Orozco el embalsamador (2001)

Tenhle dokument dokumentuje jenom jedinou věc a tou je autorova obsese mrtvolama. Rozhodně se nezabývá osobou balzamovače Orozca proklamovaného názvem filmu, protože s ním autoři stěží mluví. Celé to totiž sestává ze tří věcí, které se mezi sebou střídají. První jsou krátké záběry na těžkou bídu města, kde se tohleto natáčelo. Druhá, výrazně delší část, jsou záběry z prvotního ohledání mrtvoly policií při nějaké autonehodě nebo jedné z množství místních vražd. Tady točí co to jde bez zájmu o cokoli než jen o tu mrtvolu. A poslední část je práce balzamovače Orozca. Tady to je skutečně od chvíle, kdy mu přivezou mrtvolu, až do chvíle, kdy ji Orozco dá do rakve a odvezou ji k pohřbu nebo kamkoli jinam. Takže jde jenom a pouze o detailní záběry na to, jak Orozco "vyvrhne" mrtvolu, očistí ji, vrátí vnitřnosti zpátky, oblíkne a nalíčí. Bez střihu, jednoduše půlhodinová dokumentace toho, jak balzamovač v jakési kolumbijské díře upravuje mrtvolu na pohřeb a autora očividně ani nezajímají postupy tohoto procesu nebo otázky na to, s čím vším se už setkal nebo vůbec cokoli ohledně té práce. Takhle je to ve filmu asi tak třikrát vzhledem k tomu, že má půl hodiny, takže tam zvládnou opravdu ty tři, čtyři mrtvoly a konec. Jednoduše autora zajímá jen natáčení mrtvol a ne ta samotná práce nebo osoby, které ji dělají, což dokládá i příprava mrtvoly jedním z dalších místních balzamovačů, který u toho autorovi vypráví nějakou pracovní historku a až ji dopoví, tak se mu řekne "Ptej se. Zeptej se na co chceš a já odpovím", na což autor reaguje mlčením a detailním zabíráním stehů, které balzamovač zrovna provádí na mrtvole. Jednoduše výpovědní hodnota tohoto dokumentu je doopravdy žádná, takže by se to kvalifikovalo i na odpad jako pouhý nekrofilní fetiš tvůrce tohoto filmu, ale dáme jednu hvězdičku za to, že alespoň minimálně dokládá realitu chudoby a násilí v jednom kolumbijském městě a existenci člověka, co dělá práci, na kterou se drtivá většina společnosti dívá skrz prsty, a o kterém by bez tohohle dokumentu nikdo nevěděl.

Rambo III (1988)

Teprv až po pětadvaceti letech dostává třetí rambo zvlášť vypečený podtext :D

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Kdyby se to nejmenovalo Universal soldier, tak by to nepotřebovalo pro tenhle film úplně zbytečného Lundgrena a hlavně by to mělo určitě lepší hodnocení, protože by k tomu lidi nepřistupovali s představou, že půjde o nějakou děsně akční vandamovinu :). JCVD tady taky byl asi tak pět minut všehovšudy a ke všemu ještě svou bojovou scénu snad ani netočil, krom detailních záběrů :) ale překvapivě nebyl nějak hroznej a jeho postava měla i smysl narozdíl od té Lundgrenovy. Tahle halucinační parafráze na Heart of darkness není a ani nemá být nějaký osmdesátkový akční film, ale nešťastně se jmenuje Universal soldier a má ještě nešťastnějšího Lundgrena :), jinak to totiž není taková hrůza jak to tu někteří prezentují a dokonce kdyby se to netáhlo jak sopel v druhé půlce, tak bych tomu snad dala i **** :).

Contracted (2013)

Nesympatické vedlejší postavy a úplně tragicky zahraný "záporák" (a to je tam asi tak minutu) a pár divných blbostí asi moc nepodpoří ten poměrně banální námět, že holka dělá každodenní činnosti se stále zhoršující se divnou nákazou :). Co to ale vytáhlo bylo když už to v posledních tak patnácti minutách začlo být úplně přísně bizarní. A pak přijdou vtipné titulky :). Není v tom nic převratného, prostě klasický zuby, nehty atd. a velká většina postav je krajně protivná + navíc pár těžce retardovaných scének, ale s tím koncem jsem dokonce přemýšlela o **** :).

Jing cha gu shi 2013 (2013)

Není to úplně na pětku, na to je ten konec trošku příliš překomplikovaný, ale je to dost našláplý a Jackie Chan znovu ukazuje, že umí hrát i jiný věci, než jaký od něho lidi čekají. A hlavně je to za málo peněz hodně muziky. Asi jako smrtonosná past, ale v mnohem menším prostředí nočního klubu, což tomu ale určitě neubírá na spádu a nápadech, protože tenhle film ukazuje, že není nutný skákat na požární hadici z okna, aby to mělo to správný napětí :). Takže to stojí za to vidět, protože se to v klidu vyrovná mnohem většímu a akčnějšímu předchozímu New Police Story, který tu pětku mělo jasnou :).

Dead or Alive: Final (2002)

Blade runner Takaši Miikeho, akorát zase nudnej a zase s kládou. Všechno naštěstí dobře dopadlo jako v pohádce a Dead or Alive se uzavřelo v kruhu :). A taky asi má Takaši Miike rád Tetsua :)

Poslední akční hrdina (1993)

Těžce nepochopený film a velký prostředník všem, co předstírají, že se vyznají ve filmu :)

Dead or Alive 2: Tóbóša (2000)

Ještě větší nuda než první díl a ještě víc o ničem. By mě zajímalo proč tohleto točil, když je to očividně jen na to, aby měl kde udat pár střelenejch nápadů jako je ta obří kláda nebo ty textovky a počítačová simulace smrti trpaslíka. Měl z toho vzít jen tady ty scénky, sestříhat to ze všech tří dead or alive dohromady a měl by zábavnej, dvacetiminutovej film :).

Dead or Alive: Hanzaisha (1999)

Učebnice toho, jak se stylovýma záběrama natočit film totálně o ničem a nudně pomalej. Ale ten konec :). To asi člověk už nikdy nikde neuvidí. Nevím jestli bych si u nějakýho jinýho filmu mohla říct, že hodinu a třičtvrtě nudy stálo za to přečkat, abych viděla poslední minutu filmu :).