• Thriller

Proti ledu (2022)

Nikolaj Coster-Waldau už pěknejch pár let nemůže trefit áčkovej film a tady je zase vedle. Jelikož mívám tyhle filmy o přežití rád, takže jsem těm dvěma fandil, ale že by to bylo strhující, tak to vůbec. Nad vodou film držel hlavně kameraman, nojo, měl to díky lokalitě jednoduchý, ale jinak byl film jednoduchá rutina.

1883 (2021) (seriál)

Všechno od Sheridana bývá vřele přijato jak kritiky, tak publikem a ani tady to není jinak. 1883 je bezchybně zpracovaná a téměř poetickým hlasem odvyprávěná óda na moderní western.

Noční doktor (2020)

Noční Paříž a doktůrek, kterej ukazuje, s čím se musí noční pohotovostní doktor vypořádat. Není to nuda, děj se odehrává během jedné noci a herecký výkony, kamera i scénář šlapou jak mají. Je to šmrnclý i sociálním dramatem a divák kouká, jak postupně narůstá napětí s tím, jak se hlavní hrdina rozhodne. Jednohubka 70%

Podvodník z Tinderu (2022)

Soudit ty podvedený ženský nebudu, jen se divím, že žádnou nenapadlo tomu hajzlíkovi říct: "Potřebuješ najednou půjčit prachy? Tak si je pujč od svýho táty, vždyt' je to přece diamantovej magnát". Jojo, tyhle aplikace na všechno možný i nemožný nás jednou zabijou. Howg.

Klan Gucci (2021)

Pro nás, co nosíme i monterky vod Gučiho, jsou tyhle nablejskaný filmy každodenní realitou. Prostě zábava, nic víc, nic míň. Známý herci se tady perou o svoji pozici na slunci, ale bavit uměl jen jeden. Jojo, klaun a šašek Jared Leto, kterýho jsem v Paolovi poznal samozřejmě jen já. Gučiové byli teda pěkní prdlouši a Ridley tenhle koktejl krimi dramatu, nablejskaný frašky a pomstychtivý ženský namíchal navýsost skvěle.

Epilog lásky (2020)

Pomalej a tichej příběh, až skoro meditativní, ale o to víc má času vtáhnout si diváka do utrpení hlavní hrdinky. Na to, že celej film je o smutku, působí nevtíravě a slušně, i když by se nektěrý scény daly pěkně vyhrotit. Nebyl to bohužel úplně můj šálek čaje, tak dám jen silný tři pecky, ale věřím, že ženský publikum půjde vejš.

Až na nás zapomenou (2020)

Nesmírně laskavej film. Hlavně tedy ve své první, barevné polovině, kde celý příběh v Medellínu začíná. Příběh chlápka, který celej svůj život tak pomáhal druhejm, až byl naivní. Javier Cámara se do role dobrého muže typově skvěle hodil a přispěl k tomu, že film ani po dvou hodinách nenudil. Druhá, černobílá půlka sice už tak idealizovaná nebyla, o to víc emoční přinesla konec. A myslím jak konec filmu, tak konec tohoto pokorného muže . Nejvyšší hodnocení nedám, ale i tak bych řekl, že to byl nádhernej film. 80%

Dívka z Osla (2021) (seriál)

Vždycky když je někdo unesenej, je to vzrůšo. O to větší, když proti sobě stojí Hamás a ISIS. A když se do týhle špinavý politiky zamotá zoufalá norská matka, je z toho fakt hodně napínavej seriál. Ale zase tak dobrý jako nedávný Chalífát to není.

Závodník (2020)

Docela klaustrofobní, stresující prostředí, ten cyklistickej profi svět. A to se tady se závoděním moc času nestrávilo. Hlavní hrdina velkej sympat'ák, ale sakra to mohlo bejt o mnoho intenzivnější. Nějaký pocity se dostavily až s koncem, kterej byl nakonec lepší, než se během filmu zdálo. Na malej, nezávislej film nakonec slušný tři a půl hvězdičky. Jo a Karel Roden překvapil, ani jsem si ho v titulcích nevšimnul.

Mass (2021)

Terapie, nebo duchovní očista pro dva manželské páry. Dvě hodiny čtyři lidi jen sedí a mluví. Jako rodič chápu tu tragédii, co se jim stala, ale za sebe říkám, že jsem po hodině byl z filmu jako divák utahanej i přesto, že všichni čtyři hráli jak o život. Prostě jsem nevydržel dvě hodiny truchlení, kór v týhle pošahaný době.