Věc: Počátek (2011)

U pokračováních výborných filmů je snad i lepší čekat propadák, aby zklamání bylo o to menší. Počátek mě, ale vůbec neurazil jako prequel funguje dobře a co se týče potvor drží si svůj standart. To co strhává hvězdu je srovnání s klasikou což znamená: nemáme Russella a musím uznat, že starý monstra řešený přes kostýmy a kvalitní "nepočitačovou" filmařskou práci mi naháněli větší hrůzu.

Útěk do divočiny (2007)

Určitě jeden z nejsilnějších filmů co jsm viděl. Nápad, zpracování, kamera, hudba, hlavní postava...... vše si sedlo na svoje místo přesně jak mělo. Jakmile vás omámí všechny aspekty filmové dokonalosti začnete si užívat film a během něj máte nutkání ihned vyrazit někam do přírody, jediné co vás drží na místě je právě film, který doslova hltáte a čekáte co se stane a jak bude cesta pokračovat.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Výborná komedie zvlášť pro ty co se čas od času sžijí s hlavnímy aktéry. Jeden z filmů kde mi stačí zvuk abych věděl co se přesně děje :)

Donnie Darko (2001)

Při prvním zkouknutí vám asi zůstane úsměv na tváři, ale nejspíš vám bude unikat pár věcí. Dost lidí tvrdí, že při každé projekci najdou něco nového a dost lidí vám vyloží svůj názor na to jak film vlastně dopadl jiank, a to je na tom geníální. Kdo ještě neviděl měl by to rychle napravit.

Kocour v botách (2011)

Čekal jsem ždímačku na chechtáky, která se sveze na úspěchu Shreka, ale byl jsem příjemně vyveden z omylu. Kocour jako samostnatný film opravdu funguje a rozhodně převálcuje poslední díly svého zelého přítele.

Drive Angry (2011)

Já to věděl, pustil jsem si to jen ze zvědavosti a naservíroval sem si další srajdu. Hold Ghost Rider se nedá točit každé dva měsíce a Cagův bezstarostný úsměv už nefunguje jako dřív.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Chápu je to životopisny snímek, ale vážne si začínám myslet že musím "otevřít okno bohu" abych pochopil náboženské výkřiky dnešní kinematografie.

Underworld: Probuzení (2012)

Miluju celou sérii a čtyřka není vyjimkou sice je nejslabší z posledních dílů, ale prostě posouvá příběh zase někam dál. Osobně ignoruju absenci kvalitních dialogů a postav, nebo příběhu a to jen kvůli tomu že celí děj už máme v podstatě nastíněný z předchozích dílů. Konec mě docela dožral, což kompenzuje nášlap na pokračování. Pokud máte Underworld rádi užijete si Awakening a pokud ne tak si zcela jistě vychutnáte svoje Stmívání, tohle není zrovna přiblblá love story se zbytečnými dialogy. Zkrátka dobrá podíváná :).

Válka Bohů (2011)

Těžko říct jestli podobnost s 300 je tady plus nebo mínus, každopádně je to nuda. Boje mě bavili, ale to je tak všechno. Hlavní hrdina je rolník co se umí parádně ohánět s obyčejnou zbraní a hned jak dostane do ruky legendarní luk Epirus nechá si dat čelo od minimální přesily. Docela jsem se na film těšil, bohužel jsem skončil zklamaný a uvědomil si, že jde jen o téměř dvouhodinové čekání na nic.