Orphan (2009)

Ta malá byla ale svině :) :) . Pěkné, pěkné. Jo a pro Veru Farmingu mám po tomhle filmu slabost.

Malá Miss Sunshine (2006)

Film, který si nedělá velké ambice. Film, který není ostrý jako Americká krása. Vyniká ale svou lehkostí,, ironií a sarkasmem. Milé. Jedna z kvalitních komedií, které na Nově nikdy neuvidíme. A tak to má být.

Jezero smrti (2008)

Vcelku příjemné překvapení.

Interstate 60 (2002)

Nějak mě to nechytlo. Žánr road movie mám rád, ale tahle forma jaksi neladila.

Číslo 9 (2009)

Efekty supr, jak řekl uvaděč v kině " vizuální orgie", nicméně příběh je cítít (tím myslím docela dost cítit) patosem.

Electroma (2006)

Mystická cesta dvou robotů, která má neskutečný symbolický záběr. Ačkoliv roboti nemluví ( nikdo ve filmu nemluví), dokáží jednotlivé scény evokovat pocity, které by divák od robota nečekal. Problém je v tom, že krabice, které mají místo hlav, postrádají jakoukoli mimiku a pohyby obličeje. I přesto dokážeme v těchto (ne)tvářích číst a přesně víme co, kdo a v jaké chvíli cítí. Ať už je to radost, strach, smutek, zoufalství či odcizení. Nemyslím si, že by tvůrci ke konci ztráceli dech. Právě naopak. Člověk se jen musí už na začátku jaksi přeladit na pomalejší tempo a s plným soustředěním sledovat tuto meditativní "road-movie" ( skoro se až bojím použít tento termín, protože ve své komplexnosti film tento žánr překračuje obrovským krokem), která graduje ve dvou momentech a to ve scéně u zrcadel na záchodcích a na konci. Srovnání s Tarkovským mě na začátku taky napadlo, ale to by bylo hodně pošetilé. Jediné, o čem by se dalo mluvit jako o společném, je schopnost promlouvat k divákovi pomalými, rozvleklými, ale přitom nesmírně silnými záběry. Rané němé filmy dokázali mluvit jen pomocí mimiky a hudby, tento film to dokáže i bez mimiky. Fascinující..

Drive (2007) (seriál)

Super. Bavilo mě to. Škoda, že je tak brzo konec.