• Krátkometrážní

Magnum Force (1973)

Oproti běžné filmové krimiprodukci bezpochyby nadprůměr, ale ve srovnání s prvním dílem musím hvězdu ubrat. Hlavně scénář místy pokulhává (třeba jak klidně nechá cizí holku x hodin u sebe v policajtskym bytě) a i na konci už je to zbytečně vytočené, přehnané, neuvěřitelné.

Magnolia (1972) (TV film)

Docela originální pohádka. Dva šašci, princ, který uteče do mlýna, mlynářova dcera zase na zámek... A král tomu všemu nasazuje korunu (sic) opakovaným oslovením: "Dcery!" :)

Chytrost má děravé šaty (1974) (TV film)

Kovář, ten si vždy ví rady! Derviš se ale chová podivně a dcera se kdovíproč zamiluje do staříka... to pohádku dost sráží. Štěpánek s Preissovou se tu představili 4 roky po Manon Lescaut.

Tři dny Kondora (1975)

Na mě možná až moc špionské (některá místa jsou obtížnější na pochopení), ale rozhodně napínavé.

Keoma (1976)

Perfektní hudba!

Oliviére, Oliviére (1992)

Chudák holka... ta to odnesla ze všech nejvíc. :/ Přizvukuju emmě53, že každá z postav by stála za podrobné prozkoumání, velmi poutavě podáno. Z některých replik úplně mrazí: "Měla snad umřít ona? -Jo, byla bych radši!" (A Nadine je navíc přímo u toho!) Ani sebehlubší zoufalství nemůže takovou reakci omluvit. A ani sebelepší péče tomu dítěti takovou ránu nezacelí.

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

3,5*. Spíše takový sled výjevů ze života, jednotlivé scény na sebe bezprostředně nenavazují. Pro mě byla nejpůsobivější scéna s dopisem a ta závěrečná se zaparkovanými auty.