Hitman (2007)

Na tejto skvelej hre som vyrástol preto som bol naozaj znechutený z toho ako počítavého hrdinu znetvorili v tomto filme! 1. Výber herca musel spraviť niekto kto nebol celkom pri duševnom zdraví pretože Olyphant sa celý film tvári ako keby bol dve sekundy pred výbuchom smiechu a v jeho tvári nieje naozaj nič hrozivé.. 2. Hitman bol Silent assassin - tichý zabiják, nie masový vrah čo vystriela celý bar... 3. Hitman by v živote niekoho nenechal žiť iba preto že ho o to poprosí nejaká žena ako v scéne keď nechá žiť postreleného policajta... 4. Dovolím si povedať že Scott by zahral hlavnú postavu omnoho lepšie už len preto že má vhodnejší hlas, ani len Dianin hlas nebol autentický s hrou, škoda... 5. To čo urobila z hry legendu je fascinujúca a zmrazujúca hudba - vo filme som ju zachytil možno počas štyroch minút.... Podčiarknuté spočítané z môjho pohľadu najväčšie filmové sklamanie vôbec.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Hollywoodska superklasika ktorá ma potešila pri srdci pretože dokázala čo tvrdím už dávno že ženy dnes nie sú skazené viac ako v minulosti, ale iba rovnako... Film pôsobivejší než kniha v originále a nielen vďaka Audrey.

Hřiště snů (1989)

Pre Američanov kultová snímka, pre mňa iba zaujímavé a troška divné.

Fontána (2006)

VRCHOL Aronofskeho tvorby - to musí vystačiť za siahodlhý komentár

Requiem za sen (2000)

Absolútne kultová záležitosť so soundtrackom známejším než samotný film.

Po přečtení spalte (2008)

Čo toto bolo zvrátenosť??? Keď to v telke uvidím nabudúce určite to však neprepnem... Pitt a Clooney to sú u mňa borci keď sa spolu stretnú na scéne tak je to vždy masaker :D tentokrát aj doslovne

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tak ja to napíšem aj keď ma ostatný za to odsúdia. Jasné že dosť dobrý film, ale asi ste mi ho všetci prechválili. A tie dialógy boli chvíľami strašne tupo odveci, ale aspoň za nimi zostala vtipná pachuť.

Malá princezna (1995)

Milý príbeh, typický pre vianočné dopoludnie.

Snílci (2003)

Môj najobľúbenejší film od Bertolucciho. Chvíľami som sa díval s otvorenými ústami a mal som chuť vyfackať tvorcov za totálne tupé dialógy na úrovni rozhovorov v sanatóriu pre duševne narušených. Chviľami úžasne provokujúce, vtipné a hlboké. Druhé u mňa na plnej čiare prevládlo.