• Thriller

Sharper (2023)

Hodně povedenej přírůstek do kategorie přechcávacích thrillerů.

Nenechat se umlčet (2022)

Jakkoliv mám sociální dramata rád, tady můžu pochválit pouze výkon hlavní hrdinky.

Když promluvila (2022)

Film se tak strašně snažil zdůrazňovat důležitost svýho případu, až přes ty strojený a nezáživný dialogy zapomněl na diváka.

Mayday (2023)

I přes vysoce originální název filmu se Letadlo zařadí do kategorie osmdesátkovejch akčních pecek. Nic víc tím pádem nemusím psát, jen že je to "dobrej" film a na konci se bude hlavnímu hrdinovi tleskat.

Západ slunce (2021)

Tim Roth za celejch 83 minut nesleze z obrazovky. Sice se tam jen tak poflakuje na pláži a tváří se u toho naštvaně, ale jeho postava postupně nabírá zajímavý směry.

Sneengle (2021) (seriál)

Klasická skandinávská série, chladná a temná. Navíc výborně kombinuje sociální drama, zločin a thriller. Divák tady od začátku nedostane nic zadarmo a i když je to docela pomalý, rozhodně jsem se nenudil. Co je na seriálu nezvyklý, že tragédie, která se stane, tady doběhne všechny hlavní i vedlejší postavy.

George Michael Freedom Uncut (2022)

Dokument mi na jednu stranu připomněl, jak moc tenhle zpěvák chybí, na druhou stranu nepřinesl nic moc novýho, co ještě neznáme. A zajímalo by mě, proč v něm není zmíněno nic z jeho posledních pár let života, což jak víme byla nejsmutnější kapitola. Každopádně nostalgie při sledování dokumentu vystoupala do nebeských výšin, takových ryzích talentů už moc není a nebude.

Víly z Inisherinu (2022)

První půlkou jsem se teda prokousával, přišla mi nezáživná. Farrell i Gleeson jsou klasicky divná dvojka, takže bylo jasný, že film bude ještě divnější a ještě horší. Navíc Farrell blázny hrát umí a právě on byl pro mě tím jediným lákadlem, jak tahle vzájemná zášť dopadne.

Dobrý šéf (2021)

Jako satira je to určitě dobrý film, ale jako komedie to kromě některých momentů s tím prostestujícím týpkem na louce moc nefunguje. Javier Bardem jako laskavý šéf s vlídnou maskou táhne v pohodě celý film, ale dvacet nominací na filmové ceny Goya moc nechápu. Slabší čtyři.

Neviňátka (2021)

Dětskej film, kterej je pro děti mimořádně nevhodnej. Ta nenápadně se utahující smyčka dětský nadpřirozený síly byla zlověstnější než kdejakej horor a popravdě myslím, že hodně rodičů bude mít u sledování problémy.