Selhání vyloučeno (1964)

Tenhle snímek se může směle rovnat s nedotknutelným dr. divnoláskou...

Kvílení (2010)

Nebýt těch animovaných sekvencí, mohlo být i 5, protože Ginsberga i celou jeho generaci mám rád.

The Loved Ones (2009)

Dovolím si tvrdit, že co se týče hororů, jsem už docela otrlý divák. Jsou ale filmy, které se zjeví odnikud (nemají žádnou reklamu) a dokáží mě opravdu znovu šokovat na ještě vyšším levelu. Kdysi to byli Kanibalové (Cannibal holocaust), namátkově třeba taky film Chaos, který je variací na Last house on the left. Posledním přírustkem je tento film. Utrpení, které musí zažívat hlavní hrdina je opravdu strašné. A ve chvíli kdy už je to opravdu moc, přijde ještě znásobení. A když už jsem opravdu v šoku jak se patří, objeví se věci pod poklopem v podlaze. To se zážitek opravdu dostává na vyšší úroveň. Ono tu nejde ani tak o šok, pramenící ze záběrů násilí, ale spíše z toho jak se násilí a vůbec atmosféra stupňuje. Jak tu někdo psal-tohle je exploatation jak se patří. Pod souslovím "jak se patří" si představuju něco, co vás dovede šokovat ale přitom vás to vlastně jen zkouší, jestli jste připraveni na ještě větší šok, který má teprv následovat. Další věc, co na těchto filmech oceňuji, je to, že nemusí provolávávat do světa to, jak jsou strašně brutální ( Saw, Hostel) a přitom skutek utek. Místo toho jen tak v tichosti proplouvají mimo mainstream a těm pravým fajnšmekrům, kteří si je dovedou mezi tím ostatním balastem najít, dokážou nabídnou velice sofistikované násilí, které pak po shlédnutí dělá otrlého diváka ještě otrlejším. Opravdu doporučuju, protože ačkoliv to ve své podstatě není nic nového, určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že tohle tu ještě nebylo. Žádní hloupě se chovající puberťáci, co jedou někam na výlet a pak je něco vraždí, žádny sračičky, jen ryzí, poněkud zvrácený teror. Ono vlastně v podstatě toho čistýho násilí tady moc není, ale v celkové koncepci to tvoří hodně hutnou atmosféru.

Zvláštní dny (1995)

Dostatečně temné, beznadějné a špinavé drama. Nápad s nahrávkama je hodně cool. Kdo ví, jestli něco takového jednou nebude opravdu existovat. Každopadně tehnle film velkým překvapením, nechápu, jaktože jsem o něm nevěděl dřív.

Strašidelný palác (1963)

Spolu s Jámou a Domem Usherů je to pro mě svatá trojice dua Corman-Price.

Pozemšťan (2007)

Geniální, geniální, musím se rozplývat.... Moc rád bych se s takovým člověkem setkal. Měl bych spoustu otázek.

Světlušky v zahradě (2008)

Příběh, který byl tak moc ze života, až mě to paradoxně nezaujalo.

Bullet Ballet (1998)

Já nevím, nějak jsem se ztrácel. Ono by asi opravdu bylo potřeba druhé promínutí. Nicméně to co mě zaujalo a opravdu dostalo, byla kamera.

Pochybná žena (1946)

Mistrovi dám tentokrát "jen" 4, protože mi tam chybělo zásadní stupňování napětí.