepřišlo mi, jako např. Spáčilkám, že by tam bylo až moc té ekologicky zelené agitky, spíš jsem stejně jako v jiných amerických velkofilmech viděla neduh v těch prvoplánových heslech a rozpravách o tom, jak to dokážou, jak všechny převálcujou, jak si nenechají vzít, co jim patří, na druhou stranu asi není reálné, že by se dav chytil na nějaká jiná prohlášení a výzvy, a to i v reálu. Sem tam mi vadilo, že šlo děj snadno odhadnout, ale stejně jsem na konci svírala pěstičky, aby všecko dobře dopadlo a ano...i slza ukápla, jsem měkosrdcá:( Jinak však vizuálně velmi působivé a nehrozilo, že bych se nudila, pro samou pestrou faunu a flóru jsem nevěděla, kam dřív koukat, myslím tedy, že Cameron odvedl velký kus práce a znovu královsky baví.