Nepřátelé (2017)

Filmařsky je to vskutku velmi přesvědčivý, ale někdy se to táhne jako smrad. Divák musí bejt v tom správnym módu, na tý správný vlně, aby to dokázal vstřebat a docenit. Chytit ale tu správnou vlnu je někdy holt těžký a udržet se na ní ještě těžší.

Vdovy (2018)

Tyhle filmy mám rád. Ač předivo příběhových nitek se může zdát možná až přehršle zamotaný, Stevovi se jej daří rozmotávat bez okatých přešlapů, v tempu pozvolnějším, přesto bez hluchých míst a když se k tomu přidají vybroušený dialogy společně se zajímavou kamerou a střihem, filmový zážítek se řadí k těm vysoce nadprůměrným.

Black Panther (2018)

Snad jen z edukativních důvodů jsem sám sebe předsvědčil k dokoukání tohodle nudou kypícího a v křeči působícího, prostoduchého hollywoodského paskvilu, který na základě společensko-politické objednávky byl delegován naplnit kvótu letošního, už tak trochu tragikomicky nahnutého ceremoniálu, za lepší, barevně vyvážený svět. Upřímné gesto? Spíše vypočítavost a kus pokrytectví v jednom. Nejsem si jist, zda ta tlačenka něčemu prospěje. Ale co, show must go on.

Chata na prodej (2018)

Stále čekám, až se v tom malym českym filmovym rybníčku najde někdo, kdo najde odvahu a sílu stvořit něco, co se bude vymykat všednosti současné filmové tvorby. Na půdorysu vztahů Česko-Slovensko, Česko-Německo, staří-mladí a při téhle stopáži by se mělo dát rozehrát takový divadlo, že kadence dialogových střetů by měla s prstem v nose zastínit i pověstnou kadenci samopalu vzor 24. Promiňte mi tu, možná až neadekvátní, přísnost, ale to přešlapování na místě a držení se na uzdě, už mě prostě sere.

Velká šestka (2014)

Je to takový srdceryvný, plný klišé, někdy i logických faulů a bez větších zvratů (u animáků ovšem vcelku vstřebatelné), ale po vizuální a technický stránce to udělalo velký dojem a to tak nějak upozadilo ty neduhy v příběhu.

Faszination Amazonas 3D (2012)

Jeden nudnější záběr následuje další a další, otravnější hudební podkres snad už opravdu vybrat nešlo a s 3D se autor nejspíše teprve seznamoval. Podobně na tom jsou i jeho soukmenovci Galapagos a Rainforest. Naprostá ztráta času.

Tiché místo (2018)

Už aby lidstvo zasáhla nějaká ta katastrofa v celosvětovym měřítku, aby si vyzkoušelo ten survival mód na vlastní kůži. Snad bysme se pak zbavili těhle podivnejch režisersko-scenáristickejch blábolů o chození naboso v písku, svět bez lidí a zbraní (pardon, jedna bročka zázrakem přežila, ale i tak ji měli většinou zavřenou ve skříni, pardon, pod peřinou), pískání v uších jako zbraň hromadného ničení a tak dále a dále. Nemám sílu pokračovat.

Mrakodrap (2018)

To je prosluly vichr z hor, dedecek mi o nem vypravel. Deus Ex Machina vmisena snad do kazde situace, ale budiz, kdyz jde hlavne o vizual, logika jde stranou. Kdyz je po tom poptavka, nabidka se vzdy najde.

Noční hra (2018)

Rozverná bláznivina, která má šmrnc a neklopýtá na každym kroku v zápletce značně přitažené za vlasy, navíc v sympatickém podání.

Pásky z Nagana (2018)

Jako pamětníkovi se mi jen těžko oprošťuje od emocí a tak snaha o objektivní pohled může být trochu znesnadněna. Nicméně sportovních dokumentů jsem již zhlédl dostatek, abych s čistým vědomím mohl tento prohlásit za velmi zdařilý počin. Ku prospěchu věci přispěla i velkou měrou zahraniční produkce, protože představa vzniku v čistě domácím prostředí by mě naplňovala obavami.