• Thriller

De Oost (2020)

Pomalej film točenej v nádherné lokalitě fakt jen pomalu nabírá tempo a vypráví o střetu svědomí mladýho nizozemskýho vojáka v Indonésii. Ale funguje to a kouzlu charismatickýho hlavního hrdiny se podlehne docela snadno.

Společenství (2000)

Pytel peněz v rukou sousedů jednoho činžáku. Barevný, vtipný, násilný, ale hlavně směšný. Taková šílená groteska.

Ve jménu... (2013)

Pro Polsko typický kontroverzní téma homosexuality v katolické církvi. Prosluněnej film možná chvílemi pěkně zobrazuje úzkost hlavního hrdiny, kterej si neumí vybrat mezi vírou a vlastním testosteronem, ale já jako divák jsem se cejtil docela odtaženej od děje.

Severní Marseilles (2020)

Síly zákona proti gangům z okraje města. Dynamika, hlučnost i zápletka je tak podobná nedávným Bídníkům, že to svádí na film koukat jako na jejich volné pokračování, ovšem slabší. Opět neviditelná hranice mezi dobrem a zlem a jelikož mně nesedí ten roztěkaný režijní styl, skončí to v průměru.

Čas (2021)

Děsivej film to jistě není, ale zajímavej rozhodně je, asi tak na silný tři pecky. No kdo by chtěl dobrovolně ultrarychle zestárnout, asi nikdo. Je dost těžký, ne-li nemožný odhadnout, jakým zvratem film skončí. Ale já vám to radši řeknu sám: rejža vám svým filmem sděluje, važte si toho co máte a nedržkujte furt. Vono to pěkný totiž časem zmizí.

Byl by to hřích (2021) (seriál)

Seriál sice je o smrtelné nemoci, ale není zdaleka jen o smrti. Čekal jsem víc dramatických okamžiků se smrtí na jazyku, ale žádný herec nebyl nucen nějak dramaticky hubnout, nebo vypadat odpudivě. Je to hodně o předsudcích, hanbě v rodině a nedostatku informací, takže taková historie počátků AIDS. Musela to být tehdy síla, vidět umírat kamaráda za kamarádem a seriál to zvládl zobrazit upřímně a bez lítosti.

Sebevražedný oddíl (2021)

Je jasný, že film cílí na pubertální publikum a dá se říct, že je to chvílema i docela vtipný. Osvedčenej vzorec funguje tak do půlky filmy, pak přichází stejný fóry, stejný výrazy...Holt nejsem cílovka, no.

Nad vodou (2021)

Odborník se diví, laik žasne. Jak může někdo takhle riskovat život? Trochu mi to připomínalo dokument Free Solo o lezení po skalách bez jištění, tihle chlápci snad nemají pud sebezáchovy. Ale není to jen o divokých peřejích, dokument věnuje hodně času i intimní zpovědi legendárního kajakáře Scotta Lindgrena a jeho ponoru do temnoty, když mu objevili nádor v hlavě.

Gleason (2016)

Neznal jsem ho, ale Gleasonův příběh je neuvěřitelnej srdcervoucí dokument.

Náš přítel (2019)

Smutně známý scénář, ale přesto vysoce kvalitní. Subžánr rakovina v rodině umí vyloudit většinou slzy, ale Jason Segel to tady chvílemi vystřelil do krásný komedie. Samozřejmě pak přichází chvíle, který trhaj srdce, ale film působí tak seriózně, že si diváka zabaleného v náručí donese až do úplného konce. Uskřehotaný Casey Affleck zahrál unaveného manžela dokonale a kdyby Dakota Johnson nevypada furt tak sladce, šel bych i na pět.