• Thriller

Perské lekce (2020)

Další pozoruhodnej a originální příběh o holokaustu. Doslova přinutil diváka zažívat zoufalej pocit, kdy jedna chyba znamená okamžitou popravu. Ten persky znějící blábol nebylo snadný vymyslet, natož si to všechno bez pera a papíru zapamatovat. Ovšem interakce mezi samozvaným peršanem a jeho velitelem byly kořením filmu, ve kterým nechyběly drsný scény ani napětí. Příjemný překvápko.

Stillwater (2021)

Matt Damon tady nehraje žádnýho americkýho nadčlověka, nýbrž průměrnýho chlápka, kterej se učí žít se svejma chybama. A musím říct, že mě tentokrát setsakramentsky bavil. Film je trochu běh na dlouhou trat', ale řeší vážný problémy, takže se není čemu divit a šanci si rozhodně zaslouží. Za výkon Matta Damona si tohle civilní lidský drama zaslouží solidní čytři pecky.

Zoufalství a naděje (2017)

Tohle těžké, tristní drama se strohým Hawkem je teda hodně vzdálené odpočinkovým bijákům, ale o duševním rozpoložení člověka se komedie moc netočí. Film začíná tak pomalu, aby na konci téměř šokoval, takže škoda že skončil uprostřed rozhodujícího nádechu.

Zelený rytíř (2021)

Film je výkladní skříní kameramana a pro diváka, kterej má jako já vkus, to byla vizuální lahůdka. Co na tom, že hlavní hrdina není žádnej rytíř a napínavou scénu zde nenajdete, pěkná filmová meditace není nikdy na škodu a fanouškům fantasy at' zbudou oči pro pláč. Holt nemůžete všichni patřit mezi inteligentní diváky :-)

Severní vody (2021) (seriál)

Bejt s psychopatem zavřenej na rybářský lodi není žádný terno a z toho těží celej seriál. Jack O'Connell a Colin Farrell jakožto dva velmi odlišní chlápci zkouší kdo z koho. Možná to začíná jako příběh o vykoupení, ale závěr je o naprostém přežití. Zamrzlý moře posloužilo skvěle jako drsná kulisa pro drsný chlápky.

Železný most (2019)

Film pořádně funguje až posledních deset minut a to je málo.

Sólo (2019)

No teda, to byl hodně intimní dokument o chlápkovi, kterej bojuje s paranoidní schizofrenií a je št'astnej, pouze pokud sedí u klavíru. I ty jeho tučný prsty, pokud nedržely cigaretu, tak hledaly piáno. Čekal jsem ovšem víc, je fajn takhle pustit filmaře do svýho života a hudbou vyprávět svůj příběh, věřím, že jemu to určitě pomohlo, ale jako divák bych uvítal víc energie. Každopádně Martín Perino byl sympatickej puclík, kterej se s tím normálním životem bude asi hodně prát.

Můj domov (2020)

Zajímavej a docela smutnej dokument o kulturním střetu jedné rodiny mezi nezávislým životem a životem, který nikdy žít nechtěli.

Host (2020)

Tak jo, dal jsem na zdejší hodnocení a naletěl jsem. Možná dobrý pro mlad'ochy do 20 let, od ostatních oslavné ódy nepochopím. Že si ty telata nerozsvítily, to je nenapadlo? Dokoukal jsem s úsměvem a pocitem trapna. Dvě pecky, protože míň nikdy nedávám. Furt platí, že za rok vznikne jeden jedinej dobrej horor a je těžký ho najít.

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Se přiznám, že jsem o téhle záhadné smrti devíti zkušených turistů neměl tuchu. Ale koukám, že konspirací je plnej net. Tvůrci udělali maximum, aby seriál zapadl přesně mezi skutečný kriminální příběh a výskyt přírodního jevu. Navíc prý měli přístup k archivům a utajovaným dokumentům s podrobnými informacemi z tehdejšího vyšetřování. Černobílé pasáže působily tak věrohodně, že poslední díl byl vrchol smutku. Tohle se rusům moc povedlo, takže jasnejch pět.