RRRrrrr !!! (2004)

Všetky tie hlášky z RRRrrrr!!! sú pre mňa, mojich kamarátov, spolužiakov a dokonca aj rodinu kultová záležitosť. V rámci žánru nieje o čom 100%.... a nech sa stoly prehýbajú ;)

Mamma Mia! (2008)

Čítať si v zaujímavostiach ako sem dostali tvorcovia taký herecký tím je zaujímavejšie než samotný film. Zároveň to mnoho vysvetluje o tom ako sa tieto hviezdy pridali ku tejto katastrofe.

Mafiáni (1990)

Nenachádzam chybu, a hoci by som sa tomu radšej ubránil dovolím si napísať, že Goodfellas sú tým najinšpiratívnejšim čo som videl. Liotta, Pesci, de Niro no i všetci ostatní na čele so Sorvinom sú dokonalý, obzvlášť Liotta je zvláštne šarmantne - podlý a správne divný, pretože nehral veľa takýchto veľkých úloh je to od neho prekvapenie. Narozdiel od ostatných filmov o mafií nevidíme iba to čierne ale aj biele, vidíme aj luxusný život, ženy hádžuce sa im k nohám, to čo ku týmto pánom patrí. Zároveň už nie sme v časoch kde ctihodní Donovia hľadia na svoje staré kódexy, česť či vernosť ako si na to potrpel Krstný otec, každý si ide tvrdo po svojom, po bohatstve, po úspechu, po svojom šťastí. Dosť prekvapujúce je že ku filmu nieje vytvorená vlastná hudba, sú používané iba klasické skladby, ale za to precízne vybrané a skvelé sa hodiace. A na záver scéna s klubom ako vchádza Henry s priateľkou zadným vchodom a úplne s každým sa zdraví, je obskakovaný čašníkmi rozdáva sprepitné a pri tom hrá Then he kissed me - hmmm...

Dívka na přání (2009)

Nemyslím si že ak niekto 3xkrát vo filme spomenie americké voľby, 2xkrát že je lepšie investovať do zlata ako diamantov a pod. z neho robí nejakého sudcu ktorý láme palicu nad americkou spoločnosťou ako som sa tu dočítal. S. Soderbergh je určite majstrom svojho remesla ale týmto dielom (či už sa naozaj iba snažil si vyskúšať ľudí a ich reakciu) iba málokomu dokázal pretlmočiť svoju myšlienku, ja osobne som ju väčšinu času postrádal. Jedna-dve scény ktoré ma zaujmú to je na film strašne málo.

Práskač (1998) (TV film)

Čo sa týka hudby, hercov a podobných vecí sa Svedok proti mafií samozrejme nemôže porovnávať s tými najväčšími a najznámejšími filmami o mafií, ale hlavne po obsahovej stránke, to už áno. Brutalita mafistických praktík je tu ešte o trochu väčšia, a hlavne tu už hlavný hrdina nieje nikto komu by záležalo na cti a podobných úchylkách, ide si iba tvrdo po svojom cieli. Život je najlepší tvorca námetov.

(1998)

Ak ste videli Requiem za sen je asi zbytočné pozerať Pí, pretože je to v princípe veľmi podobný film, no však po všetkých stránkach aspoň o dva stupne pozadu. Ak by som však videl Pí ako prvé môj názor by bol možno úplne iný.

Bambi (1942) odpad!

Keď si čítam všetky tie pekné komentáre o tejto rozprávke, je mi až ľúto že nič z toho si ma počas jej pozerania akosi nenašlo. A to sa nepovažujem za niekoho kto by nevedel oceniť aj rozprávku, ak má úroveň. Pri tomto diele som sa však chytal za hlavu nielen ja ale aj moja bývala ktorá rozprávky miluje a nútila ma ich pozerať desiatky.

Svádění (2005)

Takže komedia??? Myslím že ak tento film mal byť komédiou tie štyri hviezdičky by som rýchlo zmazal. Ak dráma, tak to je iná vec. Talentovaná Rachel Woodová, James Woods - klobúk dole, to však asi nikoho neprekvapuje a seriózna blondýna Jane Krakowski, ja hovorím dobrá kombinácia! Hodnotiť tu dej je asi zbytočné a ani si ho už presne po dlhšej dobe nepamätám, pamätám si však celý rozhovor pri večeri medzi Kimberly, jej novou matkou a všetky antisemtské reči jej otca. Príbeh mladej moslimky, všetko čo sa udialo krivo obvinenému profesorovi a v tom bola podstata Zvádzania..... PS: Ten vtip o muche ma brutálne rozosmial. Vlastne ma rozosmieva stále.

Troja (2004)

Dodnes si pamätám ako zo zatajením dychom sedím, ja, mladý prvák na strednej a počúvam od učiteľký ako nám hovorí o jednom z najznámejších diel dejín o slávnom Iliase. Tento námet je taký starý ako naša kultúra a je aj prvým veľkým dielom ktoré komplexne hovorí o láske, odvahe, udatnosti, cti ale aj chamtivosti či prehnanej pýche. Už na základe toho nech by adaptácia vyzerala akokoľvek toto dielo považujem za legendárne. Réžia toho v skutočnosti oproti pôvodnej Homérovej verzií pomenila požehnane - najvýraznejšia zmena je trvanie deja ktorý mal pôvodne trvať 10 rokov. Nepokazila ten dojem ktorý vo mne zanechala kniha ale nič výrazne ani nepridala. A tým všetkým skvelý obsah totálne prekryl nevýraznú formu. Nedá mi z hercov nevyzdvihnúť Petra O´Toola, Erica Banu a hudobné efekty pri súboji Achilla a Hectora.

Umění lhát (2009)

Som človek ktorý málo kedy pochopí pointu pokiaľ mu ju niekto nehodí do tváre. Ale ak toto nebol výsmech snáď všetkého čo už dnes začíname brať ako konvenčné tak sa ospravedlňujem pochopil som Gervaiseho myšlienku zle.